CoinAjans.com
Bitcoin

Bitcoin Teknik Analizi: 06 Aralık 2019

bitcoin haberleri coinajans.com

Bitcoin’in 10.000$’a Çıkmak İçin Nedenleri Var.

6.500$ Desteğinin Önemi Artıyor.

Merhaba,

7.400$ seviyesinde bulunduğu noktayı korumaya çalışan Bitcoin fiyatı gücünü toplayıp yeni bir deneme yapmak için hazırlanıyor gibi duruyor. 10.000$ denemesi yapacağına inandığımız Bitcoin’in bunun için kendince yeterli ve tutarlı nedenleri var.

En önemli nedenlerin başında 6.500$ desteği kendini sağlam tuttuğu sürece Bitcoin mutlaka 10.000$’a bir fırlama denemesi yapacaktır. Fiyatın 6.500$’dan yukarı dönmesi her zaman 10.000$ kapısını açık tutacaktır.

Bir diğer neden, sessizce yaşanan ve tam olarak gün yüzüne henüz çıkmayan global krizin Bitcoin’i daha güvenilir bir yatırım aracı haline getirmesi. Özellikle ABD-Çin ticaret savaşlarının başlamasıyla kendini duyuran global kriz kripto yatırımcıları için büyük bir fırsata dönüşme potansiyeline sahip. Özellikle Bitcoin ve Altın arasındaki korelasyon grafikler üzerinde takip edilmesi gereken ve Bitcoin fiyatının altın fiyatıyla nasıl başa baş hareket ettiğini gösteren önemli bir gösterge.

Üçüncü neden; Bitcoin’in kabulünün yaygınlaşması. Sadece bir yatırım aracı olmaktan öteye geçen Bitcoin dünya genelinde bir değişim aracı olarak daha fazla kullanılmaya başladı. Ortaya çıkan Bitcoin tedarik kısıtlanması genellikle fiyatın artmasıyla sonuçlanmıştır. Bu da Bitcoin fiyatlarının artışa geçmesi için ortaya çıkan bir başka katalizördür. Örneğin BAKKT önümüzdeki yılın ilk yarısında bir tüketici uygulaması başlatacak. Söz konusu uygulama tüketicilerin Bitcoin kullanarak ürünleri sorunsuz bir şekilde satın almasını kolaylaştıracak. BAKKT, 2020’nin başlarında ortağı Starbucks ile böyle bir uygulamayı test etmeye başlayacak.

Eklenebilecek çok sayıda başka neden daha var ama buraya kadar Bitcoin’in Temel Analizini yapmış olalım ve teknik açıdan fiyatlara bir göz atalım.

Azalan kanal içindeki aşağı gidişini sürdüren fiyatın karşılaştığı bir takım engelleri aşması durumunda yukarı yönde önemli bir ivme kazanması olası görünüyor. Dün gösterdiği performansı arttırmaya çalışan fiyat, kanalın tam ortasında bir dirençle karşılaşıyor. 7.500$’a isabet eden bu direnç Bollinger bantlarının hareketli ortalaması olan orta bandıyla da uyuşuyor. Fiyatın öncelikle karşılaştığı temel engel olarak ortaya çıkan bu noktanın aşılması fiyatın Bollinger üst bandına doğru hızlı bir şekilde hareket etmesini sağlayacaktır. Bu hareketin bandın üstüne kadar çıkması ivmenin daha da artmasına neden olacaktır.

RSI – Göreceli Güç Endeksi 50 denge çizgisinin ve MA 50 hareketli ortalamanın altında seyrediyor. MA 50’nin altına her geçişinden sonra güçlü bir toparlanma içine giren Bitcoin fiyatının yine aynı toparlanma hamlesi ile RSI 30’a değmeden yukarı doğru ivmelenmesi yüksek olasılık olarak görülmekte. Fiyatın ilk olarak MA 50’nin üstüne çıkması ve ardından 50 denge çizgisini aşması ile yukarı yönde hızlı bir hareket yaşanacaktır.

Günlük grafiğe biraz daha derinlemesine baktığımızda düşen bir kamanın içinden çıkmaya çalışan fiyatı görebiliriz. Birçok sefer düşen kama oluşumunun içinden başarıyla çıkmayı başaran fiyat hareketi aynı zamanda dünkü yazımızda da dile getirdiğimiz gibi bir ters tepe oluşumuyla da destekleniyor. Bu iki teknik olasılık fiyatın yukarı yönlü ivmesini onaylamanın yanı sıra aşması gereken birkaç önemli direnç noktalarına da işaret ediyor. Adım adım aşılması son derece olası olan dirençlerin kazanılması fiyatın önüne 10.000$ psikolojik sınırını getiriyor.

Sonuç olarak fiyatın altında ve üstünde bulunan destek ve dirençleri nasıl değerlendireceği, onlara karşı ne kadar acımasız davranacağını göreceğiz. 6.500$ desteği var olmayı sürdürdüğü sürece 10.000$ hep bir hedef olacaktır. Önümüzdeki birkaç ayda fiyatın 6.500$ ve 10.000$ arasındaki serüveninin izlemeye devam edeceğiz.

teknikanalizegitimi.com

bitcointeknikanaliz.com iletişime geçiniz.

Sevgi ve Saygıyla.

Taner BOZKURT

 

UYARI: Yukarıda belirtilen fiyat, grafik ve analizler bir yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaya genel anlamda bir bakış açısı sunması amacıyla hazırlanmıştır.

İlgili Haberler

İşte Bitcoin satış baskısını durduran o veriler! TAKİP ET

Coinajans.com

Bloomberg analistlerinden 6 haneli Bitcoin tahmini! TAKİP ET

Coinajans.com

Bitcoin Fiyatını Midas Touch’ın Analizleriyle Takip Etmek Mümkün

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası