CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoin yol ayrımında – 10.000 mi 9.200 mü? TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Bitcoin yol ayrımında. Yaklaşık bir ay boyunca 9,200 dolar civarında hareketsiz kalan BTC, sonunda yükselişe geçti ve birkaç kritik direnci kırdı.


Bitcoin yol ayrımında

Geçtiğimiz Salı günü Bitcoin’de mini bir ralli gördük. Fiyat da yükselerek bir sonraki dirence gitti. Aşağıdaki grafiklerde sarı alçalan çizgi ile gösteriliyorlar. Burası aynı zamanda 9,650 dolar direncini oluşturuyor.

Bu mini ralliden sonra kripto sektörü için iki önemli işaret oluştu. Birincisi, toplam kripto piyasası değeri Bitcoin ile birlikte yükseldi. Ekosisteme yeni para girişi var. Yani para sadece Bitcoin ile diğer kripto paralar arasında gidip gelmiyor.

Diğer önemli gelişme ise bu rallinin, diğer global piyasalar tam da Salı ve Cuma günü tepe taklak olduğunda yaşanmış olması. Bitcoin bu piyasalardan kopuyor mu? En azından şimdilik öyle görünüyor.

koinmedya_brave

Buradan ne beklenebilir?

Bu yazı hazırlanırken Bitcoin 6,000 dolar direnci civarında mücadele ediyor. Tam da piyasadaki alçalan sarı çizgi civarında.

Bir kırılma durumunda Bitcoin’in yeniden 9,800 doları test etmesini görebiliriz. Muhtemelen birkaç gün içinde de 10,000 doları test edebilir.

İlgili – Bu da oldu – Bitcoin’i sel vurdu!

Makro seviyede 10,500 dolar (burası aynı zamanda 2020 yılının da zirvesi) Bitcoin’in önündeki en önemli engel. Eğer burasını aşabilirse çok daha büyük bir ralli olabilir.

koinmedya_brave

Buna rağmen mevcut direnci de kırmak Bitcoin için o kadar da kolay olmayacak. Son üç günde bu sarı çizgiyi kırmak için iki başarısız girişimde bulundu.

Buna ilave olarak Stochastic RSI osilatörü aşırı alım bölgesinde ayı bir cross over oluşturdu. Bu, düzeltmenin gerekli olduğuna yönelik bir işaret olabilir. Buna ilave olarak işlem hacmi de hala önemli boyutlarda değil. Mayıs ve Haziran zirvelerinden düşük seviyelerde.

İlgili – 2020’de Bitcoin kazanmanın 5 kolay yolu

Bir düzeltme olması durumunda, ilk destek seviyesi 9,500 dolarda. Ardından ise 50 günlük hareketli ortalama çizgisi (pembe çizgi) geliyor ve yaklaşık 9,350 dolar civarında. İkincisi makul bir düzeltme olurdu. 9,200 doların da altına düşmesi durumunda, orta vadeli görünüm ayıya dönüşür.

Toplam piyasa değeri: 289 milyar dolar
Bitcoin’in piyasa değeri: 176.6 milyar dolar
BTC hakimiyeti endeksi: yüzde 61

BTC/USD BitStamp 4 saat grafiği

Bitcoin yol ayrımında. Yaklaşık bir ay boyunca 9,200 dolar civarında hareketsiz kalan BTC, sonunda yükselişe geçti ve birkaç kritik direnci kırdı.

BTC/USD BitStamp 1 gün grafiği

Bitcoin yol ayrımında. Yaklaşık bir ay boyunca 9,200 dolar civarında hareketsiz kalan BTC, sonunda yükselişe geçti ve birkaç kritik direnci kırdı.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ethereum’da 5 Milyon Dolarlık İşlem Ücreti Ödeyen Açığa Çıktı

Tesla’daki sıçrama devleri yerinden etti: Elon Musk, Warren Buffett’ı geçti

Kripto Para Denince İnsanların Aklına Bitcoin Geliyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası