CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin Tahminleri Nokta Atışı Tutan Analist, Uyardı ve Tarih Bile Verdi!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin’in son birkaç haftadaki fiyat hareketinin sektördeki birçok dijital varlık yatırımcısını sarstığını söylemeye gerek yok. Skew.com’dan gelen veriler, 10.000 dolar ile 8.400 dolar arasındaki çöküşün   milyonlarca kaldıraçlı pozisyonu tasfiye  ettiğini, aralarında  birçoğunu zorladığını gösteriyor. Ne yazık ki tahminleri tutan bir analist, kripto para biriminin bir kez daha 8.400 doları test etmesinin muhtemel olduğu konusunda yatırımcıları uyardı.

Tahminleri tutan analist: Bitcoin Nisan ayında 8.400 doları yeniden test edebilir

Son birkaç aydır Dave the Wave’nin yanı sıra Bitcoin‘in fiyat hareketini çok az analist doğru öngörebildi. Geçen yılın ortasında, analist varlık 10.000 doların üzerine çıkarken 6.400 dolara gerileyeceğini doğru tahmin etti ve son zamanlarda 11.000 dolardan 8.500 dolara geri çekilme çağrısı yaptı. Bu tahminlerin hepsinin doğru olduğu ortaya çıktı. Şimdi analist, BTC’nin önümüzdeki haftalarda muhtemelen Nisan ayında 8.400 dolara ulaşacağını ileri sürüyor. 

Bu öngörüye
eşlik eden bir grafik, Dave the Wave’nin bunun gerçekleşmesini
beklediğini gösteriyor. Çünkü yerel düşüklere düşen Bitcoin, BTC’nin son iki
yıldır genel yörüngesini tahmin eden uzun vadeli bir eğriyi tekrar tekrar gözden
geçirme modelini tatmin edecek. Dave the Wave’nin kısa vadeli düşüş
endişesine rağmen, analist önde gelen kripto para biriminin 2017’nin 20.000
dolarlık ATH’sinin üstünde uzun vadeli bir büyüme yörüngesinde olduğundan emin.

Dave the Wave:
Bitcoin’in yeni ralli zirvesi 100.000
dolar

Önceki açıklamalarında analist, Bitcoin’in “kalkıştan önce türbülans”ın ortasında olduğunu ve kripto para piyasasında mevcut fiyat hareketinin sadece birkaç ay önce 2016’nın sonunda olanlara çok benzediğini gösteren bir grafiğe işaret ettiğini söyledi. Bitcoin rallisine bir yıl sonra 800 dolardan başladı ve 20.000 dolara ulaştı. Dave the Wave, BTC’nin önümüzdeki iki ila üç yıl içinde altı haneli bir fiyat noktasına ulaşma yolunda olduğuna inanıyor. Dave, kripto para biriminin bir fraktal düzeltmeyi bitirme eşiğinde olduğunu ve son iki yıl boyunca iki salıncak tepesini işaret eden uzun vadeli inen bir trend çizgisini aşmak üzere olduğunu belirterek bu öngörüye destek verdi.

Analist yakında Bitcoin için uzun vadeli satın alma bölgesi ile aynı hizaya gelecek olan trend çizgisini geçecek bir hamlenin ralli zirvesini 100.000 dolara çıkaracağını ileri sürdü. Bu boğa tahmini, Bitcoin’in kıtlığını piyasa değerine eşitleyen PlanB’den gelen ünlü stok-akış modeli ile desteklenebilir. Bu model, Mayıs ayında gerçekleşecek olan blok ödülü yarılanmasından sonra BTC’nin yaklaşık 55.000 ila 100.000 dolar arasında adil bir fiyata sahip olacağını öne sürüyor. Kripto paralarla ilgili diğer kritik haberler için “Sıcak Gelişme: Bitcoin’de Milyarlar, Ripple’da Milyonlar Yerinden Oynadı!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Dünyaca ünlü ekonomi yazarı Bitcoin hakkında konuştu

Coin Ajans

Son Dakika: Binance DDoS Saldırısı Yaşadı! İşte Borsada Olanlar…

Bitcoin, İlk 75’te En İyi Performansı Gösteren Kripto Para Oldu!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası