CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin yorum: Fiyatları tekrar 60 bin doların üzerine çıkarabilecek 2 gösterge TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_brave

Ünlü kripto para analiz şirketinin Bitcoin’de boğa sezonunun devam edebileceğine dair iki önemli çalışması için lütfen haberimize göz atınız.

 

Bitcoin’i tekrar 60 bin doların üzerine çıkarabilecek 2 gösterge

 

Bitcoin 13 Mart 2012’de 61 bin doların üstüne çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Zirve değerinden sonra ciddi satış baskısı gören BTC/USD paritesi, 50 bin dolar bandına kadar geriledi. 50 bin seviyesinde güçlü destek bulan parite, tekrardan yükseliş trendinde.

Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarındaki günlük değişimi görüyoruz.

bitcoin yorum Bitcoin yorum: Fiyatları tekrar 60 bin doların üzerine çıkarabilecek 2 gösterge

Bitcoin’in tekrardan yükseliş trendine girmesi Visa’nın kripto para destekli ödemeler sistemi geliştiriyor haberinin kamuoyuna duyurulması etkili oldu. Ünlü kredi kartı şirketi, kripto paralar üzerinden ödemeye imkan sağlayacak bir alt yapı geliştiriyor.

“sportsbet”

Son dönemde dikkat çeken 2 gösterge Bitcoin’in tekrardan $60K hedefine gözünü diktiğini gösteriyor olabilir. Bu gösterge Tether gibi istikrarlı coin’lerle ilgili.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

27 Mart tarihli tweet’imizde siz değerli takipçilerimize duyurmuştuk. Son günlerde stabil coin’ler, arzlarını arttırıyor.

Stabil coin arzı ile Bitcoin arasında pozitif ve güçlü bir korelasyon var. Yani her iki değerde birlikte artış gösteriyor.

Crypto Quant tarafında hazırlanan aşağıdaki grafik; BTC fiyatları (siyah grafik) ve borsalardaki toplam stabil coin arzındaki (turuncu grafik) değişimi birlikte gösteriyor. Stabil coin rezervlerinde ciddi artış dikkat çekiyor.

bitcoin yorum Bitcoin yorum: Fiyatları tekrar 60 bin doların üzerine çıkarabilecek 2 gösterge

Stabil coin’ler kripto para piyasalarında işlem hacmini likidite etmek gibi önemli bir vazife görüyor. Özellikle kripto paralar arası geçişlerde stabil coinler ciddi talep görüyor. Arz artışı artan talebin canlı bir göstergesi olarak okunabilir.

Aşağıdaki grafikte ise yukarıdaki verilen değerlerin farklı bir matematiksel fonksiyonunu görüyoruz. Mavi renkle oluşturulmuş grafik, toplam Bitcoin miktarının toplam stabil coin arzına oranlanması ile elde edildi. Mavi grafik Kasım ayından bu yana görmediğimiz düşük bir seviyede. Bu başka bir güçlü işaret çünkü önemli bir satış baskısı olmadığı anlamına gelebilir.

bitcoin yorum Bitcoin yorum: Fiyatları tekrar 60 bin doların üzerine çıkarabilecek 2 gösterge

Kaynak

 

Bitcoin yorum: BTC HODL grafiğinde Elon Musk etkisi!

 

Hypersheet’in kurucu ortağı ve aynı zamanda popüler bir kripto analisti olan Willy Woo, 28 Mart’ta Twittter’da Bitcoin hodl oranlarını gösteren bir Glassnode grafiği paylaştı. Buna göre Musk etkisini henüz görmedik!

Ancak grafik, Tesla’nın Bitcoin alımından hemen önce hodl oranlarının büyük ölçüde azaldığını ve o zamandan beri de tekrar arttığını gösteriyor. Yani Bitcoin tüm zamanların en yüksek fiyat rekorlarını kırmaya başlamadan önce Tesla’nın alımı, hodl oranlarını kasım ayındaki seviyelere çekti.

Şimdi Elon Musk’ın piyasa üzerinde yarattığı etkiyi 3 farklı başlıkta inceleyelim:

“daisyturkiye”

Musk etkisi 1 – Kripto piyasasında Elon Musk rüzgarı

Bitcoin yorum gündem son dakika gelişmeler 3

Elon Musk, 2020’nin başlarında Dogecoin’in temsili CEO’su olarak anılmaya başladı ve kripto para topluluğu arasında farklı bir yer edindi. Bununla birlikte, yıl sonuna doğru tweetleri daha fazla insanın dikkatini çekmeye başladı. Yani piyasada “Musk Etkisi” fark edilir hale geldi. Şubat 2021’in başlarında, Blockchain Research Labs, Musk’ın tweetlerinden bazılarının BTC ve DOGE fiyatlarında anormal değişikliklere neden olduğunu gösteren bir çalışma yaptı.

Ardından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’nun, Musk ile tweetleri ve DOGE fiyatları üzerindeki etkileri hakkında konuşmak istediğine dair söylentiler çıkmaya başladı. Ve bu arada ünlü isimlerin kripto ile ilgili olumlu söylemleri genel olarak hızlı bir şekilde azaldı.

Musk, Dogecoin tweetlerinin SEC tarafından incelenmesinin sorun olmayacağını iddia ederken, bir taraftan da söylemlerinin tonunu değiştirdi. Ve nihayetinde mart ortasına kadar Musk’ın kripto ile ilgili attığı tweetler, kripto fiyatlarında kayda değer bir etki yaratmamaya başladı.

Musk etkisi 2 -Tesla’nın Bitcoin satın alması uyuyan balinaları nasıl etkiledi?

8 Şubat’ta Tesla 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını duyurdu. Piyasa, çift haneli bir artışla hemen tepki gösterdi ve 40.000 doları aştı. O zamandan beri de bu fiyatın altına düşmedi. Tesla’nın hisse senetleri de Bitcoin fiyatını takip etmeye başladı.

Dahası Tesla 1.5 milyar dolarlık alım yaptığını açıkladığında, Bitcoin ödemelerini de kabul etmeye başlayacağının da sözünü verdi. 24 Mart’ta elektrikli araç devi bu sözünü tuttu. Tweet binlerce kez retweet edildi. Bitcoin aynı gün içinde 52.000 dolar seviyelerinden 57.000 dolara çıkarken, bunun Tesla’nın hisse fiyatları üzerinde bir etkisi olmadı.

İkinci kısım- Uyanan balinalar tekrar uykuya daldı!

Willy Woo, Bitcoin fiyatı yükselirken; yatırımcıların HODL stratejisindeki değişimi şöyle gündeme taşıdı:

“Piyasaya daha önce giren Bitcoin yatırımcıları her rallide BTC’lerini satarak kar elde etmeyi sever. Ancak bu kez Elon Musk geldi ve onların sattıklarını almaya karar verdi. Tabii bunu gördükten sonra onlar da satmayı bıraktı. Şimdi onlar da bizim gibi HODL ediyor.”

Woo bu durumu net bir şekilde gözler önüne seren bir glassnode grafiği paylaştı. Grafikte Tesla’nın Bitcoin alımı sonrası, bu yatırımcıların coinlerini yeniden uyku moduna aldığı görülüyor.

Ayrıca blockchain veri sağlayıcısı Glassnode tarafından mart ortalarında yayınlanan başka bir grafik ise, BTC’lerini en az üç yıldır hodl eden adreslerin son 6 ila 12 ay içinde varlıklarını önemli ölçüde artırdığını, kısa vadeli yatırımcıların ise 2020’nin başından bu yana kar aldığını ortaya çıkardı.

bitcoin yorum Bitcoin yorum: Fiyatları tekrar 60 bin doların üzerine çıkarabilecek 2 gösterge

Ancak Glassnode tarafından paylaşılan BTC hodl grafiği, mevcut aktivitenin 2011, 2013 ve 2017’deki döngülerin zirvesine benzemediği sonucunu ortaya koydu. Bu, kısa vadede Bitcoin’in daha da fazla yükselme potansiyeli olduğuna işaret edebilir. Ve uyku hali Tesla öncesi satın alma döneminin üzerinde kaldığı sürece, görünüşe göre HODLers da böyle düşünmeye devam edecek. 

Kaynak

Bitcoin’de boğa sezonunun devam edebileceği gösteren 3 gösterge!

 

Bitocin ve kripto para piyasaları 24.03.2021’de (bugün) canlı bir güne uyandı. Bu canlılığın yaşanmasında Elon Musk’ın etkisi büyük. Türkiye saatiyle 11:00’da Elon Musk aşağıdaki tweet’i paylaştı. Musk, Tesla’nın Bitcoin üzerinden satış yapacağını açıkladı.

Yukarıdaki tweet’in ardından düşüş trendinde olan BTC/USD paritesi, tekrardan yükselişe geçti ve 56 bin doların üstünü gördü. Aşağıdaki grafikte Bitcoin’in Elon Musk tweet’ine gösterdiği pozitif tepkisini görüyoruz.

bitcoin yorum Bitcoin yorum: Fiyatları tekrar 60 bin doların üzerine çıkarabilecek 2 gösterge

Bitcoin’de boğa sezonunun devam edebileceğini gösteren 2’nci gösterge ise madencilerden geliyor. Madencilerin Bitcoin net pozisyonu pozitif. Yani madenciler sattıkları Bitcoin’den fazla Bitcoin satın alıyor. Konuya dikkat çeken Michael Saylor tweet’ini aşağıda görüyoruz.

Bilindiği üzere madenciler tarafından kazılan günlük Bitcoin sayısı 900 adet. Yani madenciler günlük 900 BTC yaratıyor ancak satın aldıkları Bitcoin sayısı, piyasaya sürdükleri Bitcoin sayısından daha fazla!

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Üçüncü önemli göstergenin haberini ise araştırma şirketi Santiment’ten alıyoruz. Santiment’in dün paylaştığı çalışmada son 6 haftalık dönem içerisinde günlük bazda borsalardan en yüksek Bitcoin çıkışı gerçekleşti. Aşağıda Santiment’in konuyla ilgili paylaşımını görüyoruz.

Bitcoin yatırımcıları Bitcoin’lerini borsalardan çekerek uzun pozisyon aldıklarını düşünebiliriz.

 

 

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin ve kripto paralar düşerken dipten alım fırsatı doğuyor

Coin Ajans

Bitcoin Seçim Belirsizliğine Rağmen 500 Dolar Zıpladı

ABD Borsaları 1933’ten Beri En İyi Performansını Sergiledi! Bitcoin ve Altcoin’ler Nasıl Şekillenecek?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası