CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin ve Ethereum balina hareketliliğinin bir manası var mı?

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Bitcoin ve Ethereum balina hareketleri özellikle son günlerde yatay seyir izleyen piyasada daha fazla görülmeye başlandı. Bazı balinalar ise aşırı yüklü BTC miktarları ile dikkat çekiyor.


Bitcoin ve Ethereum balina hareketlerde artış

Geçtiğimiz Cuma günü binlerce Bitcoin’in hareket ettirildiği bir balina görüldü. Muazzam miktarlarda BTC’ye sahip olan bir cüzdandan, 50,000 BTC (410 milyon dolar) hareket ettirilirken, birden fazla adrese dağıtıldı.

Kripto dünyasının konuşmayı sevdiği şeylerden biri de balina hareketleri. Bir işlemin balina hareketi sayılması için tek seferde 1,000 BTC ya da daha fazla miktarda kripto paranın aktarılması gerekiyor. Şubat ayında balina sayılabilecek ve 1,000 ile 10,000 arasında BTC’ye (7.5 – 75 milyon dolar) sahip olan adres sayısı yaklaşık olarak 1,709’du. O zamandan bu yana bu tür adreslerin sayısı yüzde 18.6 arttı. Şu an 1,000 ile 10,000 arasında BTC’ye sahip olan adres sayısı 2,028.

İlgili – Düşüş zamanlarında Bitcoin balinaları büyümeye devam ediyor

2019 yılının sonuna geldik ve Bitcoin fiyatı durağan görünüyor. Ancak son iki ayda beklenmedik fiyat sıçramaları ve değer kayıpları yaşanabiliyor. Kripto spekülatörleri bu piyasa hareketlerine balinaların yüklü miktarlarda coin alıp satmasının yol açtığını düşünüyor.

Piyasa yatay seyirdeyken daha fazla balina görüldü

Kripto topluluğu da balina hareketlerini haber veren Twitter botu Whale Alert hesabına daha fazla dikkat vermeye başladı. Whale Alert, 5 Eylül’de bir balinanın tek seferde 94,504 BTC ya da 711 milyon dolar değerinde kriptoyu hareket ettirdiğini bildirmişti.

Başka bir büyük balina geçtiğimiz Çarşamba günü görüldü. Erken saatlerde yaşanan balina hareketinde Bittrex borsasından 43,564 BTC (327 milyon dolar) çekildiği görülmüştü.

İlgili – Bittrex 300 milyon dolarlık Bitcoin’i nasıl kaybetti?

Birkaç gün sonra ise yani Cuma günü, başka bir balina 55,354 BTC’yi (410 milyon dolar) bilinmeyen bir cüzdandan başka bir bilinmeyen cüzdana aktarmıştı. Whale Alert, yakın zamanda toplamda 10 milyar doların üzerinde işlem kaydedildiğini bildiriyor. Bu işlemlerinin çoğunun ise bir türlü değişim ya da konsolidasyon olduğu da tahmin ediliyor. Bahsedilen zaman, yaklaşık 30 dakika zarfında, 55,000 BTC’nin üzerinde toplam 22 işlem yapılmış.

Bitcoin ve Ethereum balina hareketleri özellikler son günlerde yatay seyir izleyen piyasada daha fazla görülmeye başlandı. Bazı balinalar ise aşırı yüklü BTC miktarları ile dikkat çekiyor.

342,000 Ethereum hareketi

BTC balinaları dışında, bir de yüklü miktarlarda fon transferi eden ETH balinaları var. Bu Ethereum balinalarından biri 27 Kasım’dan Upbit sıcak cüzdanından 342,000 ETH (50 milyon dolar) boşaltmıştı. Bunun daha sonra bir siber saldırı olduğu ortaya çıkmış ve Güney Kore borsası Upbit de çalınan tüm fonların telafi edileceği sözünü vermişti.

Kripto topluluğu bu dev fon ve balina hareketlerini ilgi çekici buluyor. Bunun sebebi ve anlamı ise şu: Bu yüklü miktarlarda kripto para hareketleri piyasaları göz açıp kapayıncaya kadar sarsabilir. Yine de topluluk bu büyük kripto transferleri ile piyasa hareketleri arasında gerçek bir bağ kuramıyor. Ancak şurası kesin ki bundan sonra da bu balina hareketleri dikkatle izlenmeye devam edilecek.

Kaynak

İlgili Haberler

Fiyatlar çakılırken Coinbase yatırımcıları Bitcoin toplamış

Coin Ajans

Sonuç Şaşırtıyor: Efsanevi Analistin “Astroloji Analizi” Bitcoin’in Sıradaki Adımını Belirledi!

Coin Ajans

Kripto Uzmanlarından Çarpıcı İddia: “Çin, El Koyduğu Bitcoin’leri Sattı!”

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası