CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin yorum: “Elon Musk etkisi asıl şimdi başlıyor!” TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_brave

Ünlü bir kripto para analisti, Bitcoin hodl oranlarını gösteren çarpıcı bir grafik paylaştı. Buna göre Musk etkisi henüz devreye girmedi!

Bitcoin yorum: BTC HODL grafiğinde Elon Musk etkisi!

Hypersheet’in kurucu ortağı ve aynı zamanda popüler bir kripto analisti olan Willy Woo, 28 Mart’ta Twittter’da Bitcoin hodl oranlarını gösteren bir Glassnode grafiği paylaştı. Buna göre Musk etkisini henüz görmedik!

Ancak grafik, Tesla’nın Bitcoin alımından hemen önce hodl oranlarının büyük ölçüde azaldığını ve o zamandan beri de tekrar arttığını gösteriyor. Yani Bitcoin tüm zamanların en yüksek fiyat rekorlarını kırmaya başlamadan önce Tesla’nın alımı, hodl oranlarını kasım ayındaki seviyelere çekti.

Şimdi Elon Musk’ın piyasa üzerinde yarattığı etkiyi 3 farklı başlıkta inceleyelim:

Musk etkisi 1 – Kripto piyasasında Elon Musk rüzgarı

Bitcoin yorum gündem son dakika gelişmeler 3

Elon Musk, 2020’nin başlarında Dogecoin’in temsili CEO’su olarak anılmaya başladı ve kripto para topluluğu arasında farklı bir yer edindi. Bununla birlikte, yıl sonuna doğru tweetleri daha fazla insanın dikkatini çekmeye başladı. Yani piyasada “Musk Etkisi” fark edilir hale geldi. Şubat 2021’in başlarında, Blockchain Research Labs, Musk’ın tweetlerinden bazılarının BTC ve DOGE fiyatlarında anormal değişikliklere neden olduğunu gösteren bir çalışma yaptı.

Ardından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’nun, Musk ile tweetleri ve DOGE fiyatları üzerindeki etkileri hakkında konuşmak istediğine dair söylentiler çıkmaya başladı. Ve bu arada ünlü isimlerin kripto ile ilgili olumlu söylemleri genel olarak hızlı bir şekilde azaldı.

Musk, Dogecoin tweetlerinin SEC tarafından incelenmesinin sorun olmayacağını iddia ederken, bir taraftan da söylemlerinin tonunu değiştirdi. Ve nihayetinde mart ortasına kadar Musk’ın kripto ile ilgili attığı tweetler, kripto fiyatlarında kayda değer bir etki yaratmamaya başladı.

“sportsbet”

Musk etkisi 2 -Tesla’nın Bitcoin satın alması uyuyan balinaları nasıl etkiledi?

8 Şubat’ta Tesla 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını duyurdu. Piyasa, çift haneli bir artışla hemen tepki gösterdi ve 40.000 doları aştı. O zamandan beri de bu fiyatın altına düşmedi. Tesla’nın hisse senetleri de Bitcoin fiyatını takip etmeye başladı.

Dahası Tesla 1.5 milyar dolarlık alım yaptığını açıkladığında, Bitcoin ödemelerini de kabul etmeye başlayacağının da sözünü verdi. 24 Mart’ta elektrikli araç devi bu sözünü tuttu. Tweet binlerce kez retweet edildi. Bitcoin aynı gün içinde 52.000 dolar seviyelerinden 57.000 dolara çıkarken, bunun Tesla’nın hisse fiyatları üzerinde bir etkisi olmadı.

İkinci kısım- Uyanan balinalar tekrar uykuya daldı!

Willy Woo, Bitcoin fiyatı yükselirken; yatırımcıların HODL stratejisindeki değişimi şöyle gündeme taşıdı:

“Piyasaya daha önce giren Bitcoin yatırımcıları her rallide BTC’lerini satarak kar elde etmeyi sever. Ancak bu kez Elon Musk geldi ve onların sattıklarını almaya karar verdi. Tabii bunu gördükten sonra onlar da satmayı bıraktı. Şimdi onlar da bizim gibi HODL ediyor.”

Woo bu durumu net bir şekilde gözler önüne seren bir glassnode grafiği paylaştı. Grafikte Tesla’nın Bitcoin alımı sonrası, bu yatırımcıların coinlerini yeniden uyku moduna aldığı görülüyor.

Ayrıca blockchain veri sağlayıcısı Glassnode tarafından mart ortalarında yayınlanan başka bir grafik ise, BTC’lerini en az üç yıldır hodl eden adreslerin son 6 ila 12 ay içinde varlıklarını önemli ölçüde artırdığını, kısa vadeli yatırımcıların ise 2020’nin başından bu yana kar aldığını ortaya çıkardı.

bitcoin yorum Bitcoin yorum: "Elon Musk etkisi asıl şimdi başlıyor!"

Ancak Glassnode tarafından paylaşılan BTC hodl grafiği, mevcut aktivitenin 2011, 2013 ve 2017’deki döngülerin zirvesine benzemediği sonucunu ortaya koydu. Bu, kısa vadede Bitcoin’in daha da fazla yükselme potansiyeli olduğuna işaret edebilir. Ve uyku hali Tesla öncesi satın alma döneminin üzerinde kaldığı sürece, görünüşe göre HODLers da böyle düşünmeye devam edecek. 

Kaynak

Bitcoin’de boğa sezonunun devam edebileceği gösteren 3 gösterge!

Bitocin ve kripto para piyasaları 24.03.2021’de (bugün) canlı bir güne uyandı. Bu canlılığın yaşanmasında Elon Musk’ın etkisi büyük. Türkiye saatiyle 11:00’da Elon Musk aşağıdaki tweet’i paylaştı. Musk, Tesla’nın Bitcoin üzerinden satış yapacağını açıkladı.

Yukarıdaki tweet’in ardından düşüş trendinde olan BTC/USD paritesi, tekrardan yükselişe geçti ve 56 bin doların üstünü gördü. Aşağıdaki grafikte Bitcoin’in Elon Musk tweet’ine gösterdiği pozitif tepkisini görüyoruz.

bitcoin yorum Bitcoin yorum: "Elon Musk etkisi asıl şimdi başlıyor!"

Bitcoin’de boğa sezonunun devam edebileceğini gösteren 2’nci gösterge ise madencilerden geliyor. Madencilerin Bitcoin net pozisyonu pozitif. Yani madenciler sattıkları Bitcoin’den fazla Bitcoin satın alıyor. Konuya dikkat çeken Michael Saylor tweet’ini aşağıda görüyoruz.

Bilindiği üzere madenciler tarafından kazılan günlük Bitcoin sayısı 900 adet. Yani madenciler günlük 900 BTC yaratıyor ancak satın aldıkları Bitcoin sayısı, piyasaya sürdükleri Bitcoin sayısından daha fazla!

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

“daisyturkiye”

Üçüncü önemli göstergenin haberini ise araştırma şirketi Santiment’ten alıyoruz. Santiment’in dün paylaştığı çalışmada son 6 haftalık dönem içerisinde günlük bazda borsalardan en yüksek Bitcoin çıkışı gerçekleşti. Aşağıda Santiment’in konuyla ilgili paylaşımını görüyoruz.

Bitcoin yatırımcıları Bitcoin’lerini borsalardan çekerek uzun pozisyon aldıklarını düşünebiliriz.

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

OKEx, Belirli Müşteriler İçin Yeni Bitcoin İşlemini Duyurdu

Coin Ajans

Bu Ülkenin Ordusu Bitcoin Madenciliğine Başladı

Ünlü analistten “bomba gibi” 2021 Bitcoin tahmini geldi! “Ne 100 bin ne de 200 bin…”

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası