CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin tekrar trilyon dolar sınıfında TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram

Bitcoin piyasası volaliteli olmaya devam ederken, geçtiğimiz hafta yaşanan düşüşler telafi olmaya başladı.

Bitcoin tekrar trilyon dolarlık varlık sınıfında

Kripto dünyasının lider, Bitcoin tekrar 54,000 dolar seviyesine ulaştı. BTC, Binance borsasında, sabah 09.00 sularında, 54,437 dolar seviyesine çıkarak, son iki haftanın en yüksek değerini gördü.

BTC fiyatında görülen artışla birlikte, Bitcoin tekrar 1 trilyon dolar market cap değerini aşarak, trilyon dolarlık varlık sınıfına geri döndü.

“daisyturkiye”
Bitcoin yorum Bitcoin tekrar trilyon dolar sınıfında
Bitcoin 1 trilyon doları aştı. CoinMarketCap

Lider kripto, 28 Şubat’ta, 2020 Mart ayından beri, en büyük düşüşünü yaşayarak, 43,000 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Ancak BTC Mart ayı ile birlikte tekrar yükseliş trendine girmişti.

Kripto alanı, özellikle ABD Başkanı Joe Biden’ın 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketini açıklamasından destek gördü.

Bunun yanında, dün Norveç’ten gelen haber, Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto alanını pozitif etkiledi. Bilindiği üzere enerji devi Aker, yeni bir kripto şirketi kurarak piyasaya giriş yaptı.

“daisyturkiye”

Canlı BTC fiyatı: $ 54,114.00

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Bitcoin aşırı alım bölgesine ne kadar var?

Son günlerde yatay seyrinden bir türlü kurtulamayan Bitcoin’in biraz daha değer kazanıp aşırı alım bölgesine girmesi bekleniyor.

Kraken borsası tarafından yayınlanan “Eğrinin Üzerinde Kalmak” başlıklı bir çalışmada, mevcut ralli sona ermeden kazanımların olacağından söz ediliyor.

Raporun sonuçları Bitcoin ‘in  direnç seviyesine doğru hızla yaklaştığını gösteren tarihi verilerden elde edildi. Ancak aşırı alım bölgesine gelmesine henüz on bin dolarlık bir mesafe var.

Kraken’in raporunda Bitcoin ‘in önümüzdeki bir kaç ay içinde 75.000 doları geçmesi halinde, tarihsel fiyat hareketi Bitcoin ‘in bu döngünün tepesine yaklaşacağını gösteriyor.

Bitcoin yorum Bitcoin tekrar trilyon dolar sınıfında

Kraken raporunda ayrıca Bitcoin ‘in şu anda 2013 yılı ilk çeyreğindekine benzer bir tablo ortaya koyduğu belirtiliyor. Eğer işlem trendi sürdürülebilirse 2021 yılı ilk çeyreği nispeten büyük bir getiri ile tarihi bir süreç olacak.

“ Bitcoinin 2011 Ocak ayındaki performansına baktığımız zaman, önceki piyasa döngüsünün tepe (direnç) noktası ile dip( destek) noktasını bağlayan logaritmik bir büyüme eğrisi görebiliyoruz. BTC’nin her iki eğriye tıpa tıp benzer olması şart değil ama her ikisi de bize BTC’nin potansiyel olarak boğa piyasası mı yoksa ayı piyasası mı olduğu hakkında bir fikir verebilir.”

Tarihsel veri Bitcoin’ in piyasa değerinin gerçek değerinden büyük ölçüde yüksek olduğunu gösteriyor, bu da demektir ki kırmızı bir bölge geliyor.

Tüm zamanların en yüksek seviyesinden sonra Bitcoinde satışlar

Bitcoin, geçen yılın sonlarında büyük bir boğa koşusuna girdi ve bunun üzerine birkaç yatırımcı, Bitcoin için her an  patlamaya hazır bir balonun içinde olduğuna dair endişelerini dile getirdiler.

Bitcoin yorum Bitcoin tekrar trilyon dolar sınıfında

Şubat 2021’de Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 59.300 dolara ulaştı. Yazımızı hazırlarken, Bitcoin tarafından sağlanan verilere göre 49.394  dolardan işlem görüyor.

Bitcoin o en yüksek seviyeye ulaştığı zamandan bu yana büyük oranlarda satışlar yaşadı, ancak yıl boyu kazanımı açısından  yaklaşık% 60’lık bir duruş içinde ve analistler, Bitcoin boğa koşusunun yakında bitmeyeceğine inanıyorlar.

Kaynak

Bitcoin kanlı haftanın yaralarını sarıyor

Kripto piyasası geçtiğimiz haftayı “kanlı” bir düşüle geçirdi. Bitcoin’de başlayan değer kaybını, başta Ethereum olmak üzere diğer altcoinler izledi. BTC bu süreçte 43.000 dolara kadar geriledi.

Mart ayının ilk gününde, Bitcoin düştüğü yerden çıkmayı bildi. BTC önce 46,000 dolar ardından da 47,000 dolara ulaştı. BTC’yi altcoinler takip ediyor. Ethereum, 1300 dolarlardan önce 1400 sonra 1500 dolar seviyelerine kadar tırmandı. BNB’de 220 dolar seviyelerini tekrar kazandı ve ardından 238 dolara kadar çıktı.

Bitcoin 47 bin doların üzerinde

Son bir kaç gün, ayıların hakimiyetinde geçen BTC grafiği, lider kripto için hep kırmızı gösteriyordu. Dün de aynı şekilde devam ederken Bitcoin fiyatı, son üç haftanın en düşük seviyesi olan 43,000 doları gördü.

Bu noktada, Bitcoin madencilerinin BTC sattıkları haberlerinin de, diğer faktörler yanında, düşüş trendini etkilediğini söylememiz gerekir.

Düşüş noktasından sonra görünümün pozitife doğru kaydığını söyleyelim. BTC 4,000 dolardan fazla değer kazanmış durumda.

BTC’nin 46,000 dolar seviyelerindeki ilk direnç noktasını geçtiğini görüyoruz. Bu noktadan sonra 48 bin ve 50 bin seviyelerine yeni dirençler bizi bekliyor. Diğer taraftan, düşüş gerçekleşirse, BTC sırasıyla, 44,750, 44,000 ve 42,760 dolarda destek görebilir.

Bitcoin yorum Bitcoin tekrar trilyon dolar sınıfında
BTC/USD TradingView

Altcoinler de yeşil sever!

Bitcoin’de yaşanan yükselişle birlikte altcoinlerin çoğunluğunda da yeşil renkler hakim olmaya başladı. On günden az bir süre önce 2,000 doların üzerinde işlem gören Ethereum, 1300 dolara kadar düşerken, son 24 saatte %10,22 değer kazanarak tekrar 1500 doların üzerine çıkmayı başardı. Aynı şekilde BNB de %10,41 artışla trende katıldı.

Bitcoin yorum Bitcoin tekrar trilyon dolar sınıfında
kaynak: Quantify Crypto

Canlı BTC fiyatı: $ 54,114.00

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Bitcoin dibi gördü, Mart’ta şenlik var!!

Bitcoin’in Mart 2020’de yaşadığı çöküş sırasında yaptığı yorumlarla ünü artan ve kripto dünyasında yakından takip edilen, kripto stratejisti, Bitcoin’in dibi gördüğünü ve yeni ATH’ler kazanmaya hazır olduğunu söylüyor.

Kripto alanında Capo olarak bilinen analist takipçileri ile girdiği bir Tweetstrom’da Bitcon’in dibi gördüğüne dair teknik göstergelerden bahsediyor.

Tradera göre, Bitcoin açık pozisyon sayısında görülen düşüş, lider kripto için bir yükseliş sinyali olabilir.

Daha önceki sefer [Ocak düşüşü] ile aynı; açık pozisyonlar [OI] fiyat ile birlikte düştü. Geç dönem Long Pozisyonlar mahvoldu. açık pozisyon sayısında meydana gelen düşüş, çoğunluk itibariyle, bu long pozisyonların likidite olmasından kaynaklanıyor ve bu durum fonlama oranlarının da sıfırlanmasına yardımcı oldu. Ayrıca Short [pozisyonlar] da sıkıştı. Fiyatın dibe ulaşmadığını düşündüler ve short işlem açtılar. Bu da fonlamanın negatif (yükseliş trenti) olmasına neden oluyor.

Bitcoin yorum Bitcoin tekrar trilyon dolar sınıfında
Capo/Twitter

Capo ayrıca, varlıkların göreceli güç endeksi (RSI) ve fiyat arasındaki hem Ethereum hem de Bitcoin grafiklerinde gizli bir ayrışmanın, momentumun boğaların yanına doğru geçtiğini gösterebileceğini vurguluyor.

BTC ve ETH, RSI [göstergeleri], yüksek zaman dilimlerinde, yine gizli bir boğa formasyonu oluşturuyorlar. Bu sapma onaylandığında, trendin devam edeceği anlamına gelir. BTC pivot [noktası]: haftalık mumda 33.000 doların altına yakın. BTC için onay: haftalık kapanışta 57.000 doların üzerinde.

Bitcoin yorum Bitcoin tekrar trilyon dolar sınıfında
Capo/Twitter

Ek olarak, analist, balinaların dipten BTC aldıklarını söyleyerek, büyük kripto sahiplerinin bir sonraki adım için temel oluşturduklarını öne sürüyor.

Kurumlar/Balinalar, bu seviyeden birikmeye devam ediyorlar. Coinbase Pro çıkışları deli gibi artıyor.

Bitcoin yorum Bitcoin tekrar trilyon dolar sınıfında
Capo/Twitter

Bitcoin boğa döngüsünün bir sonraki aşamasına hazırlanırken, Capo, BTC’nin, Mart ayının sonundan önce, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan, yaklaşık, 80.000 dolara fırlayacağına inanıyor.

BTC’nin yeni potansiyeli 60.000 ile 42.000 $ arasında değişiyor. Yüksek aralığın üzerindeki konsolidasyondan sonra hedef: yaklaşık 80.000 ABD doları.

Bitcoin yorum Bitcoin tekrar trilyon dolar sınıfında
Capo/Twitter

Canlı BTC fiyatı: $ 54,114.00

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan topluluklar

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Bitcoin hem 1 dolar hem de 1 milyon dolar olabilir!!!

Kripto dünyasında pek çok analist, Bitcoin’in 1 milyon dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor. Bununla birlikte lider kriptonun 1 dolara kadar dahi düşebileceğini düşünen analistler de yok değil.

Öte yandan, ABD‘li popüler bir yatırımcı Bitcoin’in her ikisini de gerçekleştirebilecek potansiyele sahip olduğunu söyledi.

CNBC’de yayınlanan Squawk Box programı yapımcısı Joe Kernen‘e konuşan Henry Blodget şunları söyledi:

Bitcoin 1 milyon dolara kadar çıkabilir…. 1 dolara doğru da gidebilir. Ve aslında, her ikisini de yapabilir.

Aynı zamanda Merrill Lynch‘te global internet araştırma ekibi başkanı da olan Blodget, BTC’nin değeri konusunda ikna olmuş değil. Blodge, “dijital altın” söylemlerini, “hikaye” olarak yorumluyor.

Ancak, altın ya da diğer para birimleri fiyatlarına göre yapılan [enflasyonist hedge] hikayeler, gülünç.

Blodgt’e göre, Bitcoin herhangi bir temel desteğe sahip olmadığı için her seviyede işlem yapabilir. Bir temele bağlı olan geleneksel hisse senetlerinin aksine, Bitcoin bir temele dayanmadığı için her seviyeden alınıp satılabilir.

Kripto borsası, Gemini CEO‘su Tyler Winklevoss‘un Bitcoin 1 milyon dolar olabilir öngörüsü konusunda şunları söylüyor:

İnsanlar, Bitcoin’i, fiyat sisteminden çıktıktan sonra bir kaç yüzyıl boyunca paranızı park edeceğiniz alan olarak kabul ederlerse, o zaman bu mümkün [olur]…

CNBC’de yayınlanan mülakatı izleyen, kritpto meraklıları, analistin eleştirilerine yanıt verirken, özellikle CNBC program yapımcısı Joe Kenen’in, karşı argünmanlarının da yerinde olduğunun altını çizmeyi ihmal etmediler.

Kaynak

Bitcoin fonlama oranı bize ne anlatıyor?

Bitcoin, bu hafta önce 50.000 dolar sonra 52 bin dolar seviyelerini aşarak, kripto para dünyası için bir başka aşamayı daha geçti. Şu anda, Bitcoin, “100 bin dolara, 0 dolara olduğundan daha yakın” söylemi resmen gerçek olmuş oldu.

BTC’nin fiyat hareketlerine eşlik eden yükseliş ivmesi, kripto para piyasasının farklı bölümlerine de nüfuz etti. Bunlardan biri de türev işlemler ekosistemi.

Borsalarda fonlama oranları yükseliyor

Bitcoin yorum Bitcoin tekrar trilyon dolar sınıfında
BTC swap fonları. Skew.

Skew‘e göre, bazı türev borsalarında BTC Fonlama oranı, Mayıs-Haziran 2019’dan bu yana en yüksek seviyesine yükseldi.

Finansman oranındaki artış genellikle, long ürün sayısının short sayısından çok daha fazla olduğunu gösterir. Daha yüksek sayıda long, kolektif piyasanın, grafiklerde başka bir fiyat keşfi için öncekinden daha fazla boğa eğilimine sahip olmasını ifade eder.

Bitcoin’in, Gerçekleşen Volatilitesi yükseliyor ancak Örtülü Volatilitesi düşüyor mu?

Bitcoin yorum Bitcoin tekrar trilyon dolar sınıfında
BTC Gerçekleşen (kırmızı)-Örtülü (mavi) Volatilite

Kasım ayının başından beri, Gerçekleşen Volatilite, grafikte de görüleceği üzere, istikrarlı bir şekilde yükseliyor. Örtülü Volatilite de benzer bir model sergilerken, Ocak ayının başından beri, GV grafiğinin tersine, bir düşüş trendi içerisinde.

Bu durum fiyat açısından olumlu bir gelişme gibi dursa da düşüş yönünde ani bir kırılma olasılığını da artırıyor.

Bitcoin yorum Bitcoin tekrar trilyon dolar sınıfında
BTC/ATM volatilite grafiği

Bitcoin’in ATM Volatilitesi, yılın geri kalanı için düşüş trendi içerisinde. Bu durum istikrarlı bir düşüş ya da yine istikrarlı bir yükseliş anlamına gelecektir.

ATM nedir?

ATM (At the Money), bir opsiyonun kullanım fiyatının, varlığın cari piyasa fiyatı ile aynı olduğu durumu ifade eder. Eğer bir X varlığı, 11 dolardan işlem görüyorsa, X’in hem satış hem de alış opsiyonu ATM’de dir.

Kollektif eğilim pozitif mi?

Bitcoin yorum Bitcoin tekrar trilyon dolar sınıfında
BTC Sosyal duyarlılık. Twitter

Santiment verilerine göre, Bitcoin için sosyal medya duyarlılık çizgisi, BTC 50.000 doları aştıktan sonra, negatif bir seyir izliyor. Bitcoin 50 bin dolar seviyesini geçtikten sonra pozitif yorum sayısında azalma görülürken, BTC’nin sosyal etkileşim hacminde bir düşüş gözlemleniyor.

Bununla birlikte bu tür gelişmelere biraz ihtiyatlı yaklaşmak doğru olacaktır. Bitcoin hakkındaki pozitif yorumlardan, altcoin taraftarları ve kripto-karşıtları sorumlu olabilir.

Kaynak

Bitcoin yorum: BTC hakimiyet endeksinde tehlike devam ediyor!

Bitcoin’in hakimiyet endeksi düşmeye devam ediyor! En büyük dijital varlık son 24 saat içinde ortalama 45.000$ civarında konsolide olurken; piyasa hakimiyeti bir kez daha %61’in altına düştü. Bu arada son 3 yılın en yüksek seviyesi olarak 1 dolara yaklaşan Cardano başta olmak üzere çok sayıda altcoin yükseldi.

Bitcoin yorum Bitcoin tekrar trilyon dolar sınıfında

Dünyanın en büyük kripto para birimi, pazartesi günü Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığı yönündeki haberlerin ardından, tarihteki en büyük yeşil mumunu kaydetti. Bu gelişme, kripto para birimini 48.000$’ı çıkararak tüm zamanların en yüksek rekorunu bir kez daha aşmasını sağladı.

Ancak Bitcoin, sonraki günlerde bu seviyenin üzerinde tutunamadı. Sonrasında kademeli olarak değer kaybetmeye başladı, hatta 44.000 doların altına kadar düştü.

Son düşüşün ardından Bitcoin, oldukça keskin bir sıçrayış yaptı ve dün yaklaşık 45.600$’lık bir zirve yaptı. Fakat, ayılar daha fazla yükselmesine izin vermedi. Bugün ise yeniden ivme kazanarak 48.000 doların üzerini yeniden test etti. (Yazımızı yayına hazırladığımız sırada 47.500 dolar civarında işlem görüyor.)

Bitcoin yorum

Teknik göstergeler, yeni bir düşüş durumunda 45000 doların, BTC’nin ilk büyük destek hattı olduğunu gösteriyor. Varlık bu seviyenin altına tekrar düşerse; 44.415$, 44.000$ ve 42.000$ seviyelerinde birden fazla destek bulabilir.

Direnç seviyelerine bakacak olursak; Bitcoin’in yükselişinin önündeki ilk büyük engel tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 48.215 dolar.

BTC Hakimiyet Endeksi azalırken; Cardano 1 dolara yaklaşıyor!

Son zamanlarda, alternatif kripto paraların çoğu heyecan verici yükselişlere imza attı. Örneğin; Binance Coin’in iki haftadan kısa bir süre içinde %260’lık bir artışla 145 doların üzerine çıktı.

Bitcoin yorum Bitcoin tekrar trilyon dolar sınıfında

Son bir haftada %111’lik bir yükseliş kaydeden Cardano ise; 3 yılın en yüksek seviyesine ulaştı ve 1 dolara yaklaştı. Daha küçük altcoinler ise günlük bazda çok daha da büyük kazanımlar elde etti. 

Sonuç olarak; altcoinlerin yükselişi, BTC’nin pazar üzerindeki hakimiyetini %60,8’e düşürdü. Son birkaç saat içinde yaşanan % 5’lik yükselişin ardından endeks yeniden %61.5’in üzerine çıksa da pazartesi günkü yaşanan ralli sırasında ulaştığı değerin (%64) hala altında.

Bitcoin yorum: Bitcoin’in koruyucu meleğinden dev etkinlik! (7 Şubat 2021)

ABD’de 6,37 milyar dolarlık bir firma olan MicroStrategy, halka açık şirketlerle bir araya geldi ve Bitcoin temali dev bir etkinlik gerçekleştirdi.

MicroStrategy World 2021 adlı sanal konferansı 22.000 katılımcıyı bir araya getirdi. Konferansın gözdesi ise, Bitcoin’di

Şirketin CEO’su, 6 Şubat tarihli bir tweetinde, 22.000’den fazla kişinin “MicroStrategy World 2021” etkinliğine kaydolduğunu açıkladı. Michael Saylor’un Bitcoin’i mümkün olduğunca çok sayıda girişimciye tanıtma mücadelesi, meyvesini vermiş görünüyor: nitekim etkinliğe 1.400’den fazla firmadan, 6000’den fazla kişi katıldı.

Etkinlikte, yasal ve finansal perspektiflerden kurumsal stratejilere kadar Bitcoin ile ilgili birçok konu masaya yatırıldı. Ayrıca 1400’den fazla firmadan profesyonelin katıldığı etkinlikte, firmaların Bitcoin’i kurumsal stratejilerine entegre ederken karşılaştıkları hukuki sorunlar hakkında fikir alışverişi yapıldı

Bitcoin yorum Bitcoin tekrar trilyon dolar sınıfında

Saylor, etkinlik için kayıt yaptıran bu 22.000 kişiden 8.000’den fazlasının, özellikle ‘Şirketler için Bitcoin’ adlı konferansa katıldığını söyledi. Bu, farklı şirketlerden çok büyük sayıda girişimcinin,dünyanın en büyük kripto para birimi ile ilgilendiğini ve Bitcoin’in potansiyeli hakkında yapılan konuşmaları dinlediği anlamına geliyor.

Elbette rakamlar, yalnızca canlı yayına katılanları yansıtıyor. Fakat Saylor mesajının herkese ulaşması adına, Bitcoin konferansını sonrasında herkesin erişimine açtı. 

Dünyanın halka açık en büyük pazarlama ve yönetim firmasının CEO’su olan Saylor’un bu etkinlikle ilgili beklentisini yüksekti ancak izleyicilerin tepkisi beklentilerinin çok çok üstündeydi. 

MicroStrategy neden böyle bir etkinlik düzenliyor?

Bu firmanın adını son birkaç aydır çok sık duymaya başladık. Ayrıca Michael Saylor, şirketin kurumsal stratejisinin bir parçası olarak dev miktarlarda gerçekleştirdiği Bitcoin alımlarından sonra kripto sektöründe popüler oldu. 

MicroStrategy, sektordeki gelismeleri inceleyerek pazarlama ve is yonetimi konusunda veri ve bilgi aktaran profesyonel hizmetler şirketidir. Ancak Saylor ve ekibi, şirketin sermayesinden artan kısmını bir değer deposu olarak Bitcoin’e yatırıyor.

Bitcoin yorum Bitcoin tekrar trilyon dolar sınıfında

MicroStrategy, 2020’nin 2 çeyreğinde, büyük miktarlarda Bitcoin alımı yapmaya başladığından beri, kurumsal talepte inanılmaz bir artış oldu. Aynı zamanda MircroStrategy, Bitcoin Stratejisi sayesinde hisselerinde inanılmaz bir artış gördü. 

Bundan sonra, birçok yatırımcı paniğe kapılıp, piyasanın çökeceğini düşünürken MicroStrategy, Bitcoin hisselerini artırarak “diplerden satın almaya” devam etti.

Ve bu alımlar sadece MicroStrategy adına değildi; Saylor’un kendisi de yüksek miktarda alım yaptı. Son açıklamalara göre, Saylor, kişisel portföyünde 230 milyon doların üzerinde Bitcoin bulunduruyor.

bitcoin yorum

BTC almanın yanı sıra Saylor, mümkün olduğunca her fırsatta Bitcoin hakkında konuşmayı kendine adeta görev edinmiş gibi davranıyor. Örnek verecek olursak; Bitcoin ile ilgili attığı tweetler, Twitter’da 2021’de gördüğü toplam etkileşimlerin yaklaşık %90’ını oluşturuyor.

Michael Saylor’un bu tarz eylemleri, Bitcoin ekosistemi üzerinde son derece olumlu bir etki yarattı. Ekonomik açıdan bakıldığında, şirketinin hızlı bir şekilde gerçekleştirdiği devasa alımlar sonucu, piyasada dolaşan BTC miktarı azaldı. Dolayısıyla bu da fiyatlar üzerinde yukarı yönlü bir baskı oluşturan bir arz dengesizliğine neden oldu.

MicroStrategy, 2020’nin son iki çeyreğinde Bitcoin ekosistemine dahil olan kurumsal yatırımlar dalgasında son derece önemli bir yere sahip.  

Fakat aynı zamanda daMicroStrategy, son zamanlardaki dev Bitcoin yatırımlarıyla kripto sektörüne yönelik kurumsal katılıma hız kazandıran firmalardan sadece birkaçı. 

Bitcoin yorum Bitcoin tekrar trilyon dolar sınıfında
paypal bitcoin

PayPal, Square, MicroStrategy, Grayscale gibi büyük şirketlerden gelen yatırımlar, Btcoin’in, özellikle de Mart sonundan bu yana yavaş ama istikrarlı bir şekilde devam eden yükselişini hızlandırmaya katkıda bulundu. 

Özellikle BTC’ye yatırım yaptıktan sonra Microstrategy’nin hisselerinde yaşanan yükseliş göz önünde bulundurulduğunda, bu 1.400 şirketten bazılarının, MicroStrategy’nin izinden gitme olasılığı var.

Kaynak

Bitcoin yorum: CZ’den BTC tahminleri

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’in CEO’su ve kurucu ortağı Changpeng Zhao (CZ), Bitcoin boğa koşusuna dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Crypto Banter’e katılan Changpeng Zhao, mevcut Bitcoin boğa döngüsünün 2024 yılına kadar devam edeceğini söyledi.

“Ve sanırım 2021, 2022, 2023…  böyle bir döngünün zirveye ulaşması, iki ya da üç yıl, belki de dört yıl sürecek ..

Bu gördüklerimizin, sadece dalganın düz kısmı olduğunu tahmin ediyorum. Büyük dalga henüz gelmedi. “

Binance CEO’su, eskiye nazaran çok daha farklı profillerdeki yatırımcıları cezbeden mevcut piyasa döngüsünün, keşfedilme aşamasında olduğunu söylüyor.

“Esasen, şimdi yeniden keşif bölgesindeyiz. Bitcoin, üç yıl önce kırdığı tüm zamanların en yüksek seviyesini aştı.

Şimdi 30.000$’ın üzerindeki bir bölgedeyiz, yani 42.000$’a gittik ve geri dönüyoruz… Bu sefer çok daha fazla kullanıcı ve çok daha fazla kurumsal katılım görüyoruz. Burası, zirveden önceki zemin… “

Bitcoin yorum

Ünlü CEO, Bitcoin’in önümüzdeki birkaç yıl içinde mevcut fiyatının beş ila yirmi katı oranında değer kazanabileceğine inanıyor.

“Sanırım 5X, 10X, 20X daha gidecek … bilmiyoruz. Ve bu gerçekleşirse, boğa döngüsü birkaç yıl devam edecek. Bekleyip göreceğiz.”

Binance CEO’su, tahminini Bitcoin’in son on yıldaki fiyat performansına dayandırdığını açıklıyor.

“Bitcoin tarihinde, 2013’teki fiyatlara bakarsanız, tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak 200 doları kırdı ve sonra 1.000 dolara yükseldi. Bu, yaklaşık bir yıl sürdü… hatta bir buçuk yıl. Dolayısyla, tüm bunlar kısa sürede olacak bir şey değil; gerçekleşmesi biraz zaman alacak…

Ve sonra 2013’te 1.000 dolardan 200 dolara, 2014’ten 2015’e kadar da yine büyük bir düşüş gördük. 2016 yılına kadar bu zirveyi kıramadı ve ardından 2016’da 1.000 doları aştı ve sonra 3.000 dolara yükseldi. 2017’de 20.000 dolara çıktı. Dolayısıyla, üç ila dört yıllık bir dönemde 20 kat artış gördük. “

Ayrıca röportajda CZ’ye, şu anda kripto piyasalarında yaşanan hacim artışlarını “çılgınlık” olarak görüp görmediği soruldu. 

Buna karşılık olarak CZ, sektörün henüz o seviyede olduğuna inanmadığını söylüyor:

“Elde ettiğim verilere göre, bahsettiğiniz ölçüde bir çılgınlığı henüz yaşadığımızı sanmıyorum … Fiyat önceki zirveye ulaşmış olsa da insanlar piyasaya çok daha istikrarlı bir şekilde giriyor. Günlük bazda, yeni kullanıcılarda çok büyük artışlar görmüyoruz… fiyatlar parabolik artsa da kullanıcı kayıtlarının bu denli zirveye çıktığını henüz görmedik. “

Kaynak

Bitcoin alalım ama çok pahalı! (2020’nin son Bitcoin yorumları)

1 satoshi = 1 cent!

Bitcoin belki tüm zamanların en yüksek değerlerinden işlem görüyor ancak BTC’nin en düşük birimi olan “satoshi” ya da “sat” etrafında fırtınalar dönüyor.

Bitcoin’in popülaritesi arttıkça, kripto pazarına ilk defa giren alıcıların da sayısı artıyor. Sektöre ilk defa giren yatırımcıların öncelikle karşılaştıkları sorun, genellikle, BTC fiyatını çok yüksek bulmaları ancak onun parçalanabilir olduğunu düşünememeleri oluyor.

Bitcoin’in yakın tarihi boyunca sıkça tartışılan bir nokta, bu yanlış anlaşılmanın nasıl çözüleceği ve “sat”ın daha geniş kitlelere nasıl tanıtacağı olmuştur. Şimdi bu sorun yine gündemde.

Bu hafta Magic Internet Money podcast programına online olarak katılan istatistikçi, Willy Woo, küçük satoshi’yi daha görünür kılmak için listeleme sitesi CoinGecko‘ya bir çağrıda bulundu.

Program sunucusu Brad Mills‘in, potansiyel alıcılar BTC’nin fiyatını çok yüksek bulup, tek bir BTC almaya güçlerinin yetmeyeceğini düşünerek almaktan vazgeçtiklerine dair bir deneyimini paylaştı.

Bu soruna Woo’nun teklifi şöyle oldu;

Sitenizde BTC’ye, varsayılan olarak, daha küçük bir birim koyun ve anlaşılıp anlaşılmadığına bakın.

1 Satoshi 1 cent eder mi?

Satoshi, Bitcoin’in en küçük birimi. Şu anki fiyatlarla 1 satoshi, 0,02 cent değerinde. 1 dolar ise 43 sat değerindedir.

Yapılan hesaplamalara göre 1 sat’ın 1 cent’e eşit olabilmesi için Bitcoin’in 1 milyon dolar değerine ulaşması gerekebilir.

Burada temel sorun ABD dolarının “m2 para kaynağı”. Yani ABD doları, bir nevi, sınırsız basılabilirken, BTC ancak sanırlı sayıda basılabilir durumda.

Bitcoin yorum Bitcoin tekrar trilyon dolar sınıfında

Bu arka planda 23.000 dolarlık Bitcoin fiyatının hala son derece mütevazi olduğu anlamına da gelebilir. Ayrıca bazı para birimlerinin en küçük unsurları çoktan 1 sat değerine ulaştı bile. Temmuz ayında Arjantin pezosu ve Lübnan lirası alt birimleri 1 sat değerine geldi.

Bunun da ötesinde, Bitcoin ölçeklendirilmesinde yaygın olarak kabul edilen, Lighting Network “milisat” ismiyle başka bir birim daha ortaya çıkarmış görünüyor.

Canlı Bitcoin fiyatı: [mcrypto coin=”BTC” currency=”USD”]

Doların Bitcoin karşısında kaybettiği değere inanamayacaksınız!

Snowden’den Bitcoin yorumu

Bu hayal edilmesi imkansız bir durum olarak görülüyor olabilir. ABD’nin istihbarat bilgilerini sızdıran eski CIA çalışanı Edward Snowden de bu duruma dikkat çekiyor. Ayrıca doların BTC karşısında inanılmaz değer kaybını, veriler de destekliyor. Ayrıca bu durum sadece 10 yıl içinde gerçekleşti.

Edward Snowden, Bitcoin – ABD Doları değer ilişkisine dikkat çekti

Edward Snowden, “gizlilik” konusunda öncilerden biri olarak sayılıyor. NSA belgelerini sızdırarak, dünya genelinde büyük yankı uyandırmıştı.

Kriptografi ve bilgisayar teknolojisini merkeze alarak oluşturulan Bitcoin de bazı özel bilgileri gizli tutmanın bir yolu olarak ortaya çıkmıştı.

Dijital bilgilerin gizliliği konusuna inanan ilk isimlerden biri olan Snowden, Bitcoin’in dolar üzerinde bir kontrol sağlayabileceğine inanıyor. Böyle olunca da dolar üzerinden de ABD üzerinde kontrol sağlanabilir.

Snowden, 2013 yılından bu yana Bitcoin ile dolar değeri arasındaki ilişkiye dikkat çekiyor. Yaptığı hesaplamalara göre, ABD Doları o zamandan bu yana Bitcoin karşısında yüzde 99.93 değer kaydetti.

Edward Snowden (@Snowden) Twitter üzerinde şöyle diyor:

“Bugün şunu öğrendim. 2013 yılından bu yana dolar Bitcoin karşısında yüzde 99.93 değer kaybı yaşadı.”

2013’den bu yana ABD Doları Bitcoin karşısında yüzde 99.93 düştü

Yüzde 99.93 oranında bir düşüş. Bu herhangi bir ICO ile çıkarılan bir “shitcoin” değil. Bahsettiğimiz yüzde 100’e yakın düşüşü ABD Doları yaşadı. Dünyanın rezerv para birimi olan ABD Doları. Bitcoin doları canlı canlı yedi diyebiliriz.

Bitcoin yorum: Doların Bitcoin karşısında kaybettiği değere inanamayacaksınız!

Dolar, son 10 yılda Bitcoin karşısında yüzde 99.93 düştü. Eğer BTC/USD paritesi tersine çevrilirse, USD/BTC paritesinin grafiği de bu düşüşü daha net ortaya koyuyor. 2013 yılından bu yana yaşanan söz konusu düşüş işte böyle görünüyor.

Kaynak

Bitcoin fiyatı ne olur?

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi yakın vadede ciddi bir endişeye işaret ediyor. Bu endeks, hala 100 üzerinden 90’da yer alarak, piyasada “aşırı açgözlülük” olduğunu gösteriyor. Bu da düşüş riskin hala yüksek olduğunu gösteriyor.

Bitcoin fiyatı için en kritik seviye neresi?

Şu an Bitcoin için en önemli seviye 18.600 dolardır.

Bitcoin fiyatı yükselir mi?

Bitcoin’in, yeni bir ralli başlatması için 18.600 – 18.800$’ı kırması gerekiyor.

Bitcoin neden bu kadar değerli?

Bitcoin, blockchain teknolojisi üzerine inşa edildi. Bir dizi ilkler ve özellikler ile kullanıcıya dahice bir para birimi sunuyor. Bitcoin, internet üzerinden para transferi için verimli ve şeffaf bir yol sunuyor. Merkezsiz bir ağ tarafından kontrol ediliyor ve böylece merkez bankası tarafından kontrol edilen fiat paraya bir alternatif sunuyor.

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

“Büyük Duyurular Geliyor!”: Wall Street Efsanesi Altın, Bitcoin ve Borsanın Rotasını Belirledi

2019 bitmeden Bitcoin 10.000 dolara yükselebilir mi? Neden olmasın!

Coin Ajans

Küçük Bitcoin yatırımcısı için hap niteliğinde öneriler

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası