CoinAjans.com
Bitcoin Teknik Analiz

Bitcoin yükselen kanal desteğine dayandı – Beklentiler artıyor

bitcoin teknik analiz coinajans.com
fairspin_koinmedya

Geçtiğimiz hafta Bitcoin yatırımcılarına 1300 dolarlık bir değer artışı yaşatmıştı. Şu an için düşüş trendinde bulunmasına rağmen Bitcoin yükselen kanal desteği sayesinde kısa vadede yükseliş umutlarını canlı tutuyor.


Bitcoin yükselen kanal desteği ile yükselişe geçebilir

Geçen hafta ani düşüş yaşayarak 6500 dolar seviyesine kadar düşmüştü. Bu noktada sert bir tepki veren Kahramanımız, fiyatını 7800 dolara kadar çıkarmayı başarmıştı. Hafta başında yine düşüşe geçen Bitcoin yazım esnasında 7.300 dolardan el değiştiriyor. Bu seviye pazartesi günü test ettiği 7.197 dolar seviyesine nispetle çok daha iyi.

Analistler Bitcoin için düşüş tahminlerini ardı arkasına sırlamasına rağmen yatımcıları karamsarlığa sevk etmeyen asıl mesele Bitcoin’in dayandığı destek hattı. Çünkü şuan Bitcoin yükselen kanal formasyonu içinde ilerliyor. Bu durum BTC fiyatları için acil destek sağlıyor.

Ancak, Bitcoin yükselen kanal desteğini kaybeder ve aşağı yönlü bir kırılma gerçekleşir ise BTC fiyatları 7000 doların altını görebilir. Böyle bir durumun oluşmasında şüphesiz Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri kritik bir rol oynayacaktır. Long pozisyonlar terk edilirse düşüş daha sert olabilir.

Teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor

50 günlük üssel ortalama eğrisi bir sonraki hareketin yukarı yönlü olabileceğini gösteriyor. Yukarı doğru bir kırılma durumunda Bitcoin’in aşması gereken ilk engel 7300 dolar direnç seviyesi olacak. Bu yüzden Bitcoin’in 8000 dolar hedefine ulaşabilmesi için öncelikle satış baskısını kırması gerekecek.

100 günlük basit hareketli ortalamaya göre ise, Bitcoin destek seviyeleri arasında gidip gelmeye devam edebilir. Ayrıca, Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşırı satış baskısına işaret ediyor. Bu yüzden olası bir geri dönüş şuan için çok da uzak bir ihtimal gibi görünmüyor. (Bitcoin’de düşüşün bittiğine dair 3 önemli işaret!)

Bununla birlikte, alçalan üçgen formasyonu içinde işlem gören Bitcoin eğer 70’i görürse yaşanacak olan kırılma BTC fiyatlarını 8000 dolar, hatta 9000 dolar seviyelerine çıkartabilir. (Bitcoin boğaları fiyatı yeniden 8.000 dolara taşıyabilir mi?)

Uzun vadeli bir tahmin yapacak olursak, Bitcoin bol kazançlı bir yükseliş hareketine hazırlanıyor olabilir. Bu ralli, kısa süreli fiyat hareketlerini pek umursamayan uzun vadeli yatırımcıların eli ile olacaktır.

Kaynak

 

 

İlgili Haberler

Bitcoin boğaları 9000 doların üzerine alışıyor: Yükseliş devam edebilir

Coin Ajans

Bitcoin’in kaderini belirleyecek kritik dönemeç!

Coin Ajans

Haftalık Bitcoin fiyat analizi: Yükseliş kapıda

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası