CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoin’de blok boyutu, halving öncesi tüm zamanların rekorunu kırdı

kripto para haber coinajans

Bitcoin’in ortalama blok büyüklüğü, 11 Mayıs’taki ‘haling’ öncesinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Kripto paralara ilişkin veriler sağlayan CryptoCompare’e göre; Bitcoin ağının ortalama blok boyutu 2 Mayıs’ta 1.341 MB’a ulaştı ve 7 Mayıs’ta da neredeyse bu rekoru kıracak seviyeye yaklaşıp 1.312 MB’a çıktı. Daha önceki en yüksek seviye ise Aralık 2019’da ulaşılan 1.314 MB’lık seviyeydi.

Madencilerin 11 Mayıs’taki ödül yarılanması öncesinde, işlemlere öncelik vermesi Bitcoin ağındaki aktivitenin, dolayısıyla da işlem ücretlerinin artmasına sebep oldu. Ortalama işlem ücreti 8 Mayıs’ta 3.19 dolara çıktı ve böylece Nisan ayındaki 0.62 dolarlık seviyeden yaklaşık yüzde 300’lük bir artış görüldü.

Halving öncesi Bitcoin hash oranlarındaki dalgalanmalar ise benzerdi. Glassnode’dan elde edilen verilere göre; 3 Mayıs’ta Bitcoin hash oranı saniyede 142 eksahash’e çıktı. Blockchain.com ise 2 Mayıs için benzer zirve seviyesini gösterdi.

Bitcoin, halving sonrası fiyat anlamında da nispeten güçlü duruyor. Piyasa değeri ile en büyük kripto para, haberin yayına girdiği dakikalarda 9000 dolara yakın seviyelerde el değiştiriyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

2020 Kripto Yasası tasarısında dikkat çeken 3 sınıflandırma

Coin Ajans

Bitcoin, tarihinin ikinci en yüksek aylık kapanışını yaptı

Binance Yeni Bir Kripto Para Borsası Açıyor!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası