CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin Volatilitesi Son 23 Ayın En Düşük Seviyesine İndi

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin ’in 180 günlük volatilitesi Kasım 2018’den bu yana en düşük seviyesine geriledi ve Pazar günü 23 ayın en düşük seviyesi olan 0,028’e ulaştı. Coindesk yazarı Zack Voell’e göre bunun sebebi piyasanın rahatsız edici haberlerle dolu haftada haberlerden etkilenmemesi.

Bitcoin (BTC), ABD Emtia ve Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) ve ABD Adalet Bakanlığı’nın (DoJ) BitMEX’in kurucularına karşı suçlamalarının seviyesini yükseltmesinin ve ABD Başkanı Donald Trump’ın COVID-19 testinin pozitif çıkmasından sonra; Perşembe ve Cuma günlerinde tökezlemeye başladı.

Ancak her iki haber de, önde gelen kripto para birimi için yüzde beşten daha az bir düşüşle sonuçlandı ve sık sık dalgalanan, kararsız bir pazarda pek de karakteristik olmayan bir sakinlik sürdürüldü.

Coin Metrics’ten alınan verilere göre Bitcoin volatilitesi son 30 günde yüzde 43 oranında düştü.

Önde gelen türev borsaları OKEx, BitMEX ve Huobi’deki sürekli vadeli finansman oranlarının gösterdiği gibi, birçok trader hafta sonu boyunca düşüş eğiliminde kaldı. Skew’dan alınan verilere göre traderların gittikçe daha fazla kısa pozisyon almasıyla; üç borsadaki fonlama oranları Cuma günü keskin bir şekilde negatife döndü. Negatif oranlar hafta sonu boyunca devam etti.

Bitcoin geçen haftaya göre yükselişte

Sakin bir hafta sonu geçiren piyasa pek çok haberi tek seferde sindirmeye çalışırken; bazı alıcılar önceki düşüşleri tersine çevirmeye başladı. Traderlar, BTC’yi Pazar sabahı 10.640 doların üzerine çıkardı. Piyasa değerine göre ilk sırada yer alan kripto para birimi, geçen haftanın düşük seviyesi olan 10.375 doların %2.5 kadar üzerinde görünüyor.

Bitcoin Volatilitesi Son 23 Ayın En Düşük Seviyesine İndi 3
Bitcoin volatilitesi (180 günlük). Kaynak: Coindesk/Coin Metrics

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

MASAK Başkanı: Bitcoin Borsalarında Çok Ciddi Bir İnceleme Yapacağız!

Coin Ajans

Tether arzındaki keskin değişimler Bitcoin fiyatı için ne anlama geliyor?

İllginç rastlantı! Bitcoin fiyatları düşünce Bitfinex DDOS saldırısı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası