Bitcoin Teknik Analiz

Bitcoin uzun vadeli görünüm son derece parlak

bitcoin teknik analiz coinajans.com
koinmedya_googlenews

Bitcoin uzun vadeli görünüm oldukça parlak! Forbes’in popüler analistlerinden Joseph Young, BTC ile ilgili kısa ve uzun vadeli çarpıcı tahminlerde bulundu. Bitcoin’i önümüzdeki günlerde neler bekliyor? Teknik göstergeler, Bitcoin uzun vadeli görünüm için neye işaret ediyor?


“Bitcoin uzun vadeli görünüm son derece pozitif!” Ancak kısa vadede tehlike devam ediyor!

 11 Mart’ta Bitcoin’in, tüm kripto piyasasıyla birlikte %50‘ye varan çöküş yaşadığı günden bu yana, boğalar 7.000 dolarlık direnci aşmak için bir kez daha hareket geçti.

Şu anda 6.654 dolardan işlem gören BTCUSD paritesi, son 24 saatte %5’lik bir artış kaydetti ve bu da günlük grafiklerde muhtemel bir yükselişe işaret ediyor.

koinmedya_brave

Diğer taraftan kısa vadeli analiz grafikleri, pariteyi 6.100 dolar seviyesine çekebilecek olası bir geri dönüşe işaret ediyor. Eğer bu seviye de kırılırsa Bitcoin, bir capitulation (teslim olma / pes etme) riskiyle karşı karşıya kalacağı 5.000 dolarlık kritik destek seviyesini test edebilir.

BTC’nin, yükseliş momentumu oluşturacak uzun vadeli güçlü temel dinamiklerinin olduğuna inanan Forbes analisti Joseph Young da benzer bir görüş paylaşıyor.

(Capitulation – teslim olma / pes etme evresi: Bu dönem, uzun süren ayı piyasalarında kaçınılmaz bir son olarak görülür. Bu evreye gelindiğinde, büyük bir satış çılgınlığı yaşanır ve yapılan sayısız işlem sonucu volatilite artar. Yüksek hacimli panik satışları piyasayı çöküşe doğru sürükler. Ancak iyi tarafı şu ki; burada fiyatlar, gelecek akümülasyon süreci için önemli olan dip seviyelerini bulur.)

Analist: “Bitcoin’in kısa vadeli görünümü kasvetli olabilir!”

COVID-19 (korona virüs) salgını, dünya çapında neredeyse tüm finans piyasalarını etkilemeye devam ederken, BTC 3.600 dolara kadar düştükten kısa süre sonra bir kez daha yükseldi.

Son yükseliş, dün ABD Merkez Bankası (FED)’nın mali genişleme politakası doğrultusunda aldığı kararı açıklamasının ardından gerçekleşti. FED, koronavirüs salgınının, ekonomi üzerindeki etkilerini azaltmak için sınırsız mali genişleme politikasına geçtiğini açıkladı.

Bitcoin uzun vadeli görünüm son derece parlak
Bitcoin uzun vadeli görünüm son derece parlak

Varlık alımlarında limiti tamamen kaldırdığını ve finans piyasasını desteklemek için “sınırsız miktarda hazine tahvilleri ve ipoteğe dayalı menkul kıymet” satın alacağını açıkladı. Bu haberin ardından, Bitcoin diğer finans piyasaları ile birlikte yükselişe geçti.

Ancak Young, bu kazanımlara rağmen BTC fiyatının yakın vadede daha da düşeceğine inanıyor. Bununla birlikte, Forbes’in popüler analisti, Twitter’da “Bitcoin’in kısa vadeli görünümü pek iç açıcı olmayabilir” dedi.

Bu durum, genel olarak yükselen bir trendin sonunda oluşan, çift tepe formasyonuna dair işaretler gösteren saatlik grafiklerde de net bir şekilde görülebilir.

BTCUSD fiyatı zaten, 24 Mart Salı günü ABD piyasalarının açılışı ile birlikte, 6.800$’dan 6.100$’a doğru düşerek olası bir düşüşün sinyalini verdi.

Bitcoin uzun vadeli görünüm son derece parlak
Bitcoin uzun vadeli görünüm son derece parlak

Ayrıca %20’lik bir artışın yaşandığı iki günlük yükselişten sonra, desteğin altında gerçekleşecek bir kırılma, düşüş momentumunun işaret fişeği olarak hareket edebilir.

BTCUSD %5’lik artışla 200 günlük SMA’yı geçti

Şu ana kadar kısa vadeli düşüş senaryolarından bahsettik, fakat durum o kadar da vahim değil. Bazı analistlere göre, kısa vadeli olmasa da Bitcoin uzun vadeli görünüm son derece parlak.

Joseph Young da BTC’nin yükselişinin arkasındaki uzun vadeli temellerin, hala güçlü olduğunu söylüyor. BTC’nin son günlerde pump yapmasına neden olan olaylara değinen analist, hükümetler tarafından son zamanlarda açıklanan finansal teşvik paketlerinin ve parasal genişleme politakalarının uzun vadede Bitcoin’in büyümesine yardım edeceğini vurguluyor.

FED’in, piyasaları yükseltmek için sınırsız para basması = Bitcoin için olumlu

Doların uzun vadede değer kaybetmesi = Bitcoin için olumlu

Kısa vadeli görünüm Bitcoin için iç açıcı olmayabilir, ancak Bitcoin uzun vadeli görünüm çok parlak.

Günlük grafiklerde, BTCUSD paritesi, 20 günlük basit hareketli ortalama (SMA)’nın hemen altında hareket ediyor. Bu seviyenin aşılması, önümüzdeki günler için yükseliş sinyali olarak görülebilir. Ayrıca fiyat hala, kilit bir destek görevi gören 6.400 USD seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin 600 dolarlık düşüş sonrası kritik destekte

Haftalık bazda Bitcoin çirkin kırmızı mum formunu oluşturabilir mi?

CME Bitcoin vadelilerinin gap verisine göre fiyat 600 dolar yükselmeli

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası