CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin sert düşüşten sonra toparlanabilir mi?

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_googlenews

Bitcoin sert düşüşten sonra toparlanabilir mi sorusunun cevabı Korona Salgınının geleceği ile ilgili. Bitcoin fiyatlarını etkileyen önemli faktörlerden birisinin de Korona Salgının neden olduğu küresel paniğin olduğu düşünülüyor.


Bitcoin sert düşüşten sonra toparlanabilir mi?

Bitcoin 3,850 dolarlık dibe vurduktan sonra hızlı bir çıkış yaparak gün içerisinde 6 bin dolarlık seviyeyi gördü. Ancak tekrardan yer çekimine yenik düşerek 5,200 dolar bandına geriledi. Bitcoin fiyatları aşırı dalgalı devam ediyor. Analistler yönü konusunda yorum yapmakta zorlanıyor.

Bazı yorumculara göre Bitcoin sert düşüşten sonra sert bir yükseliş gösterebilir. Bu iddiayı dillendiren analistlerden birisi Aayush. Diğer olum açıklama da  Edward Snowden’dan geldi. Snowden, Bitcoin’de aşırı düşüşün ardından “ilk kez Bitcoin almayı düşündüm” açıklamasında bulundu.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Edward Snowden: “İlk kez Bitcoin almayı düşündüm”

Ancak Bitcoin’in sert bir yükseliş göstermesi küresel gelişmelerle de alakalı. Eğer Bitcoin’deki sert düşüşte Korona Salgını etkiliyse salgın hakkındaki olumlu gelişmelerin ardından fiyatların arttırmasını bekleyebiliriz. Ne yazık ki salgın ile ilgili henüz olumlu bir gelişme söz konusu değil. Aksine birçok Avrupa ülkesi ve ABD salgın karşısında alınacak önlemleri daha da sertleştiriyor. İspanya ve Çekya gibi ülkeler, salgın ile mücadele için OHAL ilan etti. İtalya’dan sonra Avrupa ülkelerinden ölümlü vakanın en çok yaşandığı ülke İspanya.  Güncel verilere göre İspanya’da 4 binin üzerinde virüsle ilgili vaka tespit edilirken 122 ölümlü vaka Dünya Sağlık Örgütünün kayıtlarına geçti.

Lütfen Bkz: Yaklaşık 1 milyar dolarlık Bitcoin long bozduruldu: Düşük limitli borsalar zorda

Bitcoin yazının kalem alındığı saatte 5 bin dolarlık destek seviyesinin üstünde tutunmaya çalışıyor. Ancak bu desteğin kaybedilmesi yeni bir panik satış dalgasını başlatabilir.

Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin Fiyatı Bugün Hangi Seviyeleri Görebilir? İşte Kritik Hedefler

Bitcoin yorum: “Elon Musk etkisi asıl şimdi başlıyor!” TAKİP ET

Coinajans.com

Bitcoin Balinaları Son 8 Ayın En Yüksek Satışını Gerçekleştirdi: Boğa Sinyali mi?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası