CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin teknik analizi: Bitcoin yatırımcısını üzmemek için çırpınıyor! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com

Bitcoin fiyatı, ABD Doları karşısında 62.500 dolarlık direnci kırmak için mücadele ediyor. Yakın vadede 60.000 doların altında bir kapanış olursa BTC daha ağır bir şekilde düşebilir.


Bitcoin teknik analizi:Bitcoin konsolide etmeye devam ediyor, neden daha büyük aşağı yönde düzeltme riski var?

 

Bitcoin fiyatı, ABD Doları karşısında 62.500 dolarlık direnci kırmak için mücadele ediyor. Yakın vadede 60.000 doların altında bir kapanış olursa BTC daha ağır bir şekilde düşebilir.

 

  • Bitcoin, 62.500 dolar ve 62.650 dolar seviyelerinin yakınında dirençle karşı karşıya.

 

  • Fiyat şu anda 61.500 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem görüyor.

 

  • BTC/USD çiftinin saatlik grafiğinde (Kraken’den gelen veri akışı) 60.500 dolara yakın desteği olan büyük bir yükseliş trendi çizgisi var.

 

  • 60.000 doların altında net bir kırılma olursa parite daha düşük hıza sahip olabilir.

 

Bitcoin fiyatı belli bir aralıkta sıkıştı

 

Bitcoin fiyatı, 62.500 dolar ve 62.650 dolar direnç seviyelerini temizlemek için başka bir girişimde bulundu. Ancak BTC, 62.500 doların üzerinde güç kazanamadı. 62.500 dolar civarında bir zirve oluştu ve fiyat yeni bir düşüş başlattı.

 

62.000 dolarlık destek seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında bir kırılma oldu. 59.449 dolardan 62.500 dolara yükseliş hareketinin %50 Fib izleme seviyesinin altında bir kırılma oldu. Fiyat, 61.000 dolar seviyesinin altına düşmekte.

 

Şu anda 60.500 dolarlık destek bölgesine yakın teklifler buluyor. Bitcoin, 59.449 dolardan 62.500 dolara yükseliş hareketinin %61.8 Fib geri çekilme seviyesini test etti.

 

BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde 60.500 dolara yakın desteği olan büyük bir yükseliş trendi çizgisi de var. Yukarı yönde, ani bir direnç 61.200 dolar seviyesine ve 100 saatlik SMA’ya yakın. İlk büyük direnç 61.500 dolar seviyesinin yakınında görünüyor.

bitcoin teknik analizi

Ana direnç hala 62.500 dolar ve 62.650 dolar seviyelerinin yakınında. 62.500 dolar direncinin üzerinde net bir kırılma, muhtemelen 63.200 dolar seviyesine doğru bir hareket için kapıları açmaya çağırabilir. Bir sonraki büyük direnç 64.500 dolar seviyesinin yakınında oturuyor.

 

BTC’de daha fazla kayıp olabilir mi?

 

Bitcoin 62.500 dolarlık direnç bölgesini aşamazsa düşüşünü uzatabilir. Aşağı yönde acil bir destek 60.800 dolar seviyesine yakın duruyor.

 

İlk büyük destek şu anda 60.500 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor. 60.500 dolarlık desteğin ve trend çizgisinin altında bir kırılma, fiyatı daha da aşağı çekebilir. Bir sonraki kilit destek 58.500 dolar seviyesine yakındır.

 

Teknik göstergeler:

 

Saatlik MACD – MACD, yükseliş bölgesinde yavaş yavaş hız kazanıyor

 

Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi) – BTC/USD için RSI şimdi 50 seviyesine yakın.

 

Ana Destek Seviyeleri – 60.500 dolar ve ardından 60.000 dolar aralığında görülüyor.

 

Ana Direnç Seviyeleri – 61.200 dolar, 62.000 dolar ve 62.500 dolar aralığında.

 

 

 

 

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentiler 2021- 2025

 

Kaynak

İlgili – Bitcoin madenciliği nedir ve BTC nasıl üretilir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Bitcoin düzeltmeleri hakkında bilmeniz gereken 5 gerçek

  • Yükselen trend düzeltmeden daha uzun sürüyor
bitcoin teknik analiz
  • Düzeltmeler gayet normal
bitcoin teknik analizi
  • Neredeyse her çeyrek dönemde bir düzeltme yaşandı
btc teknik analizi
  • Çeyrek dönemlerin sonuna dikkat!
bitcoin teknik analizi

 


Bitcoin teknik analizi gerekli mi?

Bitcoin teknik analizi bize fiyatın hangi yöne doğru gittiği konusunda çok önemli bilgiler sunar. Esasen Bitcoin teknik analizi yapmak, para kazandırması bir yana, düşüşlerde az kaybetmek için çok önemlidir.


Bullish Engulfing – Yutan Boğa formasyonu nedir?

Bitcoin teknik analizi

Engulfing iki mumdan oluşan bir dönüş formasyonudur. Yani yükseliş veya düşüş trendlerinin sonunda ortaya çıkar. Düşüş trendinin sonunda oluşursa ilk mum kırmızı ikinci mum yeşil olur. Yükseliş trendinin sonunda oluşursa tam tersi olur.

Bullish (Boğa yutan) Engulfing, bir düşüş trendinin bittiğine ve yükselişin başlayacağına işaret eden bir formasyondur. En belirgin özelliği ikinci mumun, ilk mumun gövdesini yutması, yani kaplamasıdır. Şöyle ki; ikinci mum, ilk mumdan daha aşağıda (veya yukarıda) açılır ve ilk mumdan daha yukarıda (veya aşağıda) kapanır.


Bearish-Bullish Engulfing – Yutan Ayı-Boğa formasyonu nedir?

Engulfing iki mumdan oluşan bir dönüş formasyonudur. Yani yükseliş veya düşüş trendlerinin sonunda ortaya çıkar. Düşüş trendinin sonunda oluşursa ilk mum kırmızı ikinci mum yeşil olur. Yükseliş trendinin sonunda oluşursa tam tersi olur.
Bearish (Ayı yutan) Engulfing, bir yükseliş trendinin bittiğine ve düşüşün başlayacağına işaret eden bir formasyondur.


Elliot Dalga Teorisi nedir?

Elliot Dalga Teorisi, Ralph Nelson Elliot’un, kitle hareketlerinin yinelenen dalga formasyonlarını analiz ederek tahmin yürüttüğü bir teoridir. Ona göre piyasada gerçekleşen hareketlerin belirli bir nedeni var ve oluşan hareketler kendinden sonraki hareketleri de etkileyebilecek önemli verileri oluşturur.

Hareketler her zaman aynı çizgiyi takip etmese de fiyat değişimleri her zaman belirli bir yapısal düzeni korur. Bu düzene de “dalga düzeni” denir.
Analistler, dalgalarla gösterilen sürü psikolojisini tespit ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmek için ie bu Eliott Wave teorisini kullanır.


Evening star (akşam yıldızı) formasyonunu nedir?

Evening star, üç çubuklu bir düşüş formasyonudur. En güvenilir mum formasyonlarından biri olarak kabul edilen akşam yıldızı, yükselen bir trendin sonunda ortaya çıkar. 
Uzun bir yükseliş mumunun (beyaz mum) ardından küçük gövdeli ve bir öncekine kıyasla uzun gölgeli beyaz veya siyah bir mum oluşur. Sonrasında gelen üçüncü mum ise düşüş mumudur. Üçüncü mum ilk mumun gövdesinin içinde yer alır.

 

Bitcoin ne kadar? BTC – USD – TRY canlı grafik

 

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Litecoin kurucusundan 2021 Bitcoin tahmini geldi: “Yeni başlıyoruz!”

Ünlü CEO’dan Sansasyonel Bitcoin, Ethereum ve Dolar Tahmini

Coin Ajans

Popüler Trader: Bu Seviye, Bitcoin’de Birçok Satın Alma Fırsatı Sunacak!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası