CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin Temalı Sanat Eserleri Satışlarda Rekor Kırdı

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Geçmişe baktığımızda birçok sanatçının tüm hayatları boyunca didinip ortaya çok güzel eserler koyduklarını ancak bu eserlerin önemli fiyatlara satıldığını göremediklerine şahitlik ediyoruz.

Karşımızda şimdi Bitcoin temalı bir eser var. “Doğru Yer Doğru Zaman” isimli eser şimdi, 100 bin dolardan fazla fiyata satıldı.

Satış Nasıl Yapıldı?

NFT, onun gibi başkalarına eş anlamlı olarak değer vermeyen benzersiz bir dijital varlık olan misli olmayan token anlamına geliyor. NFT’ler sanat eseri olarak ortaya çıkmaya başladı ve token sahibine sanat üzerinde sahiplik sağladı. “Doğru Yer ve Doğru Zaman”, Bitcoin’in logosunun yaratıcı bir şekilde tasarlanmış görüntüsünü gösteren bir NFT odaklı sanat eseri. Bununla birlikte, desenler ve genel görünüm, Bitcoin’in fiyat hareketiyle birlikte değişiyor.

Right Place & Right Time (Low volatility)

Kane, sanat eserini ne zaman yaratmaya başladığını hatırlayamadığını söyledi. “Onu yaratırken zamanın nasıl geçtiğini anlamadım” diyor ve ekliyor:

“Benim sanat eserim her zaman işin gerektirdiği kadar zaman alıyor. Orijinal dijital resim geçen Kasım ayında yapıldı ve ardından Ocak ayında Async Art’ta programlanabilir bir sanat eseri haline gelmek için hazırlamaya başladım. Eve dönüşünü mükemmelleştirmek için sayısız ince ayar ve hazırlık yapıldı.”

Right Place & Right Time  (Bullish)

Pek çok sanatçı şaheserlerini Async Art aracılığıyla blok zincirine koyarken, Volatility.art, izleyicilerin Bitcoin sanatını günlük fiyat hareketinden oluşturduğu bir yerdir.

Kripto Sanat Alanında

“Doğru Yer ve Doğru Zaman” benzersiz bir parça olarak duruyor. Ana NFT 100.000 dolara satıldı. Bununla birlikte, bu ana NFT, Bitcoin’in fiyat hareketine ve ana sanat eserinde ortaya çıkan sonraki modellere dayalı 210 farklı NFT sanat eseri yaratacak.

Kane, “Her NFT, orijinal ana NFT tarafından oluşturulacak. Kompozisyonlar, Bitcoin fiyat volatilitesinde tek bir günü görselleştiren yazdığım bir algoritma kullanılarak oluşturuldu. Proje zamanla olgunlaştıkça renkleri ve diğer tasarım öğelerini değiştirerek biraz yaratıcı etkiyi koruyacağım. Ve elbette hangi günlerin basılacağını ben seçiyorum” diyor.

Kane, 210 parçanın her biri satın alındığında, ana NFT sahibi her satışın % 21’ini aldığını açıkladı. Master sahibi ayrıca bu müteakip sanat eserlerinin basılı kopyalarını da satın almayı veya başka bir yerde satılırsa aynı % 21’lik kesimi almayı tercih edebilir.

210 ve % 21 rakamları, Bitcoin’in maksimum arzına 21 milyon tokena gönderme yapıyor. Kripto ve blockchain alanı, sektörde sanatla ilgili çeşitli girişimler ortaya çıktığı için sanat sahnesinin son zamanlarda yükseldiğini gördü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Çin FUD’u Bitcoin Boğalarını Yeniden Harekete Geçirebilir

Coin Ajans

“Aya Gidiş mi Başlıyor?” Trump ve Biden Karşı Karşıya İken Ünlü Analist Altın Fiyatında Öngörüsünü Açıkladı

Bitcoin kaderini belirleyecek kritik direnç hattına doğru ilerliyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası