CoinAjans.com
Altcoin Teknik Analiz

Bitcoin Teknik Analizi: Bu 3 trend BTC’nin güçlü kırılma yapacağını gösteriyor TAKİP ET

Altcoin Teknik Analizleri coinajans.com

Kripto para piyasası çok dinamik bir piyasa. Bu piyasada 24 saatte her şey değişebilir. Dünden bugüne Bitcoin dolar paritesinde neler değişti, canlı fiyat grafiğiyle beraber buyurun güncel Bitcoin teknik analizi yazımıza.


Bitcoin fiyatının yakında güçlü bir kırılma yapması bekleniyor. Çünkü ABD’de CFTC’nin BitMEX aleyhinde dava açması ile ilgili haberlerden sonra BTC fiyat hareketleri sıkışmaya başladı.

Teknik trendler Bitcoin kırılma yapacak diyor

Piyasalar son günlerde aşırı kararsız bir duruma dönüşürken, Bitcoin fiyat hareketleri de aşırı bir şekilde dar bir aralığa sıkıştı. Üç teknik trend de lider kripto paranın güçlü bir kırılma yapmak üzere olduğunu gösteriyor.

Kripto trader “CryptoHamster” (@CryptoHamsterIO) bu üç teknik trend ve faktörü şöyle sıralıyor:

koinmedya_brave

1- Bitcoin simetrik üçgen formasyonunda ve üçgenin sonuna ulaştı. Bu da yakında güçlü bir kırılma olacağına işaret ediyor.
2- Bitcoin’in piyasa hacmi düşüyor ve bu da yakında kırılma olacağının başka bir işareti.
3- Bir saat Bollinger Bantları genişliği daha da daralıyor.

CryptoHamster bu faktörlere dikkat çekerek aşağıdaki grafiği paylaşıyor.

Bitcoin Teknik Analizi: Bu 3 trend BTC’nin güçlü kırılma yapacağını gösteriyor

Grafik: CryptoHamster (@CryptoHamsterIO – Twitter) Kaynak: TradingView.com

Analistler yükseliş bekliyor

Son olumsuz haberlerin BTC fiyatının aşağılara çekebilme potansiyeline rağmen analistler iyimser görüşler dile getiriyor. Kripto araştırma şirketi Blockfyre kurucu ortağı Simon Dedic şöyle diyor: “Şunu anlayabilirseniz neler yaşandığını görebilirsiniz. Medya piyasayı manipüle eden güçlü bir araç. Bunu anlamayan insanlar panik yaparak dump başlatır. Akıllı insanlar ise bunun üzerine strateji kurar. BTC ve ETH’de olan her dip dalışında alım yapın.”

Benzer bir görüşü kısa süre önce önde gelen kripto para ve Bitcoin analisti Willy Woo da dile getirmişti. Ona göre, Bitcoin yakında yükseliş başlatabilir. Bu kadar iyimser olmasındaki başlıca sebep, kısa süre önce el değiştiren coin sayısındaki artış. Bu da sık sık orta vadeli dönüm noktalarında gerçekleşiyor.

Kaynak

Bitcoin teknik analizi

Bitcoin (BTC) fiyatı ABD’den gelen iki haber sonrası keskin bir düşüş yaşadı. İlk haber ABD Emtia ve Vadeli İşlemler Komisyonu (CTFC) ve FBI’ın lider Bitcoin türevler borsası BitMEX aleyhinde yasal işlem başlatması ile ilgiliydi. Ardından Başkan Donald Trump’ın Corona testinin pozitif çıkması duyurusu yapıldı.

Bitcoin fiyatı 10,000 doları test eder mi?

Belirtilen haberlerden sonra global kripto para piyasasından 18 milyar dolar çıkış yaptı. Ayrıca BitMEX’te 20.3 milyon dolar değerinde long pozisyon da tasfiye oldu.

Yine de bütün bunlara rağmen Bitcoin makul ölçüde tepki vermiş görünüyor. Birden fazla ayı katalizör olmasına rağmen lider kripto para sadece yüzde 5 civarında düştü ve ardından da bir miktar toparlandı. Ayrıca hala 10,000 doların üzerindeki konumunu koruyor ve bu kritik seviyenin üzerinde kalma rekorunu tazeliyor.

İlgili – Piyasa felaketi – BitMEX’ten 40,000 BTC çekildi

Kısa vadeli Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin teknik analizi - BTC-USD grafiği (4 saat) Kaynak: TradingView

Bitcoin teknik analizi – BTC-USD grafiği (4 saat) Kaynak: TradingView

BTC/USD 4 saat grafiğinde, keskin düşüşün Bitcoin’in 10,900 doların üzerinde ikinci defa başarısız olmasından sonra geldiğini görüyoruz. Burada çift zirve formasyonu (sarı daireye alındı) oluştu.

Bu da sonuç olarak traderlere “sat” sinyali vermiş oldu. Zaten piyasada olan paniğe daha fazlasını eklemiş oldu. Bir kere çöküş başladığında 50 EMA ve 200 EMA düşen fiyata çok az koruma sağlayabildi. Düşüşü tamamen durdurmayı ise sadece 10,383 dolardaki 0.236 Fibonacci seviyesi başardı.

Şu an her ne kadar boğa traderler 10,430 dolar seviyesini geri almayı başarsa da piyasa üzerinde satış baskısı devam ediyor.

İlgili – Bitcoin neden düştü, tekrar yükselir mi?

Bitcoin teknik analizi - BTC-USD grafiği (1 hafta) Kaynak: TradingView

Bitcoin teknik analizi – BTC-USD grafiği (1 hafta) Kaynak: TradingView

Haftalık grafikte ise 10,170 dolar ve 9,925 dolar arasında güçlü bir destek bölgesi var. Burası geçmişte de çok defa destek / direnç bölgesi olarak görev yapan bir bölge. Burası aynı zamanda 10,000 seviyesi yakınında olan 0.618 Fibonacci seviyesine de denk geliyor. Eğer satış momentumu devam ederse, o zaman bu bölge boğa traderin toparlanması ve yükselişe geçmesi için sağlam bir zemin sağlayabilir.

Haftalık grafikte başka bir kritik seviye ise 9,750 dolarda. Beş haneli değerin altına düşüşte bu seviye öne çıkar. Zaten doldurulmayan CME boşluğu da 9,925 dolar ve 9,665 dolar aralığında.

BTC/USD önemli seviyeler

Başlıca destek seviyeleri – 10,350 dolar, 10,250 dolar ve 10,000 dolar.
Başlıca direnç seviyeleri – 10,700 dolar, 10,800 dolar ve 11,000 dolar.

Kaynak

Canlı Bitcoin grafiği – BTC dolar ve Türk Lirası

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

2021 yılında en büyük 5 coin arasında sürpriz bir isim olabilir! TAKİP ET

Güncel WazirX WRX coin rehberi: WazirX coin yorum – haber ve fiyat tahmini TAKİP ET

LINK tüm zamanların zirvesine çıkmadan önceki son direnç hattında

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası