CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoin Tesla benzeri ralli için neyi bekliyor? TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Popüler bir kripto para analistine göre, Bitcoin Tesla benzeri bir ralli yapmaya hazırlanıyor! Peki böyle bir pump için, Bitcoin daha neyi bekliyor?


Bitcoin Tesla benzeri bir ralliye hazırlanıyor!

Bitcoin’in son birkaç aydır sıkışıp kaldığı dar fiyat aralığı, işlem hacminin ve likiditesinin azalmasına neden oldu. Görünen o ki; birçok trader volatiliteden faydalanmak için geleneksel piyasalara yöneliyor. Dolayısıyla Tesla (TSLA) gibi bazı hisseler, son birkaç haftadır müthiş artışlar kaydediyor.

Her ne kadar yatay fiyat hareketleri yakın vadede, buna izin vermeyecek gibi görünse de nihayetinde Bitcoin Tesla (TSLA) benzeri bir ralli yapabilir.

İlgili haber: Volatilite tarihi diplerdeyken Bitcoin ne kadar uzağa gidebilir?

koinmedya_brave

Twitter’da tanınmış bir analist, bunun gerçekçi bir olasılığa dönüşebilmesi için, öncelikle kırılması gereken çok önemli bir seviye olduğunu belirtiyor.

10.500$’ı kırabilirse; Bitcoin’e, Tesla’nın gördüğü ralliden çok daha güçlü bir parabolik yükseliş sağlayabilecek sayısız faktör olduğunu iddia ediyor.

Ayrıca daha önce de KoinMedya olarak; önemli teknik göstergeler doğrultusunda, Bitcoin’in nihayetinde ihtiyaç duyduğu volatiliteyi yakında görebileceğinden bahsetmiştik.

koinmedya_brave

Yine birkaç gün önce. başka bir analist, Bitcoin’in Bollinger Bantlarının genişliğinin ,Ekim-Kasım 2018’den bu yana görülmeyen en düşük seviyede olduğunu söyleyerek, benzer bir tahminde bulunmuştu.

Bitcoin Tesla benzeri ralli için neyi bekliyor?

Ünlü bir kripto analisti olan Josh Rager ise, Bitcoin’in tarihsel volatilitesinin 40’a yaklaştığını ortaya koydu. Ve yatırımcılara geçmişte, bu kadar düşük volatilitenin, çok kısa sürede %30 ila %60 arasında büyük fiyat hareketlerine yol açtığını hatırlattı.

İlgili haber: Bitcoin tarihsel volatilite endeksi dibin dibinde – Çekirdekleri hazır edin!

Bitcoin hisse senetlerinde görülen momentumu takip etmeye çalışıyor

Devam eden salgın, ekonomik resesyonlar ve artan işsizlik oranları, hisse senetlerinin güçlü bir boğa bölgesinde kalmasını engelleyemedi.

Tüm bunlar, birçok şirketin hisse fiyatlarının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasını sağladı. Ve bunun en iyi örneği de hiç şüphesiz Tesla oldu.

Elektrikli otomobil üreticisi, 2020’nin başlarında, önemli bir ivme kazanarak manşetlerde yer aldı. Ve bu momentum, yılın başında 400$ olan TSLA fiyatının, şubat sonlarında 900$‘a çıkmasına izin verdi.

İlginç bir şekilde, TSLA’daki yükselişin zamanlaması, Bitcoin rallisiyle neredeyse tam olarak aynı döneme denk geldi. Ve her ikisinin fiyatları da birkaç gün içinde zirve yaptı.

Buradan hareketle, traderlar ‘kar cebe yakışır’ deyip, pozisyonlarını kapatmaya başladı. Dolayısıyla piyasa genelinde devam eden satışlar, hisse senedi fiyatının 400 dolara düşmesine neden oldu.

Ancak Tesla, geçen hafta başında yaklaşık 1.800 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak “V-şekilinde” parabolik bir hareket gerçekleştirdi.

Bitcoin Tesla benzeri ralli için neyi bekliyor?

Bu tür bir fiyat hareketi, tam da Bitcoin yatırımcılarının hayal ettiği şey. Ancak en büyük dijital varlık, son birkaç aydır 9.000 ila 10.000 dolar bölgesinden çıkamadı. Hatta neredeyse son bir aydır, çok küçük fiyat hareketlerinin görüldüğü dar bir aralığa sıkışmış durumda.

Peki Bitcoin Tesla benzeri bir ralli için daha neyi bekliyor?

Bir analist, Bitcoin’in yakında Tesla’nın gördüğü boğa koşusuna benzer bir ralli görebileceğine inanıyor. Bu olasılığın gerçekleşmesi için kripto para biriminin, 10.500$’ı aşması gerektiğini savunuyor.

Aşırı düşük volatilitenin yanı sıra pek çok faktörün, BTC’nin daha yüksek bir hamle yapmasına yardımcı olabileceğine işaret ediyor.

“Bitcoin’in, 10.5k’nin üzerine çıktığında, TSLA’dan çok daha hızlı hareket edeceğini düşünüyorum.”

Analist, piyasaya inanılmaz düşük bir volatilitenin hakim olduğunu ve şimdi herkesin gözünün Bitcoin’de olduğunu söylüyor. Ayrıca ona göre, BTC gibi pump yapan başka bir varlık yok.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ayın favorileri: Bu ay takip edilmesi gereken coinler TAKİP ET

THETA içerik akışı PlayStation konsollarına giriyor

Coin Ajans

Bitcoin Gold ağını ele geçirme girişimi ve borsalara acil çağrı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası