CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin tekrardan 60 bin doların üstüne çıkar mı? TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_brave

Güncel ve dikkat çeken Bitcoin yorum, analiz ve grafikler bu sayfada. Uzman analistlerin BTC yorum ve analizlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Bitcoin tekrardan 60 bin doların üstüne çıkar mı?

Her anlamıyla hızlı bir haftaya başladık. Özellikler ülkemizi ilgilendiren önemli ekonomik gelişmeler yaşanıyor. 22.03.2021’de (bugün) Asya piyasaları açılır açılmaz Dolar/TL kurunda ciddi bir şok yaşandı. Asya piyasalarında kur 8.40TL bandına kadar yükseldi.

Türkiye’de piyasalar açılmadan Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar, kurun ateşini bir nebze hafifletti. Kur 8TL’nin altına geriledi. Ancak yazının kaleme alındığı saatte $/TL kuru 8 direncini zorluyor. Aşağıdaki grafikte dolar/TL kurundaki saatlik değişimi görüyoruz.

bitcoin yorum Bitcoin tekrardan 60 bin doların üstüne çıkar mı?

Bu arada Borsa İstanbul’da ciddi satışlar yaşanıyor. Bist-100 endeksinde 100 puanın üstündeki düşüş dikkat çekiyor. Aşağıdaki grafikte ise Bist-100 endeksindeki değişimi görüyoruz. Bist-100 endeksi 1400 puanlık destek seviyesinin altına gerilemiş durumda.

bitcoin yorum Bitcoin tekrardan 60 bin doların üstüne çıkar mı?

Bu arada Türkiye üzerinde Bitcoin verileri üzerinde ilginç değişimler yaşanıyor. Asya Piyasalarında başlayan TL’deki devalüasyonun ardından Google’da Bitcoin anahtar kelimeli aramalarda ciddi artışlar yaşandı. Aşağıda Google’da Türkiye özelinde Bitcoin trafiğindeki değişimi görüyoruz.

“sportsbet”
bitcoin yorum Bitcoin tekrardan 60 bin doların üstüne çıkar mı?

Bu arada Bitcoin hafta sonunu değer kaybederek geçirdi. Ancak haftanın ilk gününde 57 bin doların üstünde tutunuyor. Bitcoin mevcut makro ekonomik ortam içerisinde kolayca hafta içinde 60 bin doları test edebilir.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Ünlü Bitcoin araştırma şirketi Santiment, günlük aktif Bitcoin adres sayısı (turuncu grafik) ile Bitcoin fiyatları (siyah grafik) arasında güçlü bir ilişkiye dikkat çekiyor. İki değişken arasında da güçlü ve pozitif bir ilişki gözleniyor. İki değişken arasındaki uzun vadeli ilişkiyi görmek için aşağıdaki grafiğin sağ alt köşesindeki grafiğe odaklanabilirsiniz.

bitcoin yorum Bitcoin tekrardan 60 bin doların üstüne çıkar mı?

Yani yukarıdaki grafik günlük adres sayısı arttığında Bitcoin fiyatları da artış gösteriyor”şeklinde okunabilir. Son günlerde aktif adres sayısındaki artış dikkate alındığında Bitcoin’in tekrardan 60 bin doları test edebileceğini bekleyebiliriz.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Binance CEO’su: BTC ve BNB Shillemeye Devam Edeceğim

Coin Ajans

Malta Bu 2 Bitcoin ve Altcoin Borsası Hakkında Uyarı Yayınladı

Coin Ajans

Bu kripto para hataları çok can yakıyor!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası