CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin’de dip göründü mü? İşte kritik seviyeler… TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
“koinmedya_binance”

Bitcoin son bir haftalık fırtınadan sonra bugün sonunda yükseliş eğilimi gösteriyor. Peki, BTC fiyatında dip göründü mü? Bitcoin teknik analizinin hangi yöne işaret ettiğine bakalım.


Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

Bitcoin fiyatı dünkü 31,100 dolar dip seviyesinden sonra bugün yüzde 18’lik etkileyici bir yükseliş kaydetti.

BTC dün 36,750 dolar (.786 Fib) seviyesinin altına inmiş ve mum kapanışını da 34,760 dolarda yapmıştı. Dünün en düşük seviyesi ise 31,100 dolardı. Bu açıdan Bitcoin en kötü günlerinden birini yaşadı.

Bugün ise BTC toparlanma girişimiyle bir kez daha 36,750 dolar ve 37,000 dolar seviyelerinin üzerine çıkmaya çalışıyor.

Bu formasyon kısa vadeli trend değişimini doğrulayabilir. Çünkü Bitcoin 30 ve 31 bin dolar bölgesinde çift dip yaparak “W” formasyonu oluşturabilir. Belirtilen dip seviyelerini ilk defa geçen Çarşamba, ikinci defa ise dün test etmişti.

Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

BTC/USD günlük grafik Kaynak: TradingView

Buna ek olarak kısa vadeli grafikte Bitcoin fiyatı 10 Mayıs’tan bu yana görülen alçalan fiyat kanalının üst sınırında işlem görüyor. Bu seviyenin üzerine kırılma BTC’nin ilk hedef olarak 40,000 dolar bölgesine doğru toparlanmaya devam edeceğinin birinci işareti olacak.

Kısa vadede daha önce kritik destek olan 42,000 dolar bölgesi şimdi Bitcoin fiyatının önüne ilk büyük engel olarak çıkıyor. Buna bir de şimdi 40,300 dolarda olan 200 günlük hareketli ortalama (MA) eşlik ediyor. Diğer yandan ise BTC 30,000 dolar desteğini korumaya çalışacak.

Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

koinmedya_telegram_coinsignal

BTC/USD 4 saat grafiği Kaynak: TradingView

Bitcoin fiyatı kritik destek ve direnç seviyeleri

  • Kilit destek seviyeleri: 34,760 dolar, 33,520 dolar, 32,465 dolar, 31,100 dolar, 30,000 dolar.
  • Kilit direnç seviyeleri: 37,000 dolar, 38,000 dolar, 40,300 dolar, 41,350 dolar, 42,055 dolar.

Bitcoin’e destek veren ilk seviye yaklaşık 34.760 dolarda (aşağı yönlü 1.414 Fib Extension) olan dünün kapanış fiyatında görünüyor. Bunun altındaki destek seviyeleri ise 33.520 dolar, 32.465 dolar, 31.100 dolar (dünün dip seviyesi) ve 30.000 dolar (Çarşamba gününün en düşük seviyesi) seviyelerinde.

Öte yandan ilk direnç, alçalan fiyat kanalının üst sınırının da güçlendirdiği 37.000 dolar (ayı .236 Fib) seviyesinde bulunuyor. Bunu 38.000 dolar, 40.300 dolar (200 günlük MA), 41.350 dolar (ayı .382 Fib), 42.055 dolar (Ocak 2021 ve son 5 günün en yüksek seviyesi) ve 44.750 dolar seviyeleri takip ediyor.

RSI, 20 seviyesinde aşırı satıştan yükselişe geçti. Eğer 30 seviyesinin üzerinde devam eder ve “higher high” yaparsa, ayı momentumun hızla tükendiğinin güçlü bir işareti olur.

Kaynak

 

Bitcoin yükseliş trendi bitti mi? (18 Mayıs)

Tesla’nın Bitcoin ödemelerini durduğu yönündeki açıklamalarının ardından, Bitcoin’de yaşanan depremin etkileri biraz olsun dindi! Peki yükseliş trendi tamamen bitti mi?

Tesla kararı sonrası Bitcoin 12 Mayıs’ta keskin bir düşüş yaşadı. Ardından, aşağı yönlü hareketine devam ederek, önce 46.000 dolarlık destek alanına dokundu ve sonra 42000 dolarlık destek alanından yukarı sıçradı.

Bu keskin düşüş, Tesla’nın Bitcoin ile ödemeleri kabul etmeyi bıraktığını açıklamasından kısa bir süre sonra geldi.

Tesla haberi sonrası Bitcoin'de büyük deprem! Bitcoin teknik analizi.

Bitcoin kritik desteğe dokundu!

Bitcoin (BTC) fiyatı, düşen bir paralel kanalın içinde işlem görüyor. 17 Mayıs’ta bu kanalın destek hattını test etti ve o zamandan beri de yükseliyor.

Esasen BTC, 10 Mayıs’tan itibaren hızlı bir şekilde aşağı doğru yöneldi. Bu keskin düşüşler, fiyata 17 Mayıs’ta 42.000$’lık yerel bir dip yaptırdı.

Bu dip aynı zamanda, 14 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesinden beri devrede olan düşen kanalın destek hattına denk geliyor. Paralel kanallar genellikle düzeltme hareketleridir. Ve genellikle, nihayetinde bir patlama olasılığı da yüksek olur.

Bu arada MACD, RSI ve Stokastik osilatör gibi indikatörler düşüş gösteriyor. Bununla birlikte, üçü de boğa uyuşmazlığı gösterdi. Bu da fiyatın yakın vadede yükseleceğine dair güçlü bir işaret olabilir.

İki saatlik grafikte parite yükseliyor. Fiyat, bu kanalın destek hattında ikili dip paterni oluşturduktan sonra, yukarı doğru hareket etmeye başladı. Ayrıca sıçrama, hem RSI hem de MACD’deki boğa uyuşmazlığı ile aynı zamanda gerçekleşti.

Bu nedenle, Bitcoin’in 48.650 – 50.700$ aralığındaki kritik direnç alanına doğru yükselmeye devam etmesi muhtemel görünüyor. (Bu hedef bölge, 0.382-0.5 Fib geri çekilme seviyeleri kullanılarak bulunabilir.)

Bitcoin teknik analizi Bitcoin'de dip göründü mü? İşte kritik seviyeler...

Kısa vadeli Bitcoin fiyat analizi ve fiyat tahmini  

BTC Elliot analizi ve dalga sayımı

Dalga sayımı, A-B-C düzeltme noktalarının tamamlandığını gösteriyor. Ayrca, bu yapı kanalın içinde mükemmel bir şekilde görünüyor.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin'de dip göründü mü? İşte kritik seviyeler...

Dahası, A: C dalgaları neredeyse tam olarak 1: 1 oranına sahip. Bu da paritenin dibe ulaşmış olma ihtimalini destekliyor.

Şu anda fiyat, destek hattında sıçradıktan sonra 44.500$’lık alanın üzerinde kalmaya çalışıyor.

Sonuç olarak; fiyatın yerel bir dip yapmış olma olasılığı çok yüksek. Bu nedenle, Bitcoin’in 48.650$ ile 50.700$ arasında yukarıda belirtilen direnç alanına doğru yükselmeye devam etmesi beklenebilir.

Kaynak

 

Bitcoin düzeltmeleri hakkında bilmeniz gereken 5 gerçek

  • Yükselen trend düzeltmeden daha uzun sürüyor

 

Bitcoin teknik analizi Bitcoin'de dip göründü mü? İşte kritik seviyeler...

 

  • Düzeltmeler gayet normal

2017 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin 5 tane büyük düzeltme yaşadı. Bu düzeltmelerin en kısa süreni 3 gün en uzun süreni ise yaklaşık 1 ay devam etti.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin'de dip göründü mü? İşte kritik seviyeler...
  • Neredeyse her çeyrek dönemde bir düzeltme yaşandı

 

Bitcoin teknik analizi Bitcoin'de dip göründü mü? İşte kritik seviyeler...
  • Çeyrek dönemlerin sonuna dikkat!

 

 

 

Bitcoin teknik analizi Bitcoin'de dip göründü mü? İşte kritik seviyeler...


2021 sonu Bitcoin Fiyatı ne olur?

Bitcoin fiyatı 2021 sene sonu tahmini 100.000 dolar civarı olarak değerlendiriliyor. Bitcoin fiyatı 2020 Aralık ayında tam da öngördüğümüz gibi 20.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Asıl yükselişler önümüzdeki sene bizleri bekliyor.

Teknik analiz kripto paralarda kullanılabilir mi?

Teknik analiz, gerçek dünya verilerini kullanarak piyasanın geleceğini tahmin etme sanatıdır. Söz konusu kripto para birimlerine ait hacim ve hareketli ortalama gibi faktörlerin geçmiş istatistiklerine bakmayı içerir. Diğer bir yaygın yöntem olan temel analiz, kripto para biriminin doğal değerini tayin yöntemidir.


Bitcoin hangi verileri kullanır?

Bitcoin kriptografi verilerini kullanır. Her bir veri yüksek güvenlikli hash algoritması tarafından işlenir ve blockchain ağına kaydedilir.


Bitcoin yükselir mi düşer mi?

bitcoin haber

Bitcoin 3 gündür yatay hareket ediyor. Bu hareket sonrası ya 68.000 dolara doğru yelken açacak ya da 50.00 dolar desteğini test etmek için aşağı eğilecek. 2 senaryo için de hareket planınız hazır olsun.


Bitcoin teknik analizi gerekli mi?

Bitcoin teknik analizi bize fiyatın hangi yöne doğru gittiği konusunda çok önemli bilgiler sunar. Esasen Bitcoin teknik analizi yapmak, para kazandırması bir yana, düşüşlerde az kaybetmek için çok önemlidir.


Bitcoin pahalı mı ucuz mu?

Bitcoin sene sonuna kadar tüm zamanların en yüksek değerini kırarak 50,000 doları görür. Nexo kurucusu böyle bir tahminde bulundu. Bu tahmininin dayanaklarına bakalım.

Bitcoin uzun vadede en çok kazandıran yatırım aracıdır. Bitcoin 20.000 dolarlık tarihi zirvesini kırdı ve artık önünde hiçbir engel yok. BTC moon!


Bitcoin neden yükseliyor?

Bitcoin Dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş likidite bolluğu yüzünden yükseliyor denebilir. Ayrıca yaklaşık her 4 yılda bir yapılan Bitcoin halvingin de yükseliş üzerinde büyük etkisi var. Bitcoin anlık verileri için Tıklayın: https://koinmedya.com/coin/BTC/Bitcoin/USD/

 

Bitcoin ne kadar? BTC – USD – TRY canlı grafik

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ticaret Efsanesi Yatırımcıların Cevabını Aradığı “Büyük Bitcoin Sorusunu” Yanıtlıyor!

Coin Ajans

“Muazzam Bir Para Duvarı Geliyor!” Diyen Ünlü Ekonomistten, Bitcoin Tahmini

Yeni Yatırımcılar Bitcoin’e Ne Kadar Yatırım Yapmalı? İşte Oranlar…

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası