CoinAjans.com
Cardano Haberleri

Bitcoin yatırımını kaç yıl için düşünmeli? TAKİP ET

cardano haberleri coinajans

Yatırım düşünenler Bitcoin alsın diyen ünlü yatırımcı, bir TV programında kripto piyasasının geleceği hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Pompliano, kripto piyasasında kısa sürede zirve seviyelerin görüleceğini iddia ediyor. 

Yatırım düşünenler Bitcoin alsın diyor ünlü yatırımcı!

Piyasa’da yaklaşık 2 hafta süren çöküşler yerini yükselişe bıraktı. 24 Kasım’da 4000 doların altına düşmesi piyasada şok etkisi yarattı. O günden beri 4.000 doların üstünde kalma mücadelesi veriyor. Bitcoin yazının yayınlandığı sırada % 7,39lük bir yükseliş ile 4375,92 dolardan işlem görmektedir. (CoinMarketCap verilerine göre)

(bknz: Konsensus etkinliği sonrası Bitcoin artışa geçti, balinalar neyin kokusunu aldı?)

Piyasadaki son düşüşlere rağmen, birçok yatırımcı kripto paraların geleceği hakkında umutlu görünüyor. Bu yatırımcılardan biri de ünlü bir kripto para yatırımcısı ve kripto yatırım şirketi Morgan Creek Dgital Assets’in ortağı olan Anthony Pompliano’dur.

koinmedya_brave

Antony Pompliano: 10 yıllık yatırım düşünenler Bitcoin alsın!

Geçtiğimiz günlerde, ünlü yatırımcı, popüler bir kripto programı olan “Off The Chain” programına konuk oldu. Anthony Pompliano, Bitcoin’i yılın en iyi performans gösteren kripto parası olarak nitelendirdi. Programda Bitcoin hakkında umut verici açıklamalarda bulundu. Uzun vadeli yatırım düşünenler Bitcoin alsın dedi. Bu kripto uzmanı, Bitcoin’in 2017 yılında ulaştığı 20.000 dolarlık zirve fiyatının % 85’ine tekrar ulaşacağını düşünüyor.

(Ayrıca bknz: 2019 Kripto paraların coştuğu yıl olacak, işte sebebi!)

26 Kasım’da Pompliano, CNBC’nin Squawk Box programında verdiği röportajda ise, Bitcoin’in 10 yıllık performansını inanılmaz derecede başarılı bulduğunu ifade etti ve uzun vadeli yatırım düşünenler Bitcoin alsın dedi. Programda ayrıca, Bitcoin’in öneminden bahseden Pompliano, ayı piyasası, kurumsal yatırım ve Bitcoin vadeli işlemlerinin piyasa üzerindeki etkilerine değindi.

2019’da Fidelity ve Bakkt ile birlikte birçok kurumsal yatırımcı piyasaya girecek

Ayı piyasası ve  Bitcoin’in fiyatındaki son düşüşlere rağmen, Pompliano ana akım medyanın artık kripto piyasasına karşı daha olumlu görüşe sahip olduğunu düşünüyor.

“İlk olarak, Bitcoin, dünyadaki en güvenli işlem platformudur. Geçtiğimiz on yıl içinde en iyi performans gösteren varlık sınıfıdır. Bitcoin, uzun boğa koşusu sırasında S & P, DOW, NASDAQ geride bırakmıştır. İki kez % 85 düşüşe uğrasa da son iki yıl içinde hala yüzde 400’ün üzerinde artışı koruyor.”

Son 10 yılda bireysel yatırımcıların, kurumların yardımı olmadan Bitcoin‘in yaklaşık 20.000 $ ‘a çıkmasını sağladığını da sözlerine ekledi. Daha sonra Fidelity ve Bakkt’ın kripto sektörüne adım atmasıyla 2019’da daha fazla kurumsal yatırımcının kripto sektörüne gireceğini tahmin ettiğini dile getirdi.

(ayrıca bknz: Bu devirde kripto paranızı satmak 2001 yılında Amazon hisselerini satmaktan farksız)

Pompliano’ya göre, kripto paraların spekülatif bir doğaya sahip olması sonucu manipülasyonlar yaşanabiliyor. Bu tür bir piyasa da bireysel yatırımcıların ayı piyasasına yönelmesinin de doğal olduğunu düşünüyor.

Ancak, yakında gerçekleşecek olan kurumsal katılımlar ile piyasanın bu tarz manipülasyonlardan daha az etkileneceğini düşünüyor. Röportajı kripto piyasasına iyimser düşüncelerle sonlandıran Pompliano, uzun vadeli yatırım düşünenler Bitcoin alsın görüşünde. Bu düşüncesi doğrultusunda, kendi kripto yatırım şirketi Morgan Creek Digital Assets’in Bitcoin’i 3,000 $ ‘dan satın aldığı için çok heyecanlı olduğunu söyledi. Ayrıca, bu seviyelerde alım yapmaya devam edeceklerini de ekledi.

(Ayrıca bknz:Bitcoin 4250 dolara düşerken gelen uzman yorumu: Alım bölgesine giriyoruz)

Kaynak: Investinblockchain

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin için iyimser olunabilir mi? TAKİP ET

Ripple devasa miktarda XRP tokeni piyasaya sürdü TAKİP ET

Güncel WazirX WRX coin rehberi: WazirX coin yorum – haber ve fiyat tahmini TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası