CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin tutmak için büyük bir neden: vergileri düşürmek

bitcoin haberleri coinajans.com

Kripto Para Haber – CoinTracker’dan Shehan Chandrasekera,  ABD merkezli kripto kullanıcılarının uzun vadeli sermaye kazancı vergilerini anlamaları gerektiğini söyledi.

Bitcoin, geçen ay fiyatı ikiye katladı. Etherum’un fiyatı son iki haftada ikiye katlandı. Ve küresel kripto para birimi piyasası şu anda 1 trilyon $’ın üzerinde. Bu rakam Kasım ortasında olanın iki katı.

Öyleyse, fiyatı yüksekken satmak mı?

Kripto vergi yazılım şirketi CoinTracker’ın Vergi Stratejisi Başkanı Shehan Chandrasekera, elinizdeki kripto paraları hemen satmayın diyor.

Chandrasekera,  ABD vergilerini kaydeden kripto kullanıcılarının, bir kripto paranın alım fiyatı ile satış fiyatı arasındaki farka uygulanan sermaye kazancı vergilerine dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

“Bu kazanç için ödediğiniz vergilerin miktarı, o parayı satmadan önce ne kadar süre sakladığınıza bağlıdır” diye açıkladı.

Bir yıldan uzun süredir elde tutulan kripto paralar,%0,%15 ve %20’lik uzun vadeli sermaye kazancı oranlarında vergilendirilir. Bu süreden daha az tutulan kripto paralar, %0 ile %37 arasındaki kısa vadeli oranlarda vergilendirilebilir.

IRS, kripto satın alımları için vergi doldurucularının cevap vermesi gerektiğini söyledi

Amerika Birleşik Devletleri İç Gelir Servisi (IRS), kripto para birimi satın alımlarının dijital para birimi işlemi olarak sayıldığını açıklığa kavuşturan 2021’de vergi beyannameleri için revize edilmiş taslak talimatlar yayınladı.

Örneğin, 2021’de, bekar (diğer bir deyişle evli olmayan ve çocuksuz) başvuru sahipleri, vergilendirilebilir gelirin ilk 40.400 ABD doları (satıştan elde edilen kar dahil) için %0, 40.401 ABD Doları ile 445.850 ABD Doları arasındaki tutarlarda %15 ve gelir ve kazançlar için %20 ödüyor. Bu eşikler evli insanlar için daha yüksektir.

Chandrasekera, “Uzun vadeli sermaye kazanç oranı son derece elverişli. Bu varlıklı kişilerle konuşuyoruz, 12 ay veya daha uzun süre ellerinde tutmadan herhangi bir türden hisse senedi pozisyonlarını asla satmıyorlar. Bu yüzden sizi de aynısını yapmaya teşvik ediyorum. Sadece HODL edin.”

Bir yıl sonra satıp satmayacağına gelince, Chandrasekera’nın paylaşacağı bir gerçek var: “Sonsuza kadar beklemeye karar verirseniz, tamamen vergiden muaftır.”

decrypt


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

İlgili Haberler

Popüler İndikatör, Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un Sıradaki Adımını Gösteren Sinyali Verdi!

Coin Ajans

Bitcoin halvingden önce 8000 doları geride bırakabilir

Coin Ajans

“Mega Boğa” Diyen Ünlü Uzmandan Sevindiren Bitcoin Tahmini!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası