CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin’de “20.000, 3.150, 3.500” Dolar ve Daha Fazlasını Bilen İndikatör’den Kritik Sinyal!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin fiyatı, geçtiğimiz dönemlerde varlığın genç tarihindeki en büyük tek günlük çöküşlerden birini yaşadı ve inanılmaz derecede bir satış baskına yol açtı. Bu keskin selloff’tan önce tarihi bir Bitcoin metriği satış sinyali vererek çöküşü doğru öngördü. Şimdi bu kritik gösterge, yeni bir satış sinyali veriyor. Dünyadaki ilk kripto para birimi önümüzdeki günlerde yeni bir katliama mı hazırlanıyor? Ve bu satış sinyali neden bu kadar doğru kabul ediliyor?

TD Sequential göstergesine göre, Bitcoin fiyatı satış sinyalini verdi!

Bitcoin fiyatı, son zamanlarda normalden daha fazla dalgalanma gördü. Piyasa değerine göre önde gelen kripto para birimi, yeni yılı güçlü bir şekilde başlattı, %50’nin üzerinde toplandı ve 10.000 doların üzerinde yüksekleri geri aldı. Ancak, bu kilit seviye FOMO güdümlü bir bireysel yatırımcı rallisini teşvik edemedi ve varlık şaşırtıcı bir şekilde çöktü. Birkaç hafta sonra ise hızla yayılan coronavirüs pandemisinin üzerindeki panik, finans dünyasına yayıldı ve Bitcoin, altın, hisse senetleri ve daha fazlası da dahil olmak üzere tüm varlıkların ciddi kayıplar yaşamasına neden oldu.

Bitcoin’de “20.000, 3.150, 3.500” Dolar ve Daha Fazlasını Bilen İndikatör’den Kritik Sinyal! 6

Tehlikeli çöküş Bitcoin’i 7.500 dolardan 4.000 doların altına aldı. Ancak iki hafta sonra bile, kripto varlığı düşük seviyesinden neredeyse iki katına çıktı ve bir kez daha 7.000 doların altında işlem görüyor. 10.000 dolardan 4.000 doların altına daldıktan sonra 7.000 dolara geri dönen lider kripto para birimi için şimdi sırada ne var? TD Sequential göstergesine göre, Bitcoin fiyatı günlük zaman dilimlerinde satış sinyalini verdi ve sonraki günlerde düşme olasılığı yüksek.

TD Sequential, 20 bin dolar, 3.150 dolar, 2020 çöküşü ve daha fazlasını doğru bildi!

Bitcoin’in fiyat hareketi, finansal piyasa uzmanı Thomas Demark tarafından oluşturulan TD Sequential  göstergesinde bir TD 9 satış sinyalini tetikledi. Thomas Demark, DeMark Analytics LLC’nin kurucusu ve CEO’sudur ve Sequential, Combo, Setup, Setup Trend, Countdown, Range Expansion Index, D-Wave, TD Lines, Differential ve Camouflage isimli iyi bilinen teknik analiz göstergelerini geliştirdi.

Bitcoin’de “20.000, 3.150, 3.500” Dolar ve Daha Fazlasını Bilen İndikatör’den Kritik Sinyal! 7

TD Sequential, Aralık 2017’nin zirvesini ve 2018’in dip fiyatı da dahil olmak üzere Bitcoin’in en ünlü zirvelerini ve diplerini doğru bir şekilde tahmin etti. Son zamanlarda TD 9, 13 Şubat 2020’de Bitcoin fiyatında bir satış sinyali tetikledi. Bu tarih, şu ana kadar yılın en yüksek tarihiydi ve sonraki günlerde Bitcoin fiyatı %60’ın üzerinde düştü. Bu indikatör ayrıca Tezos, Chainlink ve Ethereum isimli altcoin’lerindeki parabolik rallinin sonunu da doğru bir şekilde tahmin etti.

Bitcoin’de “20.000, 3.150, 3.500” Dolar ve Daha Fazlasını Bilen İndikatör’den Kritik Sinyal! 8

Uzmanlara göre, Bitcoin
başka bir felaket çöküşe girebilir

Aynı satış sinyali yeniden tetiklendi, bu da uzmanlara göre Bitcoin’in yerel düşüklere doğru başka bir felaket çöküşe girebileceğini veya yeni bir dip bulmak için belki de daha aşağı düşebileceğini düşündürüyor.

Bitcoin’de “20.000, 3.150, 3.500” Dolar ve Daha Fazlasını Bilen İndikatör’den Kritik Sinyal! 9

Aracın doğruluğunun yanı sıra uzmanlara göre, Bitcoin’in borsa ile korelasyonu, günümüzde hızla artan işsizlik iddiaları ve birçok dış faktör önümüzdeki düşüşü destekliyor. Kripto paralarla ilgili diğer kritik haberler için “Güçlü Ralli” Diyen Analist, Ripple’da Bu Seviyelere İşaret Etti!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Ripple CEO’sundan Kritik XRP, Bitcoin ve Ethereum Açıklaması

Coin Ajans

İşte 2 Usta Analistten İddialı Bitcoin, Altın ve Dolar Tahmini!

Coin Ajans

Ünlü Yatırımcı Paul Tudor Jones’tan Ethereum ve Tether Yorumu: “İki Önemli Kripto Para”

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası