CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoin tarihsel volatilite endeksi dibin dibinde – Çekirdekleri hazır edin! TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Bitcoin tarihsel volatilite endeksi dibin dibini gördü! Ancak bazı önemli teknik göstergeler, Bitcoin’in nihayetinde ihtiyaç duyduğu volatiliteye ulaşmak üzere olduğunu gösteriyor.


Bitcoin tarihsel volatilite endeksi en düşük seviyelerde!

Bitcoin, trendinin yönüne karar veremeyince, altcoinler özellikle son haftalarda aşırı volatilite sergiledi. Örneğin; popüler bir altcoin olan Chainlink (LINK), mart ayının en düşük seviyesinden bu yana yaklaşık %450 oranında arttı.

Fakat kısa bir süre önce, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasına rağmen; varlık birkaç gündür, direnç ve destek seviyeleri arasında gidip geliyor.

Bu arada Bitcoin ne mi yaptı? Neredeyse bir aydır işlem gördüğü aralıktan bir türlü kopamadı. Ve dahası Bitcoin tarihsel volatilite endeksi dibin dibini gördü!

koinmedya_brave

Bununla birlikte, önemli teknik göstergeler, Bitcoin’in nihayetinde ihtiyaç duyduğu volatiliteyi yakında görebileceğini gösteriyor.

Bitcoin yakın vadede güçlü bir volatilite görebilir

Popüler bir kripto para birimi traderi, birkaç gün önce Bitcoin’in Bollinger Bantlarının genişliğinin Ekim-Kasım 2018’den bu yana görülmeyen en düşük seviyede olduğunu belirtti. 

Bollinger Bantları, “bir finansal enstrümanın veya varlığın zaman içindeki fiyat ve volatilitesini karakterize eden” teknik bir göstergedir. Piyasalar genellikle genişlemeden önce konsolidasyon sürecinden geçerler. Bu nedenle, genellikle bir varlık da kırılmadan hemen önce dar bir işlem aralığında sıkışır.

Bu gösterge Bitcoin için de geçerli. Twitter’da Bigcheds olarak bilinen analist tarafından hazırlanan aşağıdaki grafikte de görülebileceği gibi; Bitcoin her ne zaman büyük bir fiyat hareketi görse, göstergenin genişliği büyük ölçüde sıkılaşıyor.

koinmedya_brave

Bitcoin tarihsel volatilite endeksi dibin dibinde - Çekirdekleri hazır edin!Bollinger Bantlarının genişliğini gösteren makro BTC fiyat grafiği – Kaynak:TradingView.com

Bu son analiz, Blockroots’un kurucu ortağı ve tanınmış bir kripto traderi olan Josh Rager, Bitcoin tarihsel volatilite endeksinin 40’a ulaştığını söyledikten sonra geldi.

“Bitcoin tarihsel volatilitesi 40’a yaklaştı. Bu kadar düşük volatilite, geçmişte, sadece birkaç hafta sonra %30 ila %60 arasında büyük fiyat hareketlerine yol açtı. Kemerlerinizi takın! Güncel fiyattan, %30 yukarı yönlü hareket 12.200$’a ve %30 aşağı yönlü hareket ise 6,500 dolara işaret ediyor.”.

Tüm gözler hisse senetleri piyasasında!

Kripto alanındaki birçok analist, konsolidasyonun nasıl kırılacağı konusunda fikir beyan etti. Örneğin; Bloomberg’in kıdemli emtia analisti Mike McGlone ise durumu şöyle açıkladı:

“Bitcoin, oldukça spekülatif bir varlıktan, altının kripto eşdeğeri olmaya yaklaştıkça, volatilite azalmaya devam etmeli. Ancak son sıkışmanın daha yüksek fiyat hareketiyle ortadan kalkmasını bekliyoruz.”

Ancak bu konsolidasyonun hangi yönde sona ereceği hisse senedi piyasalarına bağlı olabilir.

Nitekim, Wall Street ve kripto analistlerin ortaya çıkardığı gibi, S&P 500 ve Bitcoin arasında son aylarda güçlü bir korelasyon oluştu. Bu, hisse senetlerinin çıkış yapması durumunda, BTC’nin de bu volatiliteyi takip edeceğini gösteriyor.

bitcoin tarihsel Bitcoin tarihsel volatilite endeksi dibin dibinde - Çekirdekleri hazır edin!

Fakat kripto para boğaları için kötü haber şu ki; bazı analistler 2020’nin 2. çeyreğinde kazanımlar görüldüğü için, şirketlerin hisselerinde bir düzeltme bekliyorlar.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

 Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

23 Mart Ethereum analizi: ETH düşüşe geçti

Coin Ajans

Tek Bir Kurum Bitcoin Cash’in Büyük Bir Kısmını Ele Geçirdi!

Coin Ajans

Cardano kurucusu, 8 kurucudan 7’sinin neden Ethereum’u terk ettiğini açıkladı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası