CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı yeni bir hamle yaptı! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com

Bitcoin fiyatı yeni bir hamle ile bir kaç puan daha yukarı çıktı ama bu çıkış nereye kadar devam edebilir ? Ardından bir düzeltme gelebilir mi?

Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

Bitcoin fiyatı, ABD Doları karşısında 60.000 doların üzerinde yeni bir artış başlattı. BTC yükseliyor ve 62.000 dolarlık direncin üzerinde yukarı yönlü bir kırılma girişiminde bulunabilir.

Bitcoin teknik analizi: Bitcoin fiyatı yeni bir düşüş daha yapar mı?

Bitcoin fiyatı yeni bir ralli başlattı

Bitcoin fiyatı 58.140 dolar civarında destek buldu ve yeni bir artış başlattı. BTC, pozitif bir bölgeye geçmek için 60.000 dolar ve 60.500 dolar direnç seviyelerini kırmayı da başardı.

Fiyat, 60.500 dolar seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın bile üzerine çıktı. Ayrıca 63.700 dolardan 58.140 dolara düşüşün %50 Fib geri çekilme seviyesinin üzerinde bir kırılma oldu. Şu anda 61.650 dolar ve 61.800 dolar seviyelerinin yakınında dirençle karşı karşıya.

BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde 61.650 dolar civarında dirençle oluşan büyük bir düşüş trendi çizgisi de var. Bitcoin ayrıca 62.000 dolar seviyesinin yakınında bir engelle de karşı karşıya.

Bitcoin fiyat grafiği

Bitcoin teknik analizi Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı yeni bir hamle yaptı!

63.700 dolardan 58.140 dolara kadar olan kilit düşüşün %61.8 Fib geri çekilme seviyesine yakın. Trend çizgisi direncinin üzerinde net bir kırılma ve ardından 62.000 dolar, muhtemelen 63.000 dolar seviyesine doğru bir hareket için hamle yapabilir. Bir sonraki büyük direnç 64.000 dolar seviyesinin yakınında duruyor.

BTC’de Yeni Düşüş mü?

Bitcoin 62.000 dolarlık direnç bölgesini geçemezse, yeni bir düşüş başlatabilir. Aşağı yönde acil bir destek 61.000 dolar seviyesine yakın. İlk büyük destek şu anda 60.500 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor.

60.500 dolarlık desteğin altında bir kırılma, muhtemelen yakın vadede boğalar üzerinde çok fazla baskı oluşturabilir. Bir sonraki kilit destek, 60.000 dolar seviyesine yakın, bunun altında daha büyük bir düşüş riski var. Belirtilen durumda, fiyat 58.500 dolar seviyesine doğru kayabilir.

 

BTCUSD paritesi için teknik göstergeler ve önemli destek/direnç seviyeleri:

Saatlik MACD – MACD, yükseliş bölgesinde yavaş yavaş hız kaybediyor.

Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi) – BTC/USD için RSI şimdi 50 seviyesinin üzerinde.

Ana Destek Seviyeleri – 60.500$, ardından 60.000$.

Başlıca Direnç Seviyeleri – 61.650$, 62.000$ ve 63.200$.

Sonuç olarak kısaca;

  • Bitcoin, 60.000 dolar ve 61.000 dolar seviyelerinin üzerine çıkmayı başardı.
  • Fiyat şu anda 61.000 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor.
  • BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde (Kraken’den gelen veri akışı) 61.650 dolar civarında dirençle oluşan büyük bir düşüş trendi çizgisi var.
  • Parite, yakın vadede büyük bir artışa başlamak için 62.000 doların üzerine çıkmalı

Bitcoin düzeltmeleri hakkında bilmeniz gereken 5 gerçek

  • Yükselen trend düzeltmeden daha uzun sürüyor
bitcoin teknik analiz
  • Düzeltmeler gayet normal
bitcoin teknik analizi
  • Neredeyse her çeyrek dönemde bir düzeltme yaşandı
btc teknik analizi
  • Çeyrek dönemlerin sonuna dikkat!
bitcoin teknik analizi

 


Bitcoin teknik analizi gerekli mi?

Bitcoin teknik analizi bize fiyatın hangi yöne doğru gittiği konusunda çok önemli bilgiler sunar. Esasen Bitcoin teknik analizi yapmak, para kazandırması bir yana, düşüşlerde az kaybetmek için çok önemlidir.


Bullish Engulfing – Yutan Boğa formasyonu nedir?

Bitcoin teknik analizi

Engulfing iki mumdan oluşan bir dönüş formasyonudur. Yani yükseliş veya düşüş trendlerinin sonunda ortaya çıkar. Düşüş trendinin sonunda oluşursa ilk mum kırmızı ikinci mum yeşil olur. Yükseliş trendinin sonunda oluşursa tam tersi olur.

Bullish (Boğa yutan) Engulfing, bir düşüş trendinin bittiğine ve yükselişin başlayacağına işaret eden bir formasyondur. En belirgin özelliği ikinci mumun, ilk mumun gövdesini yutması, yani kaplamasıdır. Şöyle ki; ikinci mum, ilk mumdan daha aşağıda (veya yukarıda) açılır ve ilk mumdan daha yukarıda (veya aşağıda) kapanır.


Bearish-Bullish Engulfing – Yutan Ayı-Boğa formasyonu nedir?

Engulfing iki mumdan oluşan bir dönüş formasyonudur. Yani yükseliş veya düşüş trendlerinin sonunda ortaya çıkar. Düşüş trendinin sonunda oluşursa ilk mum kırmızı ikinci mum yeşil olur. Yükseliş trendinin sonunda oluşursa tam tersi olur.
Bearish (Ayı yutan) Engulfing, bir yükseliş trendinin bittiğine ve düşüşün başlayacağına işaret eden bir formasyondur.


Elliot Dalga Teorisi nedir?

Elliot Dalga Teorisi, Ralph Nelson Elliot’un, kitle hareketlerinin yinelenen dalga formasyonlarını analiz ederek tahmin yürüttüğü bir teoridir. Ona göre piyasada gerçekleşen hareketlerin belirli bir nedeni var ve oluşan hareketler kendinden sonraki hareketleri de etkileyebilecek önemli verileri oluşturur.

Hareketler her zaman aynı çizgiyi takip etmese de fiyat değişimleri her zaman belirli bir yapısal düzeni korur. Bu düzene de “dalga düzeni” denir.
Analistler, dalgalarla gösterilen sürü psikolojisini tespit ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmek için ie bu Eliott Wave teorisini kullanır.


Evening star (akşam yıldızı) formasyonunu nedir?

Evening star, üç çubuklu bir düşüş formasyonudur. En güvenilir mum formasyonlarından biri olarak kabul edilen akşam yıldızı, yükselen bir trendin sonunda ortaya çıkar. 
Uzun bir yükseliş mumunun (beyaz mum) ardından küçük gövdeli ve bir öncekine kıyasla uzun gölgeli beyaz veya siyah bir mum oluşur. Sonrasında gelen üçüncü mum ise düşüş mumudur. Üçüncü mum ilk mumun gövdesinin içinde yer alır.

 

Bitcoin ne kadar? BTC – USD – TRY canlı grafik

 

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para: XLM, ADA, BTC, BCH ve HT

Bitcoin Hash Oranı Rekor Kırdı

Coin Ajans

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) kesin düzeltmeler yaptı, piyasa nereye gidiyor?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası