CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoin’de 10 bin doları öngören Bloomberg analisti çıtayı yukarı çekti

kripto para haber coinajans

Bitcoin, yaklaşık dört haftadır belirli bir aralıkta işlem görüyor. Piyasa değeri ile en büyük kripto para, Haziran ayının başından beri 8900 ila 10400 dolar aralığında alınıp satıldı. Fiyat, haberin yayına girdiği dakikalarda 9188 dolar seviyesinde yer alıyor.

Bitcoin’de volatilite giderek düşerken Bloomberg analisti Mike McGlone, yakında yukarı yönlü güçlü bir çıkış gelebileceğini öngörüyor.

Aralık ayında fiyatın 10 bin dolara ulaşmasının an meselesi olduğunu ifade eden ve haklı çıkan deneyimli analist, Bitcoin’in sıkıştığı aralıktan çıkması durumunda ilk hedefinin 13,000 dolar olacağını ileri sürüyor. McGlone, bu tahmini için iki dayanaktan bahsediyor. Bunlardan biri düşen volatilite iken diğeri bir yükselişin belirtisi olarak değerlendirilen kama formasyonu oluşumu. En büyük kripto paranın 30 günlük volatilitesi, geçtiğimiz Aralık ayından bu yana, yani 6 aydır görülmeyen seviyelere geriledi. Daha da ilginci, 260 günlük volatilite, 2017 yılının Nisan ayından beri en düşük noktada.

Bitcoin’de 10 bin doları öngören Bloomberg analisti çıtayı yukarı çekti 1
Diğer yandan McGlone, Bollinger Bantları’nın iyice daraldığına dikkat çekiyor. Alt bandın yer aldığı yaklaşık 6500 dolar seviyesinin altında kalıcı bir hareketin yükseliş görünümünü geçersiz kılacağını vurgulayan analist, azalan fiyat değişkenliği ise Bitcoin’in altının dijital versiyonuna doğru olgunlaştığını gösteren bir faktör olarak ele alıyor.

Bloomberg analistleri tarafından yakın zaman önce hazırlanan bir raporda Bitcoin’in bu sene 20 bin dolara yaklaşabileceği, hatta 28 bin doları görebileceği iddia edilmişti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Analist XRP İçin 2020 Yılı Tahminini Yaptı!

Coin Ajans

Rusya dolaylı yollardan koin ve token’ları dijital hak olarak tanımladı

Coin Ajans

IRS talep açtı: ABD’de hedef şimdi de bu 7 kripto para

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası