CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı baskı altında TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
“koinmedya_holdex_finance”

Bitcoin fiyatı dar bir aralıkta işlem görüyor ve en son yaşanan sıçramadan yavaş bir geri çekilme yaşıyor. BTC için önümüzdeki 24 saat ayı bir görüntü ortaya koyuyor.


Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

Bitcoin teknik analizi bugün için ayı bir fiyat hareketi ve momentumu gösteriyor. BTC ise geceden bu yana geri çekilmeye devam etti. Bundan dolayı BTC/USD paritesinde bugün daha fazla düşüş beklentisi var. Ardından ise “higher low” kaydedilebilir.

Kısa vadeli Bitcoin fiyat tahmini

BTC/USD paritesi 47,678.15 dolar – 48,685.87 dolar aralığında işlem gördü. Bu da sonra 24 saatteki düşük volatiliteye işaret ediyor. İşlem hacmi de yüzde 6.67 oranında düştü ve toplam 27 milyar dolar. Diğer yandan toplam piyasa değeri ise 900.9 milyar dolar civarında. Bu da Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin yüzde 42.21 olduğu anlamına geliyor.

Bitcoin’in 4 saat grafiğinde şunu görüyoruz. BTC fiyatı düşmeye devam ediyor ve öyle görünüyor ki ayılar “higher low” kaydetmeye çalışıyor.

Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

BTC/USD 4 saat grafiği Kaynak: TradingView

Son ayı öngörüye rağmen, bu hafta Bitcoin fiyatında bir miktar boğa momentum vardı. BTC 7 Eylül’de yüzde 15’den fazla düşmüştü. Ardından ise sonunda 44,000 dolarda destek buldu.

Ardından ise lider kripto paranın bu hareketlenmeye tepkisi konsolidasyon oldu. Sonuçta BTC birkaç gün 46,500 dolar civarında işlem gördü. Ardından ise geçen hafta yavaş bir geri çekilme yaşadı. Bu hafta Pazartesi günü 44,000 dolar seviyesindeki desteği bir kez daha test etti ve volatilite yükseldi.

Son birkaç günde ise BTC/USD ilerleyerek 48,500 dolarda yeni “higher high” çizdi. Buradan ise Bitcoin, Perşembe ve Cuma günleri geri çekilerek 47,000 dolarda “lower high” oluşturdu.

Dün ise BTC yeni bir hızlı sıçrayış gördü. Bu sırada kısa süreliğine 48,500 dolar direncinin üzerine çıktı. Buna rağmen boğalar henüz daha fazla yükselmeye hazır değil. Sonuçta son 24 saatte yeniden aşağı yönlü yavaş bir çekilme oldu.

Bitcoin analizi sonuç

Bitcoin fiyat analizi bugün ayı bir görünüme sahip. Çünkü geceden bu yana yavaş geri çekilme var. Muhtemelen de düşüş bugün de devam edecek.

Kaynak

İlgili – Bitcoin fiyat tahmini: Analistin 2021 sonu BTC fiyatında “patlama” beklentisi

Bitcoin düzeltmeleri hakkında bilmeniz gereken 5 gerçek

  • Yükselen trend düzeltmeden daha uzun sürüyor
Bitcoin teknik analizi Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı baskı altında
  • Düzeltmeler gayet normal
Bitcoin teknik analizi Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı baskı altında
  • Neredeyse her çeyrek dönemde bir düzeltme yaşandı
Bitcoin teknik analizi Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı baskı altında
  • Çeyrek dönemlerin sonuna dikkat!
Bitcoin teknik analizi Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı baskı altında

2021 sonu Bitcoin Fiyatı ne olur?

Bitcoin fiyatı 2021 sene sonu tahmini 100.000 dolar civarı olarak değerlendiriliyor. Bitcoin fiyatı 2020 Aralık ayında tam da öngördüğümüz gibi 20.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Asıl yükselişler önümüzdeki sene bizleri bekliyor.


Teknik analiz kripto paralarda kullanılabilir mi?

Teknik analiz, gerçek dünya verilerini kullanarak piyasanın geleceğini tahmin etme sanatıdır. Söz konusu kripto para birimlerine ait hacim ve hareketli ortalama gibi faktörlerin geçmiş istatistiklerine bakmayı içerir. Diğer bir yaygın yöntem olan temel analiz, kripto para biriminin doğal değerini tayin yöntemidir.


Bitcoin hangi verileri kullanır?

Bitcoin kriptografi verilerini kullanır. Her bir veri yüksek güvenlikli hash algoritması tarafından işlenir ve blockchain ağına kaydedilir.


Bitcoin teknik analizi gerekli mi?

Bitcoin teknik analizi bize fiyatın hangi yöne doğru gittiği konusunda çok önemli bilgiler sunar. Esasen Bitcoin teknik analizi yapmak, para kazandırması bir yana, düşüşlerde az kaybetmek için çok önemlidir.


Bullish Engulfing – Yutan Boğa formasyonu nedir?

Bitcoin teknik analizi

Engulfing iki mumdan oluşan bir dönüş formasyonudur. Yani yükseliş veya düşüş trendlerinin sonunda ortaya çıkar. Düşüş trendinin sonunda oluşursa ilk mum kırmızı ikinci mum yeşil olur. Yükseliş trendinin sonunda oluşursa tam tersi olur.

Bullish (Boğa yutan) Engulfing, bir düşüş trendinin bittiğine ve yükselişin başlayacağına işaret eden bir formasyondur. En belirgin özelliği ikinci mumun, ilk mumun gövdesini yutması, yani kaplamasıdır. Şöyle ki; ikinci mum, ilk mumdan daha aşağıda (veya yukarıda) açılır ve ilk mumdan daha yukarıda (veya aşağıda) kapanır.


Bearish-Bullish Engulfing – Yutan Ayı-Boğa formasyonu nedir?

Engulfing iki mumdan oluşan bir dönüş formasyonudur. Yani yükseliş veya düşüş trendlerinin sonunda ortaya çıkar. Düşüş trendinin sonunda oluşursa ilk mum kırmızı ikinci mum yeşil olur. Yükseliş trendinin sonunda oluşursa tam tersi olur.
Bearish (Ayı yutan) Engulfing, bir yükseliş trendinin bittiğine ve düşüşün başlayacağına işaret eden bir formasyondur.


Elliot Dalga Teorisi nedir?

Elliot Dalga Teorisi, Ralph Nelson Elliot’un, kitle hareketlerinin yinelenen dalga formasyonlarını analiz ederek tahmin yürüttüğü bir teoridir. Ona göre piyasada gerçekleşen hareketlerin belirli bir nedeni var ve oluşan hareketler kendinden sonraki hareketleri de etkileyebilecek önemli verileri oluşturur.

Hareketler her zaman aynı çizgiyi takip etmese de fiyat değişimleri her zaman belirli bir yapısal düzeni korur. Bu düzene de “dalga düzeni” denir.
Analistler, dalgalarla gösterilen sürü psikolojisini tespit ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmek için ie bu Eliott Wave teorisini kullanır.


Evening star (akşam yıldızı) formasyonunu nedir?

Evening star, üç çubuklu bir düşüş formasyonudur. En güvenilir mum formasyonlarından biri olarak kabul edilen akşam yıldızı, yükselen bir trendin sonunda ortaya çıkar. 
Uzun bir yükseliş mumunun (beyaz mum) ardından küçük gövdeli ve bir öncekine kıyasla uzun gölgeli beyaz veya siyah bir mum oluşur. Sonrasında gelen üçüncü mum ise düşüş mumudur. Üçüncü mum ilk mumun gövdesinin içinde yer alır.

 

Bitcoin ne kadar? BTC – USD – TRY canlı grafik

 

 

 

 

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

ABD Başkanı Trump’ın Teşvik Paketi Çağrısı Bitcoin’e İvme Kazandırdı

Bitcoin yorum: Fiyatları tekrar 60 bin doların üzerine çıkarabilecek 2 gösterge TAKİP ET

Coinajans.com

“Big Bang’a Hazır Olun!” Diyen Ekonomistten Altın, Bitcoin ve Dolar Tahmini

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası