CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin teknik analizi: Bitcoin 46.000 dolara ulaşabilir mi? TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
“koinmedya_holdex_finance”

Bitcoin 46.000 dolara ulaşıp yaşadığı son düşüşten kendini kurtarabilecek mi?

 

Bitcoin 46.000 doların altında mücadele etmeye devam ederse Bitcoin sıkı bir düşüş travması yaşayabilir

 

Bitcoin fiyatı, ABD Doları karşısında 46.000 dolar bölgesinin yakınında engellerle karşı karşıya . BTC, 46.000 dolarlık bölgenin yakınında mücadele etmeye devam eder ve bunu aşamazsa tekrar büyük bir düşüş başlatabilir.

 

  • Bitcoin, 45.600 dolar ve 46.200 dolar seviyelerine yakın büyük bir dirençle karşı karşıya.
  • Fiyat şu anda 45.500 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem görüyor.
  • BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde (Kraken’den gelen veri akışı) 46.000 dolara yakın dirençle oluşan büyük bir düşüş trendi çizgisi var.
  • Parite, yakın vadede istikrarlı bir artış başlatmak için 46.000 dolarlık direnç bölgesini temizlemeli.

 

Bitcoin fiyatı engellerle karşı karşıya

 

Bitcoin fiyatı düşüşünü 45.000 dolar seviyesinin altına indirdii. BTC, 44.200 dolarlık destek seviyesinin altına bile düştü ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altına yerleşti.

 

Ancak korkulduğu gibi , 43.500 doların altında aşağı yönlü bir devam olmadı. 43.374 dolar civarında bir dip seviyesi oluştu ve fiyat tekrar istikrarlı bir toparlanma başlattı. 44.200 dolar direnç seviyesinin üzerinde bir kırılma oldu. Fiyat, son düşüşün %50 Fib geri çekilme seviyesini 46.879 dolardan 43.374 dolara kırdı.

 

Yazı yazılırken şu anda 45.500 dolar ve 100 saatlik basit hareketli ortalama civarında güçlü bir dirençle karşı karşıya. Son zamanlarda 46.879 dolardan 43.374 dolara düşüşün %61.8 Fib geri çekilme seviyesi de 45.550 dolar seviyesinin yakınında bir direnç görevi görüyor. 45.350 üzerinde bir ivme işareti olma olasılığı çok yüksek olarak görülüyor. 

 

Bitcoin 46.000

 

Ana direnç hala 46.000 dolarlık bölgeye yakın. Pozitif bir bölgeye geçmek için, bitcoin 100 saatlik SMA’yı, trend çizgisi bölgesini ve 46.000 doları aşması düşünülebilir. Bir sonraki büyük direnç 47.350 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor ve bunun üzerinde fiyat yakın vadede 48.500 dolarlık kilit dirence doğru yükselebilir.

 

BTC’de daha fazla kayıp olabilir mi?

 

Bitcoin 46.000 dolarlık direnç bölgesini geçemezse, düşüşüne devam edebilir. O durumda aşağı yönde  destek noktası 44.600 dolar seviyesine yakın görünüyor.

 

İlk büyük destek 44.200 dolar seviyesine yakın. Düşüşün devam etmesi durumunda bir sonraki kilit destek 43.400 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor gibi görünüyor. 43.400 dolarlık destek bölgesinin altında aşağı yönlü bir kırılma olursa, fiyat düşüşünü sürdürebilir. Bunun karşılığı  aşağı yönde bir sonraki büyük destek 42.000 dolar olabilir.

 

Teknik göstergeler:

 

Saatlik MACD – MACD, yükseliş bölgesinde yavaş yavaş hız kaybediyor.

 

Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi) – BTC/USD için RSI şimdi 50 seviyesinin biraz üzerinde.

 

Ana Destek Seviyeleri – 44.200 dolar , ardından 43.400 dolar.

 

Ana Direnç Seviyeleri – 45.550 dolar, 46.000 dolar ve 46.200 dolar.

Kaynak

 

Bitcoin düzeltmeleri hakkında bilmeniz gereken 5 gerçek

  • Yükselen trend düzeltmeden daha uzun sürüyor

 

Bitcoin teknik analizi Bitcoin teknik analizi: Bitcoin 46.000 dolara ulaşabilir mi?

 

  • Düzeltmeler gayet normal

 

Bitcoin teknik analizi Bitcoin teknik analizi: Bitcoin 46.000 dolara ulaşabilir mi?
  • Neredeyse her çeyrek dönemde bir düzeltme yaşandı

 

Bitcoin teknik analizi Bitcoin teknik analizi: Bitcoin 46.000 dolara ulaşabilir mi?
  • Çeyrek dönemlerin sonuna dikkat!

 

 

 

Bitcoin teknik analizi Bitcoin teknik analizi: Bitcoin 46.000 dolara ulaşabilir mi?


2021 sonu Bitcoin Fiyatı ne olur?

Bitcoin fiyatı 2021 sene sonu tahmini 100.000 dolar civarı olarak değerlendiriliyor. Bitcoin fiyatı 2020 Aralık ayında tam da öngördüğümüz gibi 20.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Asıl yükselişler önümüzdeki sene bizleri bekliyor.

Teknik analiz kripto paralarda kullanılabilir mi?

Teknik analiz, gerçek dünya verilerini kullanarak piyasanın geleceğini tahmin etme sanatıdır. Söz konusu kripto para birimlerine ait hacim ve hareketli ortalama gibi faktörlerin geçmiş istatistiklerine bakmayı içerir. Diğer bir yaygın yöntem olan temel analiz, kripto para biriminin doğal değerini tayin yöntemidir.


Bitcoin hangi verileri kullanır?

Bitcoin kriptografi verilerini kullanır. Her bir veri yüksek güvenlikli hash algoritması tarafından işlenir ve blockchain ağına kaydedilir.


Bitcoin yükselir mi düşer mi?

bitcoin haber

Bitcoin 3 gündür yatay hareket ediyor. Bu hareket sonrası ya 68.000 dolara doğru yelken açacak ya da 50.00 dolar desteğini test etmek için aşağı eğilecek. 2 senaryo için de hareket planınız hazır olsun.


Bitcoin teknik analizi gerekli mi?

Bitcoin teknik analizi bize fiyatın hangi yöne doğru gittiği konusunda çok önemli bilgiler sunar. Esasen Bitcoin teknik analizi yapmak, para kazandırması bir yana, düşüşlerde az kaybetmek için çok önemlidir.

* Bullish Engulfing – Yutan Boğa formasyonu nedir?

Bitcoin teknik analizi

Engulfing iki mumdan oluşan bir dönüş formasyonudur. Yani yükseliş veya düşüş trendlerinin sonunda ortaya çıkar. Düşüş trendinin sonunda oluşursa ilk mum kırmızı ikinci mum yeşil olur. Yükseliş trendinin sonunda oluşursa tam tersi olur.

Bullish (Boğa yutan) Engulfing, bir düşüş trendinin bittiğine ve yükselişin başlayacağına işaret eden bir formasyondur. En belirgin özelliği ikinci mumun, ilk mumun gövdesini yutması, yani kaplamasıdır. Şöyle ki; ikinci mum, ilk mumdan daha aşağıda (veya yukarıda) açılır ve ilk mumdan daha yukarıda (veya aşağıda) kapanır.

Bearish-Bullish Engulfing – Yutan Ayı-Boğa formasyonu nedir?

Engulfing iki mumdan oluşan bir dönüş formasyonudur. Yani yükseliş veya düşüş trendlerinin sonunda ortaya çıkar. Düşüş trendinin sonunda oluşursa ilk mum kırmızı ikinci mum yeşil olur. Yükseliş trendinin sonunda oluşursa tam tersi olur.
Bearish (Ayı yutan) Engulfing, bir yükseliş trendinin bittiğine ve düşüşün başlayacağına işaret eden bir formasyondur.

Elliot Dalga Teorisi nedir?

Elliot Dalga Teorisi, Ralph Nelson Elliot’un, kitle hareketlerinin yinelenen dalga formasyonlarını analiz ederek tahmin yürüttüğü bir teoridir. Ona göre piyasada gerçekleşen hareketlerin belirli bir nedeni var ve oluşan hareketler kendinden sonraki hareketleri de etkileyebilecek önemli verileri oluşturur.

Hareketler her zaman aynı çizgiyi takip etmese de fiyat değişimleri her zaman belirli bir yapısal düzeni korur. Bu düzene de “dalga düzeni” denir.
Analistler, dalgalarla gösterilen sürü psikolojisini tespit ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmek için ie bu Eliott Wave teorisini kullanır.

Evening star (akşam yıldızı) formasyonunu nedir?

Evening star, üç çubuklu bir düşüş formasyonudur. En güvenilir mum formasyonlarından biri olarak kabul edilen akşam yıldızı, yükselen bir trendin sonunda ortaya çıkar. 
Uzun bir yükseliş mumunun (beyaz mum) ardından küçük gövdeli ve bir öncekine kıyasla uzun gölgeli beyaz veya siyah bir mum oluşur. Sonrasında gelen üçüncü mum ise düşüş mumudur. Üçüncü mum ilk mumun gövdesinin içinde yer alır.


Bitcoin pahalı mı ucuz mu?

Bitcoin sene sonuna kadar tüm zamanların en yüksek değerini kırarak 50,000 doları görür. Nexo kurucusu böyle bir tahminde bulundu. Bu tahmininin dayanaklarına bakalım.

Bitcoin uzun vadede en çok kazandıran yatırım aracıdır. Bitcoin 20.000 dolarlık tarihi zirvesini kırdı ve artık önünde hiçbir engel yok. BTC moon!


Bitcoin neden yükseliyor?

Bitcoin Dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş likidite bolluğu yüzünden yükseliyor denebilir. Ayrıca yaklaşık her 4 yılda bir yapılan Bitcoin halvingin de yükseliş üzerinde büyük etkisi var. Bitcoin anlık verileri için Tıklayın: https://koinmedya.com/coin/BTC/Bitcoin/USD/

 

Bitcoin ne kadar? BTC – USD – TRY canlı grafik

 

 

 

 

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin ve Altın Arasındaki Korelasyonda Sırada Ne Var?

Tüm BTC transferlerinin yüzde 88’i yüksek işlem ücretleri ile gerçekleşti

Analistler Bitcoin’in Kaderini Belirleyecek Bu Seviyeye Kilitlendi!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası