CoinAjans.com
Bitcoin Teknik Analiz

Bitcoin son 1 ay içerisinde 9 kez $7 bin desteğini kaybetti

bitcoin teknik analiz coinajans.com
huobi_koinmedya

Bitcoin son 1 ay içerisinde 9 kez 7 bin doları üstüne çıktı ve 9 kez tekrardan 7 bin doların altına geriledi. Bitcoin 7 bin doların üstünde tutunmakta zorlanıyor.


Bitcoin son 1 ay içerisinde 9 kez 7 bin dolar desteğini kaybetti

Bitcoin için 7 bin dolarlık destek seviyesi önemli bir stratejik sınır haline geldi. Kripto para piyasalarında öyle bir denge oluştu ki Bitcoin 7 bin doların üstüne çıktığında toplam kripto para piyasası değeri de 200 milyar doların üstüne çıkıyor. Bitcoin 7 bin dolarlık desteğini kaybettiğinde kripto para piyasalarının toplam değeri de 200 milyar doların altına geriliyor.

Aşağıdaki grafikte son bir ay içerinde Bitcoin fiyatlarındaki değişimleri görüyoruz. Tam 9 kez Bitcoin, 7 bin doların üstüne çıktı. Yine Bitcoin son 1 ay içerisinde 9 kez 7 bin dolarlık desteğini kaybetti.

Bitcoin son 1 ay içerisinde 9 kez $7 bin Bu aralar Amerikalıların aldıkları teşvik ödemeleri ile Bitcoin alıp almadıkları tartışılıyor. Coinbase’in CEO’su ve Reddit’teki analisteler, Amerikalıların teşvik ödemeleri ile Bitcoin satın aldıklarını ileri sürüyor. Morningstar’ yatırım şirketinin davranış bilimleri departmanı yöneticisi Sarah Newcomb ise Coinbase’in CEO’sundan farklı olarak teşvik ödemelerinin ihtiyaç malzemelerine ya da geleneksel finansal araçlara gidebileceğini iddia ediyor.

Lütfen Bkz: Amerikalılar teşvik paraları ile Bitcoin alıyor mu?

ABD yönetimi, yıllık geliri 75 bin doların altında olan vatandaşlarına 1,200 dolarlık nakdi yardımda bulundu. Bu yardımdalardan 80 milyon ABD vatandaşının faydalandığı ileri sürülüyor. Bu teşvik ödemeleri ile Bitcoin alınıp alınmadığı önemli bir tartışma zira ABD Senatosu yeni bir 2,000 dolarlık teşvik ödemesini tartışıyor.

Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarındaki günlük değişimi görüyoruz. Bollinger bandlarına göre Bitcoin’de uzun dönemli direnç seviyesi 7,400 dolar seviyesinde beliriyor. BTC için destek ise 6,550 dolar seviyesinde oluşuyor.

RSI değerleri dünkü fiyat düşüşünün ardından aşırı alım bölgesinden uzaklaştı. MACD değerileri ise artış eğilimi gösteriyor.

Bitcoin son 1 ay

Kısaca Bitcoin’in tekrardan 7 bin doların üstüne çıkması ve hatta 7,400 doları test etmesi sürpriz olmayacaktır.

Lütfen Bkz: Bitcoin yarılaması için nasıl işlem açmalı?

Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin ani değer kaybı yükselişin işaretçisi olabilir mi?

Coin Ajans

Bitcoin grafiğindeki alçalan bayrak hangi seviyelere işaret ediyor?

Coin Ajans

Beklentiler tersine dönüyor: Bu sefer 61 milyonluk Bitcoin short bozduruldu

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası