CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin ve Kripto Paralar Erirken BTC Kralı’ndan Mesaj: “Ben Satın Alıyorum”

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert daha fazla Bitcoin satın aldığını söyledi. Okuyanlara garip gelebilir ama Silbert Bitcoin’in bunun için yaratıldığını söylüyor.

Bitcoin yarılanmasına 60 günden az bir süre kala BTC, Şubat 2018’den bu yana en acı verici düşüşünü yaşadığı için geleceği belirsizliğini koruyor. Bununla birlikte, Digital Currency Group’un kurucusu Barry Silbert, bunu tarihi dip fiyattan satın alma fırsatı olarak gördü. Silbert lider kripto para biriminin ilk başta zaten bu yüzden icat edildiğini tweetledi.

Bir Kripto İmparatorluğu İnşa Etmek

Silbert, net değeri 500 milyon doları aşan kripto alanındaki en zengin insanlardan biri olarak kabul ediliyor. İlk yarılanmanın gerçekleştiği yıl olan 2012 yılında ilk kez BTC aldığını ifade ediyor.

2015 yılında, ABD Marshals Servisi tarafından düzenlenen açık artırmada Silk Road ile ilişkili olan 48.000’den fazla BTC’yi almaya hak kazandı. Diğer kazanan girişim kapitalisti ise bilindiği üzere Tim Draper’dı.

O zamandan beri Silbert tam teşekküllü bir kripto para imparatorluğu kurmayı başardı ve BitPay ve Ripple dahil olmak üzere sayısız işletmeye yatırım yaptı.

Erken bir çağrı mı?

Silbert’in Bitcoin satın alması, bu düzeltmenin sona erdiği anlamına gelmiyor elbet. Temmuz 2018’de yılın dip noktası olarak Silbert 7.380 doları ifadelendirmişti.  Ancak, kripto para birimi daha sonra Aralık ayında 3.200 dolara kadar düşmüştü.

Daha Fazla Satın Alma İlgisi

Yine de, birçok perakende yatırımcı bugün yaşanan yüzde 25’lik düşüşü daha fazla BTC biriktirme fırsatı olarak kullanıyor. Google Arama Trendleri verilerine göre, ‘Bitcoin satın al’ terimi için yapılan aramalar, bugünkü katliamdan sonra dünya çapında önemli bir artış gösterdi.

Google Trends

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Ünlü Milyarder Draper Bitcoin 2023’de 250.000 Dolara Ulaşmazsa Ne Yapacağını Açıkladı

Fiyat düşüşü Grayscale’in kripto varlığının değerini azalttı – işte ayrıntılar

5 Bin Doları Bilen CEO, Devasa Bitcoin, Ethereum ve Ripple Tahminini Açıkladı!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası