CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Bitcoin ticareti yapanlar için en güçlü trend rehberi TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

Bitcoin ticareti yapanlar bir trend işareti arıyorsa Google’daki kripto para ve BTC aramalarına bakmalı. Peki, Google Trends’deki Bitcoin aramaları son aylarda neye işaret ediyor?


Bitcoin ticareti yapanlar için Google aramalardan işaretler

2017’de Bitcoin çılgınlığı zirve yapmış ve bunu de neredeyse duymayan kalmamıştı. Fiyat roket hızıyla yükselirken, bu kripto para ile ilgili aramalar da artmıştı. Daha önce Bitcoin aramaları ile BTC alımların arasında bir korelasyon olduğunu biliyoruz. Şimdi 2020’de de aramalar ile alımlar arasında benzer bir bağlantı görmeye başlayabiliriz.

SemRush’a göre, arama motorlarındaki Bitcoin’e olan ilgi 2017’deki seviyelere doğru yükseliyor. BTC o zaman 20,000 dolara sıçramıştı.

CryptoCompare’in analizine göre, Ocak 2017’de kullanıcılar Google üzerinden 3.3 milyon defa Bitcoin aratmış. O zaman BTC fiyatı daha 1,000 dolardı. Aynı yıl Aralık’ta BTC fiyatı 20,000 dolar olduğunda ise “Bitcoin” terimi aramaları 45.5 milyona defaya ulaşmıştı.

koinmedya_brave

Daha sonra Mart 2018’de BTC fiyatı düşerken, “Bitcoin” aramaları da yüzde 86 düşmüştü.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: BTC dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

 Bitcoin ticareti yapanlar bir trend işareti arıyorsa Google’daki kripto para ve BTC aramalarına bakmalı. Peki, Google Trends’deki Bitcoin aramaları son aylarda neye işaret ediyor.

CryptoCompare ilginç bir duruma da dikkat çekiyor. Hisse senetleri ve geleneksel piyasalar ağır darbe aldığında Bitcoin aramaları yükseliyor.

koinmedya_brave

Bu yılın Mart ayında finansal dünya ciddi bir çalkantılı dönem yaşadı. Bu sırada Bitcoin aramaları da 13.6 milyona çıktı. Birçok uzman bu yükselişi olumlu bir şey olarak yorumluyor. Çünkü onlara göre yatırımcılar Bitcoin ve diğer kripto paraları hisse senetlerindeki volatilite karşısında bir koruma olarak görüyor ve bu da BTC’ye yatırım ilgisini artırıyor.

İlgili – Bitcoin Rehberi: Bitcoin Nedir? BTC nasıl üretilir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

2020’de Bitcoin ile ilgili beklentileri yükselten şey ise kısa süre önce yaşanan üçüncü Bitcoin halving olayı. Çünkü bu yılın başında da “Bitcoin halving” aramalarının zirve yaptığını görmüştük.

Sonuç itibariyle Bitcoin ile ilgili aramaların yükseldiği dönemde BTC fiyatının da yükselişte olduğunu görüyoruz. Çünkü aynı dönemde BTC alım ilgisi de artıyor. Daha önce Digital Assets Data CEO’su Mike Alfred de arama motorlarında Bitcoin’in popüleritesinin artması ile BTC değeri arasındaki ilişkiye dikkat çekmişti.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Western Union, Ripple’ın stratejik ortağını satın alıyor TAKİP ET

12 adımda Bitcoinle 12 milyon dolar kazanma rehberi! TAKİP ET

Dikkat! Ethereum transfer değerleri 2018 dip seviyeleri altına indi

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası