CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin teknik analizi: İşte BTC boğalarının ilk hedefi! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com

Bitcoin bir kez daha 60.000 dolarlık destek bölgenin üzerinde ivme kazanıyor. Boğalar ise, yakın vadede pariteyi bu kritik direnç bölgesine taşımaya hazırlanıyor.

Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

Bitcoin son 24 saattir USD karşısında 60.000 dolarlık destek bölgenin üzerinde ivme kazanıyor. Yakın vadede parite 65.000 dolarlık direnç bölgesine doğru daha da hızlanabilir.

Bitcoin teknik analizi: Bitcoin fiyatı yeni bir düşüş daha yapar mı?

Bitcoin fiyatı ivme kazaniyor!

Bitcoin fiyatı, 60.000 dolarlık desteğin üzerine yerleşerek, yeniden yükseliş bölgesine geçti. Ardından 61.500 dolar ve 62.000 dolarlık direnç seviyelerini kırdı. Ve 62.887 dolar civarında yerel bir zirve oluştu.

Sonrasında, 62.000 dolarlık pivot bölgenin altında aşağı yönlü küçük bir düzeltme oldu. Bu düzeltme, fiyatı 60.000 dolarlık destek seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altına düşürdü.

Bununla birlikte, düşüş 59.000 dolarin altına kadar devam etti ve fiyat, yeni bir yükseliş hareketi başlatmadan önce 58.888 dolar civarında bir dip oluştu. Ardından 60.000 dolar seviyesinin ve 100 saatlik SMA’nın üzerinde net bir kırılma oldu.

Fiyat, 62.887 dolarlık yerel zirveden 58.888 dolarlık dip bölgesine kadar devam eden aşağı yönlü düzeltmenin %50 Fib geri çekilme seviyesini aştı.

Güncel Bitcoin teknik analizi, destek ve dirençler

BTCUSD paritesine ait saatlik grafikte 60.850 dolara yakın dirençle oluşan büyük düşüş trend çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu. Bitcoin şu anda, 62.887 dolardan 58.888 dolara doğru devam eden aşağı yönlü düzeltmenin %76,5 Fib geri çekilme seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Yukarı yönde, ilk direnç 62.500 dolar seviyesine, ilk kilit direnç ise 62.850 dolar seviyesine yakın. 62.850 dolarlık direncin üzerinde gerçekleşecek net bir kırılma, daha fazla yükselişe kapı açabilir.

Bu arada bir sonraki büyük direnç, 63.500 dolar seviyesinin yakınında bulunuyor ve bunun üzerinde kaldığı sürece, parite yakın vadede 65.000 dolar seviyesine kadar yükselebilir.

Bitcoin yeniden düşer mi?

Bitcoin 62.500 dolarlık direnç bölgesini aşamazsa, aşağı yönlü yeni bir düzeltme başlatabilir. Bu durumda aşağı yönde ilk destek 61.200 dolar seviyesine yakın olacak.

İlk büyük destek şimdi 60.000 dolar seviyesinin, yani son kırılma bölgesinin ve 100 saatlik SMA’nın yakınında oluşuyor. 60.000 dolar seviyesinin altında gerçekleşecek aşağı yönlü bir kırılma, daha büyük bir düzeltmeyi tetikleyebilir.

BTCUSD için teknik göstergeler ve önemli destek ve direnç seviyeleri:

 • Saatlik MACD: BTCUSD için MACD şimdi yükseliş bölgesinde hız kazanıyor.
 • Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi): BTC USD paritesi için RSI şimdi 50 seviyesinin üzerinde yer alıyor.
 • En önemli destek seviyeleri: 61.200$, 60.000$.
 • En önemli direnç seviyeleri: 62.500$, 62.850$ ve 63.500$

Sonuç olarak kısaca;

 •  En büyük kripto para son 24 saat içinde 60.000 dolar desteğini kırdı; ancak bir kez daha yönünü yukarı çevirdi ve yeni bir yükseliş hareketi başlattı.
 • Fiyat şu anda 62.000 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor.
 • BTCUSD paritesine ait saatlik grafikte (Kraken) 60.850 dolara yakın dirençle oluşan büyük düşüş trend çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu.
 • Parite yakın vadede 63.500$ seviyesine doğru yükselişine devam edebilir.

Kaynak

 

İlgili – Bitcoin madenciliği nedir ve BTC nasıl üretilir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Bitcoin düzeltmeleri hakkında bilmeniz gereken 5 gerçek

 • Yükselen trend düzeltmeden daha uzun sürüyor
bitcoin teknik analiz
 • Düzeltmeler gayet normal
bitcoin teknik analiz
 • Neredeyse her çeyrek dönemde bir düzeltme yaşandı
btc teknik analizi
 • Çeyrek dönemlerin sonuna dikkat!
bitcoin teknik analizi

 


Bitcoin teknik analizi gerekli mi?

Bitcoin teknik analizi bize fiyatın hangi yöne doğru gittiği konusunda çok önemli bilgiler sunar. Esasen Bitcoin teknik analizi yapmak, para kazandırması bir yana, düşüşlerde az kaybetmek için çok önemlidir.


Bullish Engulfing – Yutan Boğa formasyonu nedir?

Bitcoin teknik analizi

Engulfing iki mumdan oluşan bir dönüş formasyonudur. Yani yükseliş veya düşüş trendlerinin sonunda ortaya çıkar. Düşüş trendinin sonunda oluşursa ilk mum kırmızı ikinci mum yeşil olur. Yükseliş trendinin sonunda oluşursa tam tersi olur.

Bullish (Boğa yutan) Engulfing, bir düşüş trendinin bittiğine ve yükselişin başlayacağına işaret eden bir formasyondur. En belirgin özelliği ikinci mumun, ilk mumun gövdesini yutması, yani kaplamasıdır. Şöyle ki; ikinci mum, ilk mumdan daha aşağıda (veya yukarıda) açılır ve ilk mumdan daha yukarıda (veya aşağıda) kapanır.


Bearish-Bullish Engulfing – Yutan Ayı-Boğa formasyonu nedir?

Engulfing iki mumdan oluşan bir dönüş formasyonudur. Yani yükseliş veya düşüş trendlerinin sonunda ortaya çıkar. Düşüş trendinin sonunda oluşursa ilk mum kırmızı ikinci mum yeşil olur. Yükseliş trendinin sonunda oluşursa tam tersi olur.
Bearish (Ayı yutan) Engulfing, bir yükseliş trendinin bittiğine ve düşüşün başlayacağına işaret eden bir formasyondur.


Elliot Dalga Teorisi nedir?

Elliot Dalga Teorisi, Ralph Nelson Elliot’un, kitle hareketlerinin yinelenen dalga formasyonlarını analiz ederek tahmin yürüttüğü bir teoridir. Ona göre piyasada gerçekleşen hareketlerin belirli bir nedeni var ve oluşan hareketler kendinden sonraki hareketleri de etkileyebilecek önemli verileri oluşturur.

Hareketler her zaman aynı çizgiyi takip etmese de fiyat değişimleri her zaman belirli bir yapısal düzeni korur. Bu düzene de “dalga düzeni” denir.
Analistler, dalgalarla gösterilen sürü psikolojisini tespit ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmek için ie bu Eliott Wave teorisini kullanır.


Evening star (akşam yıldızı) formasyonunu nedir?

Evening star, üç çubuklu bir düşüş formasyonudur. En güvenilir mum formasyonlarından biri olarak kabul edilen akşam yıldızı, yükselen bir trendin sonunda ortaya çıkar. 
Uzun bir yükseliş mumunun (beyaz mum) ardından küçük gövdeli ve bir öncekine kıyasla uzun gölgeli beyaz veya siyah bir mum oluşur. Sonrasında gelen üçüncü mum ise düşüş mumudur. Üçüncü mum ilk mumun gövdesinin içinde yer alır.

 

Bitcoin ne kadar? BTC – USD – TRY canlı grafik

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Brandt’tan Dev BTC, Ripple ve Litecoin Tahmini!

Coin Ajans

Bitcoin ve Ethereum oyuncularının Hodling taktiği şaşırtıyor! TAKİP ET

Coinajans.com

Çin’in Borsalara Yönelik Tutumu Sonucu Milyonlarca Dolarlık Bitcoin Binance’e Taşınıyor

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası