CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin teknik analizi: Biri teknik diğeri kurumsal 2 iyi haberimiz var TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram

Biri Bitcoin teknik göstergelerinden diğeri de kurumsal çevreden olmak üzere 2 iyi haberimiz var! Ayrıntılar için lütfen haberimizin içeriğine bakınız.


Bitcoin yatırımcıları! Biri teknik diğeri kurumsal 2 iyi haberimiz var

21 Şubat 2021’de Bitcoin 58 bin doları geçerek tüm zamanların rekoruna imza attı. Ardından üstü üste gelen balina satışlarının etkisi ile parite 43 bin dolar seviyesine kadar geriledi.

Bitcoin 22 Şubat’taki düzeltmenin ardından tekrardan yükselişe geçti. Boğalar vaz geçmiyor! Bitcoin hızlı biçimde toparlandı ve 54,500 dolara kadar çıktı.

Bitcoin yatırımcılarına 2 iyi haberimiz var!

İlk haber Bitcoin fiyatları teknik analizlerinden. Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarındaki günlük değişimi ve MACD değerlerini görüyoruz. MACD değerlerinde bullish cross (boğa kesişi) dikkat çekiyor. En son 2 Şubat 2021’de MACD değerlerinde yaşanan bullish cross’un ardından fiyatlar, ciddi bir ivme kazanarak %75’in üzerinde değer kazandı.

“daisyturkiye”
Bitcoin teknik analizi Bitcoin teknik analizi: Biri teknik diğeri kurumsal 2 iyi haberimiz var

MACD değerlerinde yeni bir bullish kesişimi şimdilerde de oluşuyor. Eğer dışsal faktörlerde ciddi bir değişim yaşanmazsa Bitcoin fiyatlarındaki boğa sezonu devam edebilir.

İkinci iyi haber ise Avrupa merkezli kurumsal firmalardan geliyor. ABD’li kurumsal firmalarında ardından Avrupa merkezli kurumsal firmalar da Bitcoin’i radarına aldı. Bitcoin ile portföylerini çeşitlendirmeyi planlıyorlar.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Norveçli ünlü milyarder Kjell Inge Røkke‘dan yatırımcıları için 23 sayfalık uzun bir mektup kaleme aldı. Mektupta aşağıdaki ifadeler dikkat çekti:

“daisyturkiye”

“Bitcoin ağının çalışır vaziyette kalmasına ihtiyaç duyacağımız tek şey, dünyadaki en ucuz elektriği tahsis etmek. Elektrik, ağı güvence altına alır. Tarafsız/güvenilir taraflara veya silahlı kişilere ihtiyaç yoktur. Ben buna ilerleme diyorum.”

Doğal kaynak zenginlikleri sayesinde Norveç, dünyanın en ucuz elektriğini üretiyor. Ünlü milyarder kaleme aldığı uzun mektupta yatırımcılara yeni dönem stratejilerinden bahsediyor. Doğrudan ve dolaylı biçimde Bitcoin’e yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Kaynak

Bitcoin düzeltmeleri hakkında bilmeniz gereken 5 gerçek

RektCapital’de Bitcoin hakkında uzun dönemli oldukça dikkat çeken bir analiz yayınladı. Bu makalemizde bu analizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bitcoin oldukça spekülatif hareket eden bir finansal varlık. Buna rağmen uzun vadede Bitcoin grafiğine dikkat ettiğimizde konjonktürel hareketler gözleniyor. Bu hareketlerden uzun vadeli çıkarımlar elde edilebilir.

  • Yükselen trend düzeltmeden daha uzun sürüyor

Sürekli değer artışı gösteren bir finansal varlıktan söz edilemez. Yükselen trendin ardından illaki bir düzeltme yaşanıyor. Aşağıdaki grafikte RektCapital, 2017 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin fiyatlarındaki değişimi analiz ediyor. Bu dönemde Bitcoin 267 günü yükseliş trendinde ve 98 günü ise düşüş trendinde geçirdi.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin teknik analizi: Biri teknik diğeri kurumsal 2 iyi haberimiz var

Yani 2017 yılındaki boğa sezonunda bir yıllık sürenin yaklaşık %73’lük diliminde Bitcoin’in değeri arttı.

  • Düzeltmeler gayet normal

2017 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin 5 tane büyük düzeltme yaşadı. Bu düzeltmelerin en kısa süreni 3 gün en uzun süreni ise yaklaşık 1 ay devam etti.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin teknik analizi: Biri teknik diğeri kurumsal 2 iyi haberimiz var
  • Neredeyse her çeyrek dönemde bir düzeltme yaşandı

2017 yılı boyunca neredeyse her çeyrek dönemde bir Bitcoin fiyatlarında düzeltme yaşanıyor. Buna rağmen ilk çeyrekte 2 düzeltme dikkat çekiyor.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin teknik analizi: Biri teknik diğeri kurumsal 2 iyi haberimiz var
  • Çeyrek dönemlerin sonuna dikkat!

Düzeltmeler 2017 yılında genelde çeyrek dönemlerin sonuna doğru yaşandı. Eğer tarih kendini tekrar ederse içinde bulunduğumuz boğa sezonunda da çeyrek dönem geçişlerinde düzeltmeler yaşanabilir.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Düzeltmelerin boyutu genelde %30 ile %40 arasında değişim gösteriyor. Yani Bitcoin yatırımcıları kârlarının %40’a varan kısmını bu düzeltme dönemlerinde kaybedebilir.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin teknik analizi: Biri teknik diğeri kurumsal 2 iyi haberimiz var


2020 sonu Bitcoin Fiyatı ne olur?

Bitcoin fiyatı 2020 sene sonu tahmini 26.000 dolar civarı olarak değerlendiriliyor. Bitcoin fiyatı 2020 Aralık ayında tam da öngördüğümüz gibi 20.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Asıl yükselişler önümüzdeki sene bizleri bekliyor.

Teknik analiz kripto paralarda kullanılabilir mi?

Teknik analiz, gerçek dünya verilerini kullanarak piyasanın geleceğini tahmin etme sanatıdır. Söz konusu kripto para birimlerine ait hacim ve hareketli ortalama gibi faktörlerin geçmiş istatistiklerine bakmayı içerir. Diğer bir yaygın yöntem olan temel analiz, kripto para biriminin doğal değerini tayin yöntemidir.


Bitcoin hangi verileri kullanır?

Bitcoin kriptografi verilerini kullanır. Her bir veri yüksek güvenlikli hash algoritması tarafından işlenir ve blockchain ağına kaydedilir.


Bitcoin yükselir mi düşer mi?

bitcoin haber

Bitcoin 3 gündür yatay hareket ediyor. Bu hareket sonrası ya 27.000 dolara doğru yelken açacak ya da 21.00 dolar desteğini test etmek için aşağı eğilecek. 2 senaryo için de hareket planınız hazır olsun.


Bitcoin Düzeltmesi Nerede Biter?

Bitcoin 21.000 dolara kadar düzeltme yapabilir. Ancak düzeltme bitmiş de olabilir. Eğer öyleyse hedefin 27.200 dolar olduğunu belirtmemiz gerekir.


Bitcoin teknik analizi gerekli mi?

Bitcoin teknik analizi bize fiyatın hangi yöne doğru gittiği konusunda çok önemli bilgiler sunar. Esasen Bitcoin teknik analizi yapmak, para kazandırması bir yana, düşüşlerde az kaybetmek için çok önemlidir.


Bitcoin pahalı mı ucuz mu?

Bitcoin sene sonuna kadar tüm zamanların en yüksek değerini kırarak 50,000 doları görür. Nexo kurucusu böyle bir tahminde bulundu. Bu tahmininin dayanaklarına bakalım.

Bitcoin uzun vadede en çok kazandıran yatırım aracıdır. Bitcoin 20.000 dolarlık tarihi zirvesini kırdıve artık önünde hiçbir engel yok. BTC moon!


Bitcoin neden yükseliyor?

Bitcoin Dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş likidite bolluğu yüzünden yükseliyor denebilir. Ayrıca yaklaşık her 4 yılda bir yapılan Bitcoin halvingin de yükseliş üzerinde büyük etkisi var. Bitcoin anlık verileri için Tıklayın: https://koinmedya.com/coin/BTC/Bitcoin/USD/

İlgili – Bitcoin fiyat tahmini: 2021 – 2025

Bitcoin ne kadar? BTC – USD – TRY canlı grafik

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin’de bu metrik satın alma zamanının geldiğini söylüyor

Bitcoin: 20.000 Doların Üstünde Neye İhtiyaç Duyulacak

Kripto ‘Korku Endeksi’ Artık Bu Hamleler İçin Kullanılabilir

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası