CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin yorum: Analizlerde BTC’nin rengi belli oldu! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram

Bitcoin iki gündür kırmızı mumlarla doldu. Ancak analistlerin beklentisi çok farklı.

Analizlerde Bitcoin’in yönü belirdi!!

Bitcoin fiyatı ABD doları karşısında 57,500 dolarlık direnci kırdı ve 58,000 dolar ve 100 MA üzerine çıkmayı başardı.

Bitcoin hafta boyunca devam eden düşüş trendinde 55.500 dolara kadar gerilemiş; sonra bir miktar toparlanmıştı.

BTC 56.000 dolardan başladığı yükselişinde, 57.100 dolar seviyelerinde bir dirençle karşılaştı ancak fakat boğaların aktif olmasıyla birlikte direnç açıldı ve lider kripto 57.500 ve 57.800 dolar seviyelerini gördü.

koinmedya_paradex

Bitcoin’in rengi yeşil

BTC, fiyatın 59.475 dolardan 55.492 dolara indiği düzeltmenin Fib %50 seviyesini de geçmeyi başardı.

Bitcoin Price
BTC/USD

BTC için 58.500 dolar direncinin kırılması yukarı yönlü hareketi tetikleyebilir. Bu açıdan daha sonraki direnç seviyesi 59.500 ve ana direnç seviyesi ise 60.000 dolar olabilir.

BTC’nin aşağı yönlü kırması durumda ise, en son çıkış yapılan 57.500 dolar çevresi ana destek seviyesi olacaktır. Buranın kırılması fiyatı 56.500 dolara kadar çekebilir.

“koinmedya_binance”

Canlı BTC fiyatı: $ 58,402.00

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Bitcoin analizlerinde BTC fiyatı bakın kaç çıkıyor!

Bitcoin analistleri lider kripto için 70 bin zirvesi görüşlerini koruyorlar.

Analistlerin mevcut duruma ters beklentilerinin altında klasik bir teknik gösterge yatıyor. Yükselen Üçgen formasyonu olarak adlandırılan model, varlığın iki ya da daha fazla yükselen çukur ve eş değer tepeler oluşturduğunda ortaya çıkar. Tepe ve dipleri birbirlerine bağlayan trend çizgisi fiyatın yükselmesiyle birleşir ve bir üçgen görünümü alır.

Bitcoin boğada mı? Evet

Bitcoin’in “Yükselen Üçgen” formasyonu oluşturduğu açık. Lider kripto son iki ayda 60.000 dolar desteğini test etti. Bu arda fiyat da yükselmeye devam etti. Formasyon aşağı yönlü değil yukarı yönlü bozuldu ancak BTC tekrar formasyon içerisine geri döndü.

Bitcoin yorum Bitcoin yorum: Analizlerde BTC'nin rengi belli oldu!
BTC/USD TradingView

Yükselen üçgen kırılmaları, varlığın yukarı yönlü hedefini, üst ve alt trend çizgisi arasındaki en geniş mesafenin üzerinde bir seviyede kaydırma eğilimindedir. Bu teorik tanımları Bitcoin çizelgelerine uygulamak, gelecek seanslarda 75.000 $ ‘ın üzerine çıkmasını sağlar. 70.000 dolar psikolojik bir direnç hedefi olmaya devam ediyor.

Bitcoin analisti Josh Olszewicz, bir patlama hareketinin Bitcoin fiyatını 75.000 $ ‘a iteceğini doğruladı. Bu seviyeye ulaşıldıktan sonra ise kripto para birimi 70.000-75.000 $ alanında konsolide olmaya başlayacaktır.

Ancak, bu noktada, teknik göstergelerin her zaman doğru işlemediğini söylememiz gerekir. Samurai Trading Academy tarafından yapılan bir araştırma, Yükselen Üçgenlerin yüzde 72,77’lik bir başarı oranına sahip olduğunu gösteriyor. Bu arada, bitcoin’in simetrik üçgen yapısının üzerine çıkma olasılığı yüzde 54,87 ile daha da düşük.

Kaynak

Bitcoin yorum: ABD’den gelen son haber Bitcoin’i hareketlendirdi

ABD’den Başkan Joe Biden’in 2 ila 4 trilyon dolar arasında olması tahmin edilen yeni paketi, Bitcoin fiyatını 60.000 dolar zirvesine taşıyabilir.

Dün gelen VISA ve PayPal haberleri sonrası yükselişe geçen Bitcoin, 60.000 dolara yaklaştı ancak daha sonra bir düzeltme evresine giren lider kripto şu anda 57,700 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Bitcoin 60.000 dolar

Şubat ayı sonlarında Bitcoin, yükselen tahvil getirilerine olumsuz tepki gösterdi. Ancak Mart ayında önce Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık yatırımı ve ardından BTC ile araç satışı kararları, Bitcoin’in ana akım finans dünyası tarafından benimsenmesi açısından önemli aşamalar olarak kayda geçti. Bu arada Morgan Stanley, yatırım hizmeti portföyüne üç Bitcoin fonu da dahil etti.

Federal Rezervin sıfıra yakın faizler getirdiği ve gevşek para politikaları takip edildiği 2020 yılı bolunca Bitcoin yükseliş eğilimi göstermişti. BTC 2020 yılını %302 oranında artışla geçirdi.

Başkan Biden’in açıklaması beklenen son paketle birlikte toplam 5 trilyon dolara ulaşması tahmin edilen teşvik paketleri ile birlikte ortaya çıkan yüksek enflasyon beklentisi Bitcoin fiyatında yükselişe neden oldu.

Bitcoin yorum Bitcoin yorum: Analizlerde BTC'nin rengi belli oldu!
BTC/USD

Bitcoin’de özellikle kurumsal benimsemenin artması fiyatı yükseltirken, BTC’ye olan güveni de destekliyor.

Biden’ın teşvik paketi

Başkan Joe Biden, 1.9 trilyon dolarlık teşvik faturasını geçirdikten neredeyse bir ay sonra, Çarşamba günü yeni bir hükümet harcama planını açıkladı. Bitcoin’in haftayı yeni bir yükseliş trendiyle tamamlaması muhtemel.

Şirketler güvenli liman beklentilerini artırarak enflasyon korkularını dengelemeye çalışırken, yatırımcılar teşvik paketlerini Bitcoin için yükseliş olarak algılıyor.

R.W. Pressprich & Co yöneticisi Larry Milstein, ek teşviklerin ABD’nin ekonomik iyileşmesini hızlandıracağını söylüyor. Buna karşılık, 10 yıllık tahvil getirileri bu yılın sonuna kadar yüzde 2,25’e yükselecek ve bu da, enflasyon hedefini yüzde 2’nin üzerinde tutma sözü veren Fed’in sözünde duracağı anlamana gelebilir.

Kaynak

Bitcoin hakkında sıkça sorulan sorular

Bitcoin fiyatı ne olur?

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi yakın vadede ciddi bir endişeye işaret ediyor. Bu endeks, hala 100 üzerinden 90’da yer alarak, piyasada “aşırı açgözlülük” olduğunu gösteriyor. Bu da düşüş riskin hala yüksek olduğunu gösteriyor.

Bitcoin fiyatı için en kritik seviye neresi?

Şu an Bitcoin için en önemli seviye 50K seviyesi. Bu destek korunduğu sürece daralmadan bahsedemeyiz.

Bitcoin fiyatı yükselir mi?

Bitcoin’in, yeni bir ralli başlatması için $60K’yı tekrardan kırması gerekiyor.

 

 

Bitcoin neden bu kadar değerli?

Bitcoin, blockchain teknolojisi üzerine inşa edildi. Bir dizi ilkler ve özellikler ile kullanıcıya dahice bir para birimi sunuyor. Bitcoin, internet üzerinden para transferi için verimli ve şeffaf bir yol sunuyor. Merkezsiz bir ağ tarafından kontrol ediliyor ve böylece merkez bankası tarafından kontrol edilen fiat paraya bir alternatif sunuyor.

ATM nedir?

ATM (At the Money), bir opsiyonun kullanım fiyatının, varlığın cari piyasa fiyatı ile aynı olduğu durumu ifade eder. Eğer bir X varlığı, 11 dolardan işlem görüyorsa, X’in hem satış hem de alış opsiyonu ATM’de dir.

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

İşte 10 Bin ve 12 Bin Doları Öngören Analistten “Sevindiren” Altın ve Bitcoin Tahmini

İşte Nokta Atışı Tahminleriyle Bilinen 6 Analistten Sıcak Bitcoin Tahminleri

Popüler Analist: Çok Az Direnç Var! Ripple Ethereum’u Bile Aşacak

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası