CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin Uygulaması Robinhood Topladığı Devasa Fonla Büyümesini Sürdürüyor

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Aracılık uygulaması Robinhood, geçtiğimiz ay açıkladığı 200 milyon $’a ek olarak, sona eren G Serisi finansman turunda  460 milyon $ daha topladı.

Robinhood’un Değeri Artıyor

Bu fon toplamadan sonra Robinhood’un değeri 11,7 milyar dolara ulaştı. Daha önce şirketin değeri Temmuz’da sadece 8.6 milyar dolar ve Ağustos’ta 11.2 milyar dolardı.

Robinhood’un G serisi fon toplama yatırımcıları arasında Andreessen Horowitz, DST Global, Sequoia, Ribbit Capital, 9Yards Capital ve D1 Capital Partners bulunmakta.

Robinhood’un kurucu ortakları Vladimir Tenev ve Baiju Bhatt, 2005 yılında Stanford Üniversitesi’nde oda arkadaşı olarak bir araya geldi. Tenev ve Bhatt, hisse senedi ticaretini demokratikleştirmek ve onu Y kuşağına doğru yönlendirmek amacıyla 2011’de Robinhood’u kurdular. Kullanıcılar platformda kripto para biriminin yanı sıra hisse senedi ve fon ticareti yapabilirler.

13 Milyon Kullanıcı

Robinhood’un şu anda 13 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. Finance Magnates’in raporuna göre kullanıcıların ortalama yaşının 30 civarında olduğunu bildiriyor.

Uygulama, kullanıcıların komisyon ödemeden hisse senedi alıp satmalarına izin veriyor. Platform ayrıca kullanıcıların yatırımı daha iyi anlamalarına yardımcı olacak eğitim materyalleri sunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Yarım milyar dolarlık Bitcoin balina hareketi – Endişelenmeli miyiz?

Coin Ajans

Fransa, merkez bankası destekli dijital para testlerine başlıyor

Coin Ajans

İtalyan bankası Bitcoin ödeme sistemi geliştiriyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası