CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin ve Altın Arasındaki Korelasyonda Sırada Ne Var?

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Bitcoin Kasım 2020’de Altın fiyatından pozitif ayrıştı. Zincir içi analistler, listelerde yeni bir ATH’ye ulaşmak için vitesin yükseldiğini tahmin ettiler. Bununla birlikte, Bitcoin-Altın korelasyonu çok dramatik bir şekilde düştükten sonra, piyasanın perakende traderlarının duyarlılığı çoğunlukla değişti.

Değer Deposu Anlatısı

“Değer deposu” anlatısı, 2020 ortalarında boğa koşusu öncesi piyasa rallisine yol açtı ve mevcut fiyat rallisi, Bitcoin’in tam olarak dijital nakit değil, bir değer deposu olarak ortaya çıkmasının bir sonucunu ortaya koydu. BTC’nin Altın’la ilişkisi bu yüzden çok kritikti. Şimdi, her iki varlık da toparlandığından, ikisi arasında paralellikler kurmak çok açık. Bir sonraki adım, rallileri analiz etmek ve ortak bir ortak nokta bulmak şeklinde karşımıza çıkıyor.

Altın için, 3 haftalık en büyük tasfiye olayı bu yıl gerçekleşti ve piyasadaki tüm zayıf eller temizlendi. Aslında, yaklaşık  yaklaşık 8 milyar dolarlık bir rakam Altın’dan çekildi.

Altın’dan Çıkan Nereye Gitti?

Şimdi, söz konusu 8 milyar doların bir kısmı BTC’ye gitti. Ancak, BTC şu anda yolda olsa bile yeterince büyük bir makro varlık sınıfı değil. Yukarıda bahsedilen ayrışmayı ve zayıf ellerin titremesini dikkate aldığımızda Altın uzun süreli bir ralli için hazırlık yapıyor olabilir. Bitcoin’in fiyatı bile yeni bir ATH’ye girdiğinden beri her gün 19.000 $’ın üzerinde kalmaya çalışıyor.

Bu durum ne anlama geliyor? Bu, 2020’nin sonuna doğru daha büyük BTC -Altın korelasyonu olasılığının altını çiziyor. Şimdi, her iki varlık da bir fiyat rallisi yaşıyor, ancak soru şu: Bu ralliler birbiriyle ilişkili mi? Zincir içi analistlerin, korelasyonda büyük bir düşüşün ardından iki varlığı karşılaştırmasının nedeni ilginç. Her ikisinin de devam eden bir fiyat rallisi olduğu için, paralellik kurmak bir sonraki yapılacak en bariz şey gibi görünüyor.

USDebtClock.org’dan alınan verilere dayanarak, Haziran 2020’den bu yana Bitcoin’in fiyatını artıran aynı anlatı, Altın’ın fiyat rallisini yönlendiriyor.

Why Bitcoin Gold correlation may increase by the end of 2020

Tutarlı kurumsal satın alma Bitcoin talebini güçlendirirken, dünya çapındaki merkez bankalarının Altın satın alma çılgınlığı Altın talebini güçlendirdi. İki varlık arasında bir korelasyon ortaya çıkabilir veya çıkmayabilir. Ancak iki varlık benzer bir yolda olmakla birlikte aralarında bir ölçek farkı bulunuyor. Bu varlıklardan biri toparlanmayı durdurmadığı sürece, ayrışma muhtemelen Aralık 2020’de veya 2021’in başlarında bitebilir. Bu olacak mı? Şimdilik henüz cevabı olmayan bir soru.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bu 3 Teknik İndikatör Bitcoin’de Sert Düşüşe İşaret Ediyor

Coin Ajans

Bitcoin’de 6 Bin Dolara mı yoksa 4 Bin Dolara mı Gidiyoruz? İşte Kritik BTC Tahmini

Coin Ajans

Mike Novogratz Bitcoin’i Elon Musk’ın Tesla’sı İle Karşılaştırdı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası