CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

“Bitcoin Yakın Gelecekte Patlayacak”: Willy Woo Son Gelişmeleri Yorumladı

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin, iki temel faktör nedeniyle Perşembe ve Cuma günleri güçlü bir reddedilme yaşadı. İlk ve en önemlisi, BitMEX borsasının kara para aklama nedeniyle CFTC tarafından suçlanmasıydı. İkincisi ise Donald Trump’ın koronavirüse yakalanmasıydı. Bitcoin, yazım sırasında %0.60’lık bir artış ile 1.546 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin’deki düşüş, marj pozisyonlarında milyonlarca BTC pozisyonunun tasfiye edilmesine neden oldu. Ancak görünüşe göre analistler yine de yükseliş eğilimini sürdürüyor.

Önde gelen bir zincir üstü analisti olan Willy Woo, Bitcoin’in ilerde “patlamasını” bekliyor. Bu, Galaxy Digital’den Mike Novogratz’ın da ortaya koyduğu düşünceyi yansıtıyor.

“BitMEX haberine rağmen Bitcoin yakında patlayacak”

Önde gelen bir Bitcoin analisti olan Willy Woo, BitMEX haberlerinin ciddiyetine ilişkin yaptığı bir yoruma göre kripto para biriminin “yanlış nedenlerden dolayı” korktuğunu düşünüyor.

Temelde, piyasayı kontrol eden vadeli işlem borsalarının manipülasyonunu azaltabileceği için bu haberlerin yükselişe haber verdiğini belirtiyor.

“Temelde piyasa yanlış nedenlerden dolayı panik yapıyor. BitMEX saldırıya uğramadı. Hiçbir trader para kaybetmedi. Vadeli işlem borsaları uygulamalarını düzene sokacak. Daha az volatilite, daha az dolandırıcılık, daha fazla spot hacim, daha fazla organik hamle, daha fazla kurumsal para göreceğiz.”

Woo, bu haberle birlikte yeni kullanıcıların akın ettiğini gösteren zincir üstü temel eğilimlerle birlikte Bitcoin’in yükselişine önemli derecede katkıda bulunulduğunu ekledi. Kripto para biriminin yakın gelecekte “patlamaya” hazır olduğunu söyledi:

“Bu sırada zincir üstü temeller fiyata yansımasa da, son döngüdeki (Aralık 2017) çılgın dönemden daha fazla yeni yatırımcının geldiğini gösteriyor. Bunun nedeni, türev platformlarındaki sınırsız ticaret oyunlarının fiyatı düşürmesidir.”

BitMEX haberleri karşısında tek Woo mu yükseliş öngörüyor?

Galaxy Digital’in CEO’su ve eski bir Goldman Sachs partneri olan Mike Novogratz, geçtiğimiz günlerde BitMEX haberleri nedeniyle Bitcoin’de düşüş hissiyatının gelmesinin mantıksız olduğunu; çünkü alanın bir borsadan daha geniş olduğunu belirtti:

“Kripto arkadaşlarım, suçlu olduğunuz kanıtlanana kadar masum olduğunuzu hatırlayalım. Amerikan adaletinin temel taşıdır. Durumla ilgili hiçbir fikrim yok ama Arthur Hayes’in (BitMEX CEO’su) iyi olduğunu umuyorum. Bitcoin ve kriptonun herhangi bir borsadan veya kişiden çok daha büyük olduğunu düşünüyorum. Yani, diplerden satın alın.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin’de Yön Nereye? 20 Bin mi Yoksa 14 Bin mi?

Sert düşen Bitcoin’de işte bugün izlenecek seviyeler

Ünlü Yatırımcı Paul Tudor Jones’tan Ethereum ve Tether Yorumu: “İki Önemli Kripto Para”

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası