CoinAjans.com
Kripto Analiz

Bitcoin’de fiyat iyice sıkışırken ‘kritik destek 6,300’

Kripto para borsa incelemesi

Haziran’dan bu yana daralan bir üçgen oluşturan Bitcoin, bu üçgende sona yaklaştı. Lider kripto para, oldukça dar bir aralıkta işlem görmeyi sürdürüyor. Bitcoin’deki bu sıkışma, her iki yönde de kuvvetli bir hareketin gelebileceğine işaret ediyor.

Bitfinex’ten elde edilen verilere göre Bitcoin, şu sıralarda 6,510 dolardan el değiştiriyor.

CoinDesk analisti Omkar Godbole, Bitcoin için 6,300 dolarlık desteğin kritik olduğunu ve bu desteğin boğalar tarafından savunulamaması halinde fiyatın 5,755’e doğru büyük bir gevşeme gösterebileceğini söylüyor. 

Godbole, 6,300 dolardan geri çekilme sürerken Bitcoin’in 6,000 dolar civarında güçlü bir destekle karşı karşıya gelebileceğini, bu seviyeden sağlam bir geri tepmenin ayı görünümünü sonlandıracağını ifade ediyor.

Analist, Bitcoin’in 6,588 dolar seviyesinin üzerinde ikna edici bir hareket göstermesi halinde ise saatlik grafikte ileri sürülen ayı durumunu zayıflatacağını kaydediyor.

Öte yandan Bitcoin’de görülemese de şu anda altcoin’lerin bazılarında ciddi yükselişler gözlenebilir. Bunlardan biri Bitcoin Cash. En büyük üçüncü altcoin, dünden bu yana 448 dolardan 565 doların üzerine çıktı. Kripto paranın bu yükselişinde Bitmain’in ilk halka arz başvurusunu gerçekleştirmesinin etkili olduğu öne sürülüyor.

Son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 20 oranında yükselen Bitcoin Gold, dikkat çeken bir başka kripto para.

→ XRP’DEN COINBASE’İ UNUTTURACAK HAMLE: NASDAQ


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Uçuş sonrası popüler Altcoin’de bu seviyelere dikkat!

Ethereum fiyat analizi: 34 ayın zirvesindeki ETH yükselmeye devam edecek mi?

9000 doları kıran Bitcoin’de yön değişiyor mu? Büyük altcoin’lerde fiyat hedefleri

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası