CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin sınırsız para basılan geleneksel sistemin tek alternatifi!

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Bitcoin sınırsız para basılan mevcut ekonomik düzenin bir alternatifi olma yolunda ilerliyor. Yine de bazı açılardan kendisini kanıtlamak zorunda. Buna rağmen artık toplumun dijital nakit ve ödeme sistemine doğru ilerlemesinde yardımcı oluyor.


Bitcoin sınırsız para basılan geleneksel sistemin tek alternatifi!

Merkez bankalarının nicel gevşeme politikaları uyguladığı dönemlerde para basma işi büyük önem kazanıyor. Ancak yine de para basmanın gerekli olması bile fiat paraların nasıl bir şey olduğunu ortaya koyuyor. Bitcoin ise burada bir alternatif olarak ortaya çıkabilir.

ABD Federal Rezervi (Fed) bir günde milyarlarca dolar basmaktan çekinmiyor. Yine de mevcut ekonomi ve para basma işini, nakit ödeme yöntemlerinin nasıl artık çağ dışı kaldığını gösteriyor.

İngiltere’nin banknot basan şirketi De La Rue, sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Şirket yaptığı açıklamada “maddi belirsizlikler” yaşadığını açıklarken, hisse senetleri de bundan sonra neredeyse dörtte bir oranında düştü.

İlgili – Blockchain, merkez bankalarını kripto destekli fiat para çıkarmaya zorluyor

Sadece bu bile paranın geleceğinin kesin olmadığını bir göstergesi. Para basma işinde yüksek talebin olmasına rağmen bu işle uğraşan şirketlerin gelecek endişesi taşıması da bunun bir işareti.

Nakde olan ihtiyaç kayboluyor

Nakit paralar yüz yıllardır ödeme yöntemi olarak kullanılıyor. Buna rağmen nihai bir çözüm olmadığı açık bir şekilde ortada. Son birkaç yüz yılda dünya paranın evrimine şahit oldu. Öyle görünüyor ki bir sonraki aşaması da artık kapıda.

Bitcoin ise hala paranın bir sonraki aşaması olduğu konusunda kendisini kanıtlamak zorunda. Ancak şu bir gerçek ki BTC’nin çıkması ile toplumun nakitsiz bir yapıya doğru dijital adımlar atmasının yolunu açtı ve katalizör görevi gördü. Öyle ki İsveç artık nakit paradan uzaklaşmaya başlayarak, dijital nakit kullanılan bir toplum hedefine doğru ilerliyor.

İlgili – Son düşüşten sonra Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi ne durumda?

De La Rue ile ilgili gelişmeler de artık global bazda para basmadan uzaklaşıldığının bir göstergesi. Eski yöntemler artık çağ dışı kalınca da yeni bir döneme adım atılıyor demek.

Telegraph’ın haberine göre, CEO Clive Vacher, De La Rue’nin “görülmemiş değişim döneminden” geçtiğini söylerken, birçok üst düzey yetkilinin da “batan gemiyi” terk ettiği haberleri geliyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin Yeni Bir Altcoin’i Listeledi! Fiyat Yüzde 1.200 Fırladı

Parabolik Bitcoin indikatöründe bu seviyeye tehlikeli çöküş işareti TAKİP ET

Coinajans.com

Bu Hafta Yatırımcıların Takip Etmesi Gereken 5 Kripto Para

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası