CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Bitcoin vadeli işlemlerin süresi doluyor: Piyasa nasıl etkilenecek? TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

Bitcoin vadeli işlemlerin süresi 6 gün içerisinde büyük oranda sonlanacak. Bu sürecin piyasalar üzerindeki etkisi hangi yönde olacak?


Bitcoin vadeli işlemlerin süresi doluyor

Bitcoin vadeli işlemler piyasalarında işlem gören farklı sözleşme türleri var. Bu sözleşme türlerinden birisi de opsiyon işlemleri. Yaklaşık 1 milyar dolarlık Bitcoin opsiyon işlemleri önümüzdeki hafta 26 Haziran’da sona erecek. Yatırımcıların tutumu fiyatlar üzerinde etkili sonuçlar doğurabilir.

Bitcoin opsiyon işlemleri sözleşme sahibine sözleşmeden cayma imkanı tanıyor. 26 Haziran’da fiyatlar yatırımcının istediği seviyede ise yatırımcılar, alım/satım sözleşmesini ifa edecek. 26 Haziran’dan sonra yatırımcıların yeni sözleşme satın alıp almayacakları da piyasa üzerinde sonuç doğuracaktır.

Yeni dönemde yeteri kadar sözleşme satılmaması durumunu piyasa, Bitcoin talebinde düşüş göstergesi olarak okuyabilir. Ya da tersine satılan sözleşme miktarında artış yaşanırsa bu durum da talep artışı olarak yorumlanabilir.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Aşağıdaki grafikte Bitcoin opsiyon işlemlerinde açık pozisyonları görüyoruz. 26 Haziran’da sona erecek sözleşme miktarı dikkat çekiyor.

Bitcoin vadeli işlemlerin süresi Geçtiğimiz hafta küresel piyasalarda ciddi satışlar gözlendi. Benzer satış dalgasının etkisi ile Bitcoin de 10 bin dolar bandından 9 bin dolara kadar geriledi. Küresel piyasalarda düşen istihdam oranları gelir düzeyindeki düşüşün göstergesi olarak yorumlanabilir. Dolayısıyla yatırımcılar düşen gelirlerini tasarrufları ile telafi etmeye çalışıyorlar. Korona salgını etkisi ile kripto para piyasaları dahil finansal piyasalarda yer yer satış dalgasının yaşanması muhtemel.

Kaynak

koinmedya_brave

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Altcoinler uyanıyor: En büyük fırsat hangi coinlerde? TAKİP ET

Huobi Türkiye’nin katkılarıyla Blockchain 101 Eğitimi tamamlandı TAKİP ET

Bitcoin ile blockchain aynı şey mi? Aralarındaki fark ne? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası