CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin teknik analizi: Fiyatlar 50 dönemlik hareketli ortalama seviyesini yakaladı TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
“koinmedya_mxc”

20 Temmuz’da Bollinger Bandlarının alt sınırını ziyaret eden parite tekrardan yükselişe geçti ve 50 dönemlik hareketli ortalama seviyesini (50MA) yakaladı. Bundan sonra ne olacak?


Bitcoin teknik analizi: Fiyatlar 50 dönemlik hareketli ortalama seviyesini yakaladı

34 bin doları kıran Bitcoin, son 5 haftanın direnç hattı olan 35 bin dolar seviyesine yaklaştı. Bu hattın kırılması Bitcoin’de orta vadede devam eden düşüş trendinin son bulmasına neden olabilir. Piyasadaki $23K-$24K’lık dip korkusu da ortadan kalkar.

Bloomberg’in tecrübeli analisti Mike McGlone’a göre fiyatların $60K’ya çıkma ihtimali $20K’ya düşme ihtimalinden daha fazla. Bizce bu ihtimali asıl arttıracak faktör paritenin 35 binlik direnci kırması olacaktır.

Lütfen Bkz: Bitcoin ETF olmadı diye üzülmeyin! Piyasa çözümlerini buluyor

Aşağıdaki grafikte Bitcoin günlük fiyatları ve hareketli ortalama seviyelerini görüyoruz (MA).

Bitcoin teknik analizi Bitcoin teknik analizi: Fiyatlar 50 dönemlik hareketli ortalama seviyesini yakaladı

20MA > 100MA > 50MA sıralaması devam ediyor. 3 grafikte de negatif eğilim söz konusu. Tipik bir ayı sezonu göstergesi! Bu göstergenin kısmen de olsa bozulmaya başladığını görüyoruz. 50 MA’da bir dip oluşmuşa benziyor. Fiyatlar 50 MA’yı yakaladı. Eğer parite 50 MA’nın üstünde kalırsa eğim pozitife dönecektir. 50 MA’nın pozitife geçmesi ayı sezonun da göstergelerini bozacaktır.

Fiyatların 34-35 bin aralığına yükselmesi twitter’daki yatırımcı algısında da değişime neden oluyor. Twitter Bitcoin algısı da pozitife geçmiş durumda.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin teknik analizi: Fiyatlar 50 dönemlik hareketli ortalama seviyesini yakaladıKaynak

Bitcoin boğaları 34 bin dolarlık direnç hattını zorluyor (24.07.2021)

Bayramın ilk gününde 30 bin dolarlık psikolojik destek hattını kaybeden Bitcoin, yatırımcılarına korkulu bir bayram geçirtti. Uzun zamandır bazı analistler Bitcoin’deki düzeltmenin $23K-$24K bandına kadar gerileyebileceğini iddia ediyordu. Parite $29K’lara gerileyince düzeltme korkusu piyasada hakim olmaya başladı. Ancak Elon Musk’ın Tesla’nın tekrardan Bitcoin üzerinden ödeme kabul edebileceğini açıklaması ve Amazon’un heyecan yaratan iş ilanı boğalara doping verdi.

“koinmedya_binance”

Lütfen Bkz: Bitcoin yatırımcıları Tesla’yı unutun! Dev şirketin iş ilanına inanamayacaksınız!

Bitcoin’deki teknik göstergelere baktığımızda umut veren gelişmeler, kripto para borsalarındaki Bitcoin rezervlerinde yatıyor. Borsalardaki Bitcoin tutarındaki azalış trendinde devam ediyor. Aşağıda Santiment’in konuyla ilgili araştırmasını görüyoruz.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin teknik analizi: Fiyatlar 50 dönemlik hareketli ortalama seviyesini yakaladı

Yukarıdaki grafikte 20 Temmuz’da (bayramın ilk günü) borsalara BTC transferinin yaşandığını görüyoruz. Geçici bir satış baskısının ardından borsalardaki düşüş trendinin devam ettiği göze çarpıyor.

Aşağıdaki grafikte ise Bollinger Bandları (BB) içerisinde hareket eden günlük BTC/USD mumlarını görüyoruz. BB alt sınırını zorlayan fiyatlar tekrardan BB’nin üst orta seviyesine çıkması, kısa vadeli trendin pozitife döndüğünü gösteriyor.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin teknik analizi: Fiyatlar 50 dönemlik hareketli ortalama seviyesini yakaladı

Bitcoin, 20 Haziran’dan beri 35 bin dolarlık direnç hattının üstünde uzun süredir tutunamıyor. Uzun vadede beklentilerin pozitife dönmesi için BB’nin üst sınırına denk gelen 35K’lik direncin mutlaka kırılması gerekiyor.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin teknik analizi: Fiyatlar 50 dönemlik hareketli ortalama seviyesini yakaladı

21 Temmuz’da 10 kadar düşen Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi değeri, yazının kaleme alındığı saatte 22’ye çıktı. Ancak hala “Aşırı Korku (Extreme Fear)” seviyesinde olduğunu belirtmekte yarar var.

Kaynak

 

Bitcoin düzeltmeleri hakkında bilmeniz gereken 5 gerçek

  • Yükselen trend düzeltmeden daha uzun sürüyor

 

Bitcoin teknik analizi Bitcoin teknik analizi: Fiyatlar 50 dönemlik hareketli ortalama seviyesini yakaladı

 

  • Düzeltmeler gayet normal

2017 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin 5 tane büyük düzeltme yaşadı. Bu düzeltmelerin en kısa süreni 3 gün en uzun süreni ise yaklaşık 1 ay devam etti.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin teknik analizi: Fiyatlar 50 dönemlik hareketli ortalama seviyesini yakaladı
  • Neredeyse her çeyrek dönemde bir düzeltme yaşandı

 

Bitcoin teknik analizi Bitcoin teknik analizi: Fiyatlar 50 dönemlik hareketli ortalama seviyesini yakaladı
  • Çeyrek dönemlerin sonuna dikkat!

 

 

 

Bitcoin teknik analizi Bitcoin teknik analizi: Fiyatlar 50 dönemlik hareketli ortalama seviyesini yakaladı
İşte Bitcoin'in yükselişinin önündeki kritik engel!


2021 sonu Bitcoin Fiyatı ne olur?

Bitcoin fiyatı 2021 sene sonu tahmini 100.000 dolar civarı olarak değerlendiriliyor. Bitcoin fiyatı 2020 Aralık ayında tam da öngördüğümüz gibi 20.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Asıl yükselişler önümüzdeki sene bizleri bekliyor.

Teknik analiz kripto paralarda kullanılabilir mi?

Teknik analiz, gerçek dünya verilerini kullanarak piyasanın geleceğini tahmin etme sanatıdır. Söz konusu kripto para birimlerine ait hacim ve hareketli ortalama gibi faktörlerin geçmiş istatistiklerine bakmayı içerir. Diğer bir yaygın yöntem olan temel analiz, kripto para biriminin doğal değerini tayin yöntemidir.


Bitcoin hangi verileri kullanır?

Bitcoin kriptografi verilerini kullanır. Her bir veri yüksek güvenlikli hash algoritması tarafından işlenir ve blockchain ağına kaydedilir.


Bitcoin yükselir mi düşer mi?

bitcoin haber

Bitcoin 3 gündür yatay hareket ediyor. Bu hareket sonrası ya 68.000 dolara doğru yelken açacak ya da 50.00 dolar desteğini test etmek için aşağı eğilecek. 2 senaryo için de hareket planınız hazır olsun.


Bitcoin teknik analizi gerekli mi?

Bitcoin teknik analizi bize fiyatın hangi yöne doğru gittiği konusunda çok önemli bilgiler sunar. Esasen Bitcoin teknik analizi yapmak, para kazandırması bir yana, düşüşlerde az kaybetmek için çok önemlidir.

* Bullish Engulfing – Yutan Boğa formasyonu nedir?

Bitcoin teknik analizi

Engulfing iki mumdan oluşan bir dönüş formasyonudur. Yani yükseliş veya düşüş trendlerinin sonunda ortaya çıkar. Düşüş trendinin sonunda oluşursa ilk mum kırmızı ikinci mum yeşil olur. Yükseliş trendinin sonunda oluşursa tam tersi olur.

Bullish (Boğa yutan) Engulfing, bir düşüş trendinin bittiğine ve yükselişin başlayacağına işaret eden bir formasyondur. En belirgin özelliği ikinci mumun, ilk mumun gövdesini yutması, yani kaplamasıdır. Şöyle ki; ikinci mum, ilk mumdan daha aşağıda (veya yukarıda) açılır ve ilk mumdan daha yukarıda (veya aşağıda) kapanır.

Elliot Dalga Teorisi nedir?

Elliot Dalga Teorisi, Ralph Nelson Elliot’un, kitle hareketlerinin yinelenen dalga formasyonlarını analiz ederek tahmin yürüttüğü bir teoridir. Ona göre piyasada gerçekleşen hareketlerin belirli bir nedeni var ve oluşan hareketler kendinden sonraki hareketleri de etkileyebilecek önemli verileri oluşturur.

Hareketler her zaman aynı çizgiyi takip etmese de fiyat değişimleri her zaman belirli bir yapısal düzeni korur. Bu düzene de “dalga düzeni” denir.
Analistler, dalgalarla gösterilen sürü psikolojisini tespit ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmek için ie bu Eliott Wave teorisini kullanır.


Bitcoin pahalı mı ucuz mu?

Bitcoin sene sonuna kadar tüm zamanların en yüksek değerini kırarak 50,000 doları görür. Nexo kurucusu böyle bir tahminde bulundu. Bu tahmininin dayanaklarına bakalım.

Bitcoin uzun vadede en çok kazandıran yatırım aracıdır. Bitcoin 20.000 dolarlık tarihi zirvesini kırdı ve artık önünde hiçbir engel yok. BTC moon!


Bitcoin neden yükseliyor?

Bitcoin Dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş likidite bolluğu yüzünden yükseliyor denebilir. Ayrıca yaklaşık her 4 yılda bir yapılan Bitcoin halvingin de yükseliş üzerinde büyük etkisi var. Bitcoin anlık verileri için Tıklayın: https://koinmedya.com/coin/BTC/Bitcoin/USD/

 

Bitcoin ne kadar? BTC – USD – TRY canlı grafik

 

 

 

 

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ünlü CEO Bitcoin’deki Düşüşü Yorumladı ve Bu Tavsiyede Bulundu – İşte Ayrıntılar

“Büyük Bir Ayı Piyasası Görülebilir” Diyen Bloomberg’den Şaşırtan Bitcoin Tahmini

Coin Ajans

Popüler Altcoin’de Kriz Sürüyor: “CEO Sonrası Direktör de İstifa Ediyor”

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası