CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Bitcoin yatay trendin sonuna geldik: Kırılma hangi yöne olacak? TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

Yaklaşın 2 aydır devam eden Bitcoin yatay trendin sonuna doğru geldik. Bitcoin’de karar anı yaklaşıyor. Kırılma hangi yöne doğru gerçekleşecek?


Bitcoin yatay trendin sonuna geldik

Mart krizinin ardından Bitcoin fiyatları 4,000 doların altına geriledi. Mayıs ayına kadar Bitcoin ödül yarılamasının da etkisi ile fiyatlarda güzel bir performans yaşandı. Ancak mayıs ayından sonra Bitcoin genişlemesinin sınırlarına ulaştık. Bitcoin 10 bin doları kıramıyor.

Bazı yorumcular Bitcoin’in önce bir düzeltme yaşayacağını ardından yoluna devam edeceğini düşünüyor. Düzeltmeden kasıt 8,000 dolar hatta 7,000 dolara bandına kadar fiyatların gerileyebileceği tahmin ediliyor.

Bitcoin fiyatlarındaki sıkışıklık Bollinger Bandlarının (BB) genişliğine de yansıyor. BB aralığı günden düne daralıyor. Trend gücünü ölçmede kullanılan ADX (ortalama yön endeksi) değerleri 20’nin altında. ADX’te 20’nin üzerindeki değerler bir trend başlangıcı olarak okunabilir.

koinmedya_brave

Dün vadesi sona eren 1 milyar dolarlık Bitcoin opsiyon işlemlerinin ardından fiyatlarda şimdilik bir değişiklik yok. Ama ilerleyen saatlerde ya da günlerde fiyatlarda dalgalanmaların arttığına şahit olabiliriz.

Tony Spilotro, Bitcoin fiyatlarındaki sıkışıklığın ardından daha şiddetli bir düşüş beklentisinde. Aşağıda Spilotro’nun analizini görüyoruz. Spilotro analizindeki oklardan BTC’nin 5 bin dolara kadar bir düzelme yaşanabileceğini görüyoruz.

Bitcoin yatay trendinSon günlerde piyasada yaşanan PlusToken paniği ve madenci kapitalizasyonu beklenen düzeltmeyi tetikleyebilir. PlusToken ponzi yapılanması ile ilgili olduğu düşünülen kripto paralar piyasaya sürülüyor. Benzer şekilde madencilerin işletme giderleri için Bitcoin bozdurmaya başladıkları iddiaları da gündemi meşgul ediyor.

Kaynak

koinmedya_brave

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

DeFi coinleri pump yaparken Ethereum neden yerinde sayıyor? TAKİP ET

Günün en fazla kazandıran ve kaybettiren kripto paraları TAKİP ET

Bitcoin 2021 sonunda 288.000 dolara yükselebilir mi? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası