CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin teknik analizi: BTC’de 60,000 doların üzerine yükseliş için kritik destek TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram_coinsignal

Lider kripto para Bitcoin’in önündeki baskı artınca oluşan formasyon fiyatı 58,000 dolardan geri çevirdi. Ancak boğaların 60,000 doların üzerine yükselişe odaklanması için kritik bir seviyede yeterli destek bulabildi. İşte, BTC için bu kritik seviyelere bakalım.


Bitcoin teknik analizi: Bitcoin ne olur?

Bitcoin ısrarlı bir şekilde 53,000 dolardan toparlanma üzerinde çalıştı. Ancak önünde çeşitli engeller vardı. Bunlar arasında 4 saat grafiğindeki 100 Basit Hareketli Ortalama (SMA), 50 SMA ve 58,000 dolar bölgesinde toplanan kritik satış baskısı var.

Bunlar yaşanırken lider kripto para 56,800 dolar civarında tereddüt ediyor. Çünkü boğalar 200 SMA’nın çıkardığı direnç ile mücadele ediyor. Aşağıda en yakın desteki ise 56,000 dolardaki 50 SMA tarafından sağlanıyor.

Yükseliş trendinin devam etmesi için 56,000 dolardaki kısa vadeli desteğin üzerinde tutunması önem taşıyor. Yukarı yönde 4 saat grafiğindeki mumum 200 SMA’nın üzerinde kapanış yapması, yatırımcılara boğaların artık kontrolde olduğunu gösterecek. 60,000 doların üzerine yükseliş ile ilgili spekülasyonlar da arttıkça alım emirleri de artıyor. Bu da fiyata ek bir yükseliş gücü sağlıyor.

Bitcoin teknik analizi: Bitcoin ne olur?

koinmedya_paradex

BTC/USD 4 saat grafiği Kaynak: Tradingview

Genellikle yükseliş trendli piyasaların onaylanması için işaret MACD indikatöründen geliyor. MACD indikatörü bir varlığın trendini takip eder ve momentumunu ölçer. Traderler de bu göstergeyi dipten satın alma ve zirvede satışlar için kullanıyor.

MACD çizgisinin sinyal çizgisinin üzerine çıkması satın alma çağrısı olarak görülüyor. Sinyal çizgisinin altına geçmesi ise satış zamanına işaret ediyor. Şu an MACD çizgisi sinyal çizgisinin üzerinde. Eşzamanlı olarak gösterge orta hattın üstüne yerleşmiştir. Bu nedenle, grafiğin kısa vadeli teknik seviyelerinde gösterildiği gibi, en ufak bir direnç yolu yukarı doğrudur.

Bitcoin için önemli seviyeler ve veriler

Trend: Boğa
Volatilite: Düşük
Destek: 56,000 dolar ve 53,000 dolar
Direnç: 58,000 dolar ve 60,000 dolar

Kaynak

 

Canlı BTC fiyatı: $ 57,044.00

 

“koinmedya_binance”

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

 

 

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri


Bitcoin düzeltmeleri hakkında bilmeniz gereken 5 gerçek

RektCapital’de Bitcoin hakkında uzun dönemli oldukça dikkat çeken bir analiz yayınladı. Bu makalemizde bu analizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bitcoin oldukça spekülatif hareket eden bir finansal varlık. Buna rağmen uzun vadede Bitcoin grafiğine dikkat ettiğimizde konjonktürel hareketler gözleniyor. Bu hareketlerden uzun vadeli çıkarımlar elde edilebilir.

  • Yükselen trend düzeltmeden daha uzun sürüyor

Sürekli değer artışı gösteren bir finansal varlıktan söz edilemez. Yükselen trendin ardından illaki bir düzeltme yaşanıyor. Aşağıdaki grafikte RektCapital, 2017 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin fiyatlarındaki değişimi analiz ediyor. Bu dönemde Bitcoin 267 günü yükseliş trendinde ve 98 günü ise düşüş trendinde geçirdi.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin teknik analizi: BTC’de 60,000 doların üzerine yükseliş için kritik destek

Yani 2017 yılındaki boğa sezonunda bir yıllık sürenin yaklaşık %73’lük diliminde Bitcoin’in değeri arttı.

  • Düzeltmeler gayet normal

2017 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin 5 tane büyük düzeltme yaşadı. Bu düzeltmelerin en kısa süreni 3 gün en uzun süreni ise yaklaşık 1 ay devam etti.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin teknik analizi: BTC’de 60,000 doların üzerine yükseliş için kritik destek
  • Neredeyse her çeyrek dönemde bir düzeltme yaşandı

2017 yılı boyunca neredeyse her çeyrek dönemde bir Bitcoin fiyatlarında düzeltme yaşanıyor. Buna rağmen ilk çeyrekte 2 düzeltme dikkat çekiyor.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin teknik analizi: BTC’de 60,000 doların üzerine yükseliş için kritik destek
  • Çeyrek dönemlerin sonuna dikkat!

Düzeltmeler 2017 yılında genelde çeyrek dönemlerin sonuna doğru yaşandı. Eğer tarih kendini tekrar ederse içinde bulunduğumuz boğa sezonunda da çeyrek dönem geçişlerinde düzeltmeler yaşanabilir.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Düzeltmelerin boyutu genelde %30 ile %40 arasında değişim gösteriyor. Yani Bitcoin yatırımcıları kârlarının %40’a varan kısmını bu düzeltme dönemlerinde kaybedebilir.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin teknik analizi: BTC’de 60,000 doların üzerine yükseliş için kritik destek


2021 sonu Bitcoin Fiyatı ne olur?

Bitcoin fiyatı 2021 sene sonu tahmini 100.000 dolar civarı olarak değerlendiriliyor. Bitcoin fiyatı 2020 Aralık ayında tam da öngördüğümüz gibi 20.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Asıl yükselişler önümüzdeki sene bizleri bekliyor.

Teknik analiz kripto paralarda kullanılabilir mi?

Teknik analiz, gerçek dünya verilerini kullanarak piyasanın geleceğini tahmin etme sanatıdır. Söz konusu kripto para birimlerine ait hacim ve hareketli ortalama gibi faktörlerin geçmiş istatistiklerine bakmayı içerir. Diğer bir yaygın yöntem olan temel analiz, kripto para biriminin doğal değerini tayin yöntemidir.


Bitcoin hangi verileri kullanır?

Bitcoin kriptografi verilerini kullanır. Her bir veri yüksek güvenlikli hash algoritması tarafından işlenir ve blockchain ağına kaydedilir.


Bitcoin yükselir mi düşer mi?

bitcoin haber

Bitcoin 3 gündür yatay hareket ediyor. Bu hareket sonrası ya 68.000 dolara doğru yelken açacak ya da 50.00 dolar desteğini test etmek için aşağı eğilecek. 2 senaryo için de hareket planınız hazır olsun.


Bitcoin Düzeltmesi Nerede Biter?

Bitcoin 50.000 dolara kadar düzeltme yapabilir. Ancak düzeltme bitmiş de olabilir. Eğer öyleyse hedefin 67.200 dolar olduğunu belirtmemiz gerekir.


Bitcoin teknik analizi gerekli mi?

Bitcoin teknik analizi bize fiyatın hangi yöne doğru gittiği konusunda çok önemli bilgiler sunar. Esasen Bitcoin teknik analizi yapmak, para kazandırması bir yana, düşüşlerde az kaybetmek için çok önemlidir.


Bitcoin pahalı mı ucuz mu?

Bitcoin sene sonuna kadar tüm zamanların en yüksek değerini kırarak 50,000 doları görür. Nexo kurucusu böyle bir tahminde bulundu. Bu tahmininin dayanaklarına bakalım.

Bitcoin uzun vadede en çok kazandıran yatırım aracıdır. Bitcoin 20.000 dolarlık tarihi zirvesini kırdı ve artık önünde hiçbir engel yok. BTC moon!


Bitcoin neden yükseliyor?

Bitcoin Dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş likidite bolluğu yüzünden yükseliyor denebilir. Ayrıca yaklaşık her 4 yılda bir yapılan Bitcoin halvingin de yükseliş üzerinde büyük etkisi var. Bitcoin anlık verileri için Tıklayın: https://koinmedya.com/coin/BTC/Bitcoin/USD/

İlgili – Bitcoin fiyat tahmini: 2021 – 2025

Bitcoin ne kadar? BTC – USD – TRY canlı grafik

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin fiyat tahmini: CNN spikerinin ağzı açıkta kaldı! TAKİP ET

Coinajans.com

“9.000 Dolar FOMO’ydu” Diyen Ünlü Bitcoin Balinası Kısa Vadeli Fiyat Öngörüsünü Açıkladı

Kraken Trader’ları, Bitcoin’in 2020 ve 2021’de Göreceği Seviyeler ile 9 Favori Altcoin’lerini Açıkladı!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası