CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı yeni zirveye çok yaklaştı! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com

Bitcoin bir kez daha 63.000 dolarlık kilit direnç bölgesini kırdı ve bu seviyenin üzerinde ivme kazandı. Boğalar ise, yakın vadede pariteyi yeni ATH bölgesine taşımaya hazırlanıyor.

Bitcoin teknik analizi: Bitcoin’de yeni ATH beklentisi

 Bitcoin, USD karşısında 63.000 dolarlık direncin üzerinde hız kazandı. En büyük dijital varlık yeni bir zirveye doğru yükseliyor ve kısa vadede 65.000 dolarlık direnci kırmaya hazırlanıyor.

Bitcoin teknik analizi: Bitcoin fiyatı yeni bir düşüş daha yapar mı?

Bitcoin fiyatı daha yüksek seviyeleri hedefliyor!

Son 24 saat içinde Bitcoin fiyatında neler oldu?

Bitcoin fiyatı, 62.000 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde büyük bir yükseliş hareketi başlattı. 63.000 dolarlık kilit direnç bölgesini kırdı ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde kalmayı başardı.

Hatta 63.500 dolarlık direncin üzerine çıktı ve 64.448 dolara kadar yükselerek, birkaç haftanın en yüksek seviyesini gördü. Şu anda bir alt bölgede düzeltme yapıyor ve 64.000 dolar seviyesinin altında işlem görüyor.

İlk destek 63.700 dolar seviyesine yakın. Burası aynı zamanda 61.320 dolarlık yerel dipten 64.448 dolarlık zirveye doğru devam eden yükseliş hareketinin %23,6 Fib geri çekilme seviyesine yakın.

BTCUSD paritesine ait saatlik grafikte 62.800 dolara yakın destekle oluşan önemli bir yükseliş trend çizgisi de var. Yukarı yönde, ilk direnç 64.000 dolar seviyesine, ilk kilit direnç 64.250 dolar seviyesine yakın. 64.250 dolarlık direncin üzerinde gerçekleşecek net bir kırılma, daha fazla yükselişe kapı açabilir.

Bir sonraki büyük direnç, 65.000 dolar seviyesinin yakınında bulunuyor ve bunun üzerinde fiyat 66.500 dolar seviyesine kadar yükselebilir. Daha fazla yükseliş, 68.000 dolar seviyesine doğru daha büyük bir rallinin hızını belirleyebilir.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı yeni zirveye çok yaklaştı!

Bitcoin 64.200 dolarlık direnç bölgesini aşamazsa, aşağı yönlü yeni bir düzeltmeye başlayabilir. bu durumda aşağı yöndeki ilk destek, muhtemelen 63.700 dolar seviyesine yakın olacak.

İlk büyük destek ise şimdi 62.850 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor. Burası aynı zamanda 61.320 dolardan 64.448 dolara doğru gerçekleşen yükseliş hareketinin %50 Fib izleme seviyesine yakın.

Bu arada ana destek, trend çizgisinin yakınında. Bunun altına düşmesi durumunda fiyat, 61.000 dolarlık desteğe ve 100 saatlik SMA’ya düşebilir.

BTCUSD için teknik göstergeler ve destek/dirençler:

 • Saatlik MACD: BTCUSD paritesi saatlik MACD, şimdi yükseliş bölgesinde hız kaybediyor.
 • Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi): BTCUSD paritesi için RSI hala 50 seviyesinin üzerinde.
 • Önemli destek seviyeleri: 61.850$, 62.500$.
 • Önemli direnç seviyeleri: 64.200$, 65.500$ ve 66.500$.

Sonuç olarak kısaca;

 • Bitcoin, 61.000 dolar ve 62.500 dolar seviyelerinin üzerinde yükseliş işaretleri gösterdi.
 • En büyük kripto paranın fiyatı, şu anda 62.500 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor.
 • BTCUSD paritesine ait saatlik grafikte (Kraken) 62.800 dolara yakın destekle oluşan kritik bir yükseliş trend çizgisi var.
 • Parite ralliye devam edebilir ve hatta yakın vadede 65.000 dolar seviyesini kırabilir.

Kaynak

 

 

İlgili – Bitcoin madenciliği nedir ve BTC nasıl üretilir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Bitcoin düzeltmeleri hakkında bilmeniz gereken 5 gerçek

 • Yükselen trend düzeltmeden daha uzun sürüyor
bitcoin teknik analiz
 • Düzeltmeler gayet normal
bitcoin teknik analizi
 • Neredeyse her çeyrek dönemde bir düzeltme yaşandı
btc teknik analizi
 • Çeyrek dönemlerin sonuna dikkat!
bitcoin teknik analizi

 


Bitcoin teknik analizi gerekli mi?

Bitcoin teknik analizi bize fiyatın hangi yöne doğru gittiği konusunda çok önemli bilgiler sunar. Esasen Bitcoin teknik analizi yapmak, para kazandırması bir yana, düşüşlerde az kaybetmek için çok önemlidir.


Bullish Engulfing – Yutan Boğa formasyonu nedir?

Bitcoin teknik analizi

Engulfing iki mumdan oluşan bir dönüş formasyonudur. Yani yükseliş veya düşüş trendlerinin sonunda ortaya çıkar. Düşüş trendinin sonunda oluşursa ilk mum kırmızı ikinci mum yeşil olur. Yükseliş trendinin sonunda oluşursa tam tersi olur.

Bullish (Boğa yutan) Engulfing, bir düşüş trendinin bittiğine ve yükselişin başlayacağına işaret eden bir formasyondur. En belirgin özelliği ikinci mumun, ilk mumun gövdesini yutması, yani kaplamasıdır. Şöyle ki; ikinci mum, ilk mumdan daha aşağıda (veya yukarıda) açılır ve ilk mumdan daha yukarıda (veya aşağıda) kapanır.


Bearish-Bullish Engulfing – Yutan Ayı-Boğa formasyonu nedir?

Engulfing iki mumdan oluşan bir dönüş formasyonudur. Yani yükseliş veya düşüş trendlerinin sonunda ortaya çıkar. Düşüş trendinin sonunda oluşursa ilk mum kırmızı ikinci mum yeşil olur. Yükseliş trendinin sonunda oluşursa tam tersi olur.
Bearish (Ayı yutan) Engulfing, bir yükseliş trendinin bittiğine ve düşüşün başlayacağına işaret eden bir formasyondur.


Elliot Dalga Teorisi nedir?

Elliot Dalga Teorisi, Ralph Nelson Elliot’un, kitle hareketlerinin yinelenen dalga formasyonlarını analiz ederek tahmin yürüttüğü bir teoridir. Ona göre piyasada gerçekleşen hareketlerin belirli bir nedeni var ve oluşan hareketler kendinden sonraki hareketleri de etkileyebilecek önemli verileri oluşturur.

Hareketler her zaman aynı çizgiyi takip etmese de fiyat değişimleri her zaman belirli bir yapısal düzeni korur. Bu düzene de “dalga düzeni” denir.
Analistler, dalgalarla gösterilen sürü psikolojisini tespit ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmek için ie bu Eliott Wave teorisini kullanır.


Evening star (akşam yıldızı) formasyonunu nedir?

Evening star, üç çubuklu bir düşüş formasyonudur. En güvenilir mum formasyonlarından biri olarak kabul edilen akşam yıldızı, yükselen bir trendin sonunda ortaya çıkar. 
Uzun bir yükseliş mumunun (beyaz mum) ardından küçük gövdeli ve bir öncekine kıyasla uzun gölgeli beyaz veya siyah bir mum oluşur. Sonrasında gelen üçüncü mum ise düşüş mumudur. Üçüncü mum ilk mumun gövdesinin içinde yer alır.

 

Bitcoin ne kadar? BTC – USD – TRY canlı grafik

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ünlü Analist Bollinger Bitcoin Fiyatında Kilit Seviyeyi Açıkladı

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri Corona Virüsü’nün Bitcoin’e Etkilerini Yorumladı

Coin Ajans

“Tarihi Zirveler Geliyor!”: Ünlü Yönetici Bitcoin ve Ethereum’un Göreceği Seviyeleri Açıkladı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası