CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin satın almak için 1.9 trilyonluk sebep daha! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram

ABD Başkanı Joe Biden’ın koronavirüsle mücadelede kullanılmak üzere sunduğu 1.9 trilyon dolarlık yardım paketi önerisi, Temsilciler Meclisi’nde kabul edildi.

Bitcoin haber: 1.9 trilyonluk yardım paketi Meclisten geçti!

ABD Temsilciler Meclisi, 1.9 trilyon dolarlık koronavirüs yardım paketini Cuma günü kabul ettikten sonra Senato’ya gönderdi. 1.9 trilyon dolarlık paket, Demokratların çoğunlukta olduğu Temsilciler Meclisi’nde yapılan oylamada 219’a karşı 212 oyla kabul edildi. 

Ardından 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketini içeren yasa tasarısı, onaylanmak üzere Senato’ya gönderildi. 

joe biden bitcoin

Paketin Senato’da da onaylanması halinde, vatandaşlara kişi başı 1400 dolarlık yardım sağlanacak. 

Demokratlar, bir önceki işsizlik yardımı 14 Mart’ta sona ermeden önce doğrudan ödemeler, işsizlik yardımları ve Covid-19 aşılama fonlarını kapsayan tasarıyı Başkan Joe Biden’e sunmayı istiyor.

“daisyturkiye”

Mali teşvikler Bitcoin’i nasıl etkileyecek?

Bitcoin haber

Tasarıyı savunanlar, pandemi yüzünden zor durumda kalan vatandaşların ve işletmelerin önümüzdeki aylarda daha fazla desteğe ihtiyacı olduğunu söylerken; tasarıya karşı çıkan grup ise, bunun çok daha büyük sorunlara yol açacağını savunuyor.

Onlara göre; Amerikan hükümetinin ekonomiyi desteklemek adına piyasaya büyük miktarlarda para sürmesi, sadece hisse senetleri ve diğer finansal piyasalarda geçici dalgalanmalara yol açmayacak. Aynı zamanda bu, nihayetinde ulusal ekonomi için tehlikeli sonuçlar da doğuracak.

Şüphesiz, dağıtılacak olan bu mali yardımlar, işsiz veya mali olarak sıkıntı çeken birçok vatandaş ve işletme için iyi bir şey. Fakat, birçok finans uzmanı veya endüstri lideri, bu tür teşvikleri doğru bulmuyor. Sadece karşılıksız havadan para basıldığını iddia ederek, ihtiyaç duyulan bu planın, nihayetinde enflasyona ve diğer ekonomik sorunlara yol açacağını savunuyor.

Elbette tüm bunlar tartışmaya açık bir konu. Ancak şu da bir gerçek ki; tüm bu mali politikalar, finansal sektörde Bitcoin’in daha istikrarlı bir varlığa dönüşmesini sağlayabilir.

Nitekim; ABD’nin COVID-19’un ekonomik etkilerini azaltmak amacıyla daha önce onayladığı yardım paketlerinden sonra, Bitcoin fiyatı kayda değer artışlar gördü. 

“daisyturkiye”

İlginç bir şekilde, ilk teşvik planı kapsamında piyasaya para sürülürken; Coinbase gibi birçok kripto para birimi borsası, kullanıcıların bu paraları Bitcoin gibi kripto para birimleri için harcadığını iddia etmişti.

Nitekim bu borsaların her biri, 1.200 dolar civarında alımlara şahit olu. Bu, yılda 75.000 dolardan daha az kazanan Amerikalıların çoğuna dağıtılan miktar kadardı.

Bu tarz mali genişleme politakalarının bir sonucu olarak, birçoğu Bitcoin gibi varlıklara yöneldi. Çünkü insanlar bu varlıkları, servetlerini potansiyel olarak enflasyona ve otoritelerin aşırı para basmasının sonucunda ortaya çıkacabilecek ekonomik sorunlara karşı koruyan güvenli finansal araçlar olarak görmeye başladı. Ve bu tutum yakın vade değişecek gibi de görünmüyor.

Hükümetlerin kontrol edemediği, merkezsiz bir dijital varlık ve finansal yatırım aracı olan Bitcoin, geleneksel piyasalara ve ulusal fiat paralara karşı riskten korunma aracı olarak görülüyor.

Çünkü merkez bankaları, kontrolsüz bir şekilde piyasaya para sürerken; Bitcoin’in, 21 milyonluk maksimum token arzına sahip olması, varlığı değer kaybına karşı koruyor.

Bitcoin haber: Bilgates neden Bitcoin’e yatırım yapmıyor? (25 Şubat 2021)

 Microsoft kurucu ortağı Bill Gates, CNBC’den Andrew Ross Sorkin’e verdiği bir röportaj sırasında, diğer yaygın sistemlerden daha fazla elektrik tükettiğini iddia ederek, aşırı enerji kullanımı nedeniyle Bitcon’i eleştirdi.

Youtube yayınında Bill Gates, Bitcoin’in geleneksel transfer yöntemlerine kıyasla aşırı elektrik tükettiğini ve bunun da iklim için kötü bir şey olduğunu savunuyor. Ancak yenilenebilir enerji kaynaklarını kullandığı takdirde Bitcoin’e tamam diyeceğini ifade ediyor.

“Bitcoin her bir işlemde, insanoğlunun bildiği diğer yöntemlerden daha fazla elektrik kullanır. Fakat bu, aslında o kadar da kötü bir iklim sorunu değil.”

“Şöyle ki; yeşil enerji kaynaklarını kullanıyorsa, belki o zaman tamam diyebilirim. Beni, Bitcoin’e karşı şüpheci olmakla itham ediyorsunuz, ancak mesele tam olarak sizin düşündüğünüz gibi değil.”

Gates, geçtiğimiz günlerde henüz Bitcoin trenine atlamadığını söylemişti. Bu kez de yine aynı şeyi yineledi. 

“Bitcoin’e yatırım yapmayı tercih etmiyorum. Sıtma, kızamık aşıları satın alıyorum. Üretim yapan şirketlere yatırım yapıyorum.”

Gates ayrıca, kendisi yapmasa da yine de Bitcoin ile servet kazananları tebrik ettiğini söyledi.

“Gates Vakfı şu anda “çok düşük” işlem ücretlerine sahip kendi dijital para birimlerini geliştiriyor.

Ripple CEO’su sürdürülebilir madenciliği destekliyor

Tesla ve Square gibi büyük şirketlerin bilançolarına Bitcoin eklemeye başlamasıyla birlikte, kripto para biriminin küresel ısınmayı artırdığına yönelik eleştirilerin dozu artmaya başladı.

Mart ayında Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, madenciliği “büyük bir enerji israfı” olarak nitelendirdi ve kamu şirketlerini Ekim ayında yenilenebilir enerji kaynakları kullanmaya çağırdı.

O zamandan beri, Proof of Work algoritmasını kullanan para birimleri konusundaki söylemlerini yumuşattı. Son tweetinde ise Gates gibi o da sürdürülebilir madenciliği teşvik etti.

Kaynak

Bitcoin’de fırtına sonrası sesizlik!

Fırtına sonrası sessizlik! Bitcoin keskin düzeltmenin ardından yeniden 50 bin dolarda! Kripto paraların toplam piyasa değeri, son düzeltmeden sonra yeniden 1,5 milyon doların üzerine çıktı.

En büyük altcoin Ethereum 1.600’a tekrar yükselirken, BTC de 50.000$’lık psikolojik engeli yeniden aştı. Aşırı volatil bir gününün ardından, BTC en son kaybettiği değerin bir kısmını geri aldı ve şu anda 50.800$ civarında işlem görüyor.

bitcoin haber Bitcoin satın almak için 1.9 trilyonluk sebep daha!

Bitcoin’deki artışın etkisiyle, alternatif kripto paraların birçoğu da rahat bir nefes aldı ve toplam piyasa değeri dünden bu yana 130 milyar dolardan fazla artış kaydetti.

Bitcoin yeniden ivme kazanıyor!

Kripto para birimi, 58.400 dolarlık yeni bir ATH rekoru kırdıktan sonra, ayılar daha fazla yükselmesine izin vermedi ve fiyat, bir miktar düzeltme yaptı. Tam da düzeltme bitti derken; Bitcoin 13.000$’dan fazla değer kaybetti ve 45.000$’ın altına düştü.

 Blockchain analiz firması Santiment tarafından elde edilen veriler, 2021’de gerçekleşen en büyük ikinci Bitcoin işleminin ardından, BTCUSD paritesinin 47.000$’ın altına düştüğünü gösteriyor.

bitcoin haber Bitcoin satın almak için 1.9 trilyonluk sebep daha!

Balina, Bitcoin 58.000$ iken; 156.6 milyon$’lık 2.700 BTC sattı. Bu işlem, piyasada büyük bir satış baskı oluşturan bir düşüşle sonuçlandı. Ancak 50.000$’lık bölgeye geri dönse de aşağı yönlü fiyat hareketleri henüz sona ermemişti ve varlık tekrar yönünü güneye çevirdi ve 47.000$’a yeniden yöneldi.

Ve Bitcoin bu seviyeye düştükten sonra; panik satışlarıyla 3 bin dolardan fazla değer kaybetti. Böylece Bitcoin tarihindeki en büyük saatlik düşüş mumu oluştu.

O zamandan beri, BTC bir miktar ivme kazandı. Hatta 51.500 dolara kadar yükseldi, ancak ardından geri çekidi ve şu anda 50.400 dolar civarında işlem görüyor.

bitcoin haber Bitcoin satın almak için 1.9 trilyonluk sebep daha!

Teknik göstergelere göre, 50.000 dolar BTC’nin yükseliş güzergahındaki ilk direnç çizgisi. Başarılı bir şekilde bu çizginin üzerinde kalırsa, bir sonraki direnç seviyeleri olarak 51.500$ ve 52.000$’ı test etmek isteyecek. Daha sonra ise kısa vadede yönünü ATH seviyesine çevirecek.

Aşağı yönde ise; 48.000$, 47.000$ ve 44.750$’lık önemli destek hatları bulunuyor. Bu seviyeler, olası bir keskin geri çekilme durumunda fiyatı korumaya yardımcı olabilir.

Kaynak

İlgili haber: Uzun vade Bitcoin fiyat tahminleri!

2021’de Bitcoin’i bekleyen 3 önemli gelişme

2020 yılının bitmesine sayılı günler kaldı. Tam anlamıyla olağan üstü bir yıl geçirdik. Bu süreçte Bitcoin 4,000 doların altını da gördü, 24 bin doların üstünü de. 2021 yılı ise en az 2020 yılı gibi sürprizlere gebe bir yıl olacağa benziyor. 2021 yılında Bitcoin’i ne bekliyor?

Yukarıdaki soruya yazar Sam Reynolds 3 başlıkta cevap veriyor.

  1. Vergiler ve Regülasyonlar

2021 yılında Bitcoin yatırımcılarını meşgul edecek konuların başında vergiler ve regülasyonlar geliyor. Trump hükümeti yönetimi Biden’a devretmeden önce Hazine Sekreteri Steven Mnuchin’den regülasyon taslağı geldi. ABD yönetimi Bitcoin üzerinden gerçekleştirilen tüm transferlerden haberdar olmak istiyor.

Lütfen Bkz: Kripto regülasyon taslağına farklı tepkiler: Olumlu mu olumsuz mu?

2021’e damga vuracak diğer gelişme ise vergiler olacaktır. Birçok Bitcoin yatırımcısı Bitcoin yatırımları sayesinde oldukça yüksek oranda kâr etti. Vergi döneminde maliye, Bitcoin yatırımcıların kazancından vergi isteyecektir.

  • Kripto türev piyasaları daha da derinleşecek

Bitcoin ve kripto para piyasalarının toplam değeri 700 milyar dolarlık sınırı zorluyor. Bu büyüklük türev piyasalarında yüksek işlem hacmine neden olacaktır ve türev piyasaları daha da derinleşecektir. Bu sayede future ve option sözleşmelerin fiyatları daha net belirlenmiş olacaktır.

İçinde bulunduğumuz yıl içerisinde özellikle kaldıraç kullandıran borsalarda yer yer bazı teknik sorunlar yaşandı. Fiyat bilgilerinin güncellenmesi bazı durumlarda oldukça vakit alabildi. Bu süreç kaldıraç kullanan bazı yatırımcıların mağdur olmasına neden oldu. 2021 yılında ise daha profesyonel türev piyasaları ve borsaları ile karşılaşacağız.

2021 yılına damga vuracak diğer gelişme ise artan stabil coin talebi olacağa benziyor. Facebook, Libra ile denedi olmadı ve 2021’de Diem ile kripto para piyasalarına girmeye çalışacak. Bazı bankaların da stabil coinler ile blockchain nimetlerinden faydalandıklarına şahit oluyoruz. Bir de Merkez Bankaları kendi para birimlerini dijitalleştirmeye başladılar. Japonya ve Güney Kore merkez bankaları 2021 yılında pilot uygulamalarına başlayacağını duyurdu.

Lütfen Bkz: Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) gündem, haber ve son dakika gelişmeleri

Bitcoin nedir?

Bitcoin kişiden kişiye değer transferini mümkün kılan 21.yy en büyük icatlarından biridir. Bitcoin tamamen merkeziyetsizdir. Daha fazlası için https://koinmedya.com/bitcoin-nedir-nasil-alinir-nasil-kazilir/

Bitcoin nasıl alınır?

Bitcoin alım satımına aracılık eden her türlü kripto borsasından rahatlıkla alınabilir. Daha fazla bilgi için: https://koinmedya.com/bitcoin-btc-nasil-alinir/

Bitcoin güvenli mi?

Bitcoin ağı Dünyanın en güvenli kayıt sistemlerinden birine sahiptir. Birbirinden bağımsız çalışan onbinlerce kayıt cihazı anlık olarak aynı verileri işlemektedir. Bitcoin ağı bugüne kadar hiç hacklenememiştir. Daha fazlası için: https://koinmedya.com/bitcoin-btc-nasil-alinir/

Kaynak

İlgili haber: Bitcoin (BTC) fiyat tahmini: İşte BTC’nin yıl sonu hedefi!

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Seçici Bitcoin Borsası, New York’a İlk DeFi Token’ını Getirdi

Corona krizine rağmen Bitcoin sene sonunda kaç dolar olur?

Coin Ajans

Kanlı Pazartesi: Bitcoin, Altcoin’ler, Petrol ve Borsa Piyasası Çöküşte

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası