CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin’de güçlü “satın al” sinyalleri! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram

Bitcoin son birkaç gündür ara vermeden düzeltme yapıyor. Bu indikatör ise, 5 ay sonra ilk kez güçlü bir “satın al” sinyali veriyor!

Bitcoin yorum: BTC’de satış baskısı bitti mi?

Bitcoin, geçen haftadan bu yana üçüncü kez, 44 bin dolar ile 45 bin dolar arasındaki temel destek seviyesini test etti.

bitcoin yorum Bitcoin'de güçlü
BTCUSD paritesine ait 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp) – Kaynak: Tradingview

BTCUSD paritesi, kayıpların bir kısmını düzeltmeden önce (Bitstamp’ta) 44.000$’ın altına düştü. Yazımızı yayına hazırladığımız sırada 44.000$’dan işlem görüyor. 

Bitcoin neden düşüyor?

Bitcoin son bir haftadır, istkrarlı bir şekilde düzeltme yaparak, yaklaşık %22 oranında değer kaybetti. Bazı analistler, fiyattaki son düşüşün arkasında madenci satışlarının olduğunu söylüyor.

İyi haber şu ki; bu temel destek seviyesinin üçüncü kez test edilmesi, boğalar için olumlu bir işaret olabilir. Blockchain veri analiz kaynağı Glassnode, Spent Output Profit Ratio (SOPR) olarak adlandırılan ve Bitcoin’de günlük Harcanan İşlemlerin Kar Oranını gösteren bir metriğin, sıfıra döndüğünü belirtti.

“daisyturkiye”

Esasen SOPR, harcanan fonların işlem sırasında kârda mı yoksa zararda mı olduğunu gösterir. Bu temel metrik, Eylül 2020’den bu yana ilk kez negatife döndü. Diğer bir ifadeyle; Glassnode’a göre yatırımcılar, şu anda BTC işlmlerini ortalama olarak az bir zararla gerçekleştiriyor. Yani veriler kar alımlarının azaldığını gösteriyor.

Analistler, toplamda on chain verilerine göre, dün 243 milyon dolarlık net zarar gerçekleştiğini ifade ediyor. Ve bunun, Nisan 2020’den bu yana en düşük günlük değer olduğunu söylüyor.

bitcoin yorum Bitcoin'de güçlü
Bitcoin fonlama oranları. Kaynak: Bybt.com

Bu arada, Decentrader’ın kurucu ortağı ve Altın Oran çarpanı metodunun yaratıcısı olan popüler trader Philip Swift de SOPR’deki bu düşüşe dikkat çekti.

Swift bu verinin, geçen hafta türev piyasalarındaki fonlama oranlarının sıfırlanmasıyla birlikte değerlendirildiğinde; BTC fiyatı için muhtemel bir yükseliş işareti olduğunu düşünüyor. Çünkü bu tarz veriler, daha önce de yeni bir yükseliş trendinin başlangıcına denk gelmişti.

“SOPR şimdi sıfırlandı (grafikte yeşille gösterilen), bu da cüzdan satışlarının zararla gerçekleştiği anlamına geliyor.” 

“Bu, bir boğa piyasasında güçlü bir ‘dipten satın al’ sinyalidir. Bu, sıfırlanan türev fontlarıyla birlikte, yükseliş işaretidir.”

bitcoin yorum Bitcoin'de güçlü

SOPR, en son beş ay önce Bitcoin 10.000 dolar civarında işlem yaptığı dönemde yeşildi. O zamanlar bu seviye, BTC’nin yeni bir boğa piyasası başlatmasının önündeki önemli bir engeldi. O tarihten sonra, fiyat beş kattan fazla artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58.000$’a kadar yükseldi.

“daisyturkiye”

Bununla birlikte, Kara Peşembe olarak anılan 11 Mart 2020 çöküşünün yıldönümü yaklaşırken; birçok trader piyasaya karşı temkinli olmayı tercih ediyor.

Kaynak

Bitcoin yorum – Blockstream CEO’su Adam Back: “Kurumlar dipten BTC aldı!”

Satoshi Nakomoto olduğu iddia edilen Blockstream CEO’su, kurumsal yatırımcıların Square’in 170.000.000 dolarlık Bitcoin alımından sonra dipten alım yaptığını söylüyor.

Bitcoin öncüsü ve Blockstream CEO’su Adam Back, Square’in devasa BTC alımının, piyasa genelindeki düzeltme sırasında diğer kurumların da alım yaptığına dair bir işaret olduğunu düşünüyor.

Aynı zamanda Proof of Work protokolünün yaratıcısı olarak tanınan ünlü CEO, Twitter’da 247.500 takipçisine Square’in en son BTC yatırımının ne anlama geldiğini şöye açıkladı:

“Bu alım çok önemli.. Square, son 7 gün içinde 58.000$’dan önce veya sonra satın aldı ya da zirve ve dip seviyesinin ortalamasını alırsak; 51.000$’lık bir fiyattan diyebiliriz. BTC’yi 50.000$’ın altında satmadan önce şunu aklınızda bulundurun: hem kurumsal hem de diğer büyük yatırımcılar, Bitcoin’i soğuk cüzdanlarda saklamak üzere satın alıyor. “

Square Bitcoin yatırımını ikiye katladı!

Salı günü, San Francisco merkezli ödeme devi, toplam 170 milyon$ değerinde 3.318 BTC aldığını duyurdu. Square’in Ekim 2020’de yaptığı 50 milyon dolarlık ilk yatırımını göz önünde bulundurduğumuzda, finansal hizmetler firmasının BTC hisselerinin, şu anda toplam nakit varlıklarının yaklaşık %5’ini oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Square SEC’e sunduğu son mali raporda, Cash App aracılığıyla Bitcoin satarak elde ettiği gelirin 2019’da 516 milyon dolar iken; 2020’de %785 artarak 4,57 milyar dolara fırladığını açıkladı. Şirketin en son Bitcoin alımı da bundan hemen sonra gerçekleşti.

Dijital dünyanın ne kadar kırılgan olduğun dair sağlam kanıt niteliğinde bir  örnek dün yaşandı. Bitcoin boğası Jack Dorsey'in twitter hesabı hacklendi.

Square CEO’su Jack Dorsey bu kararı şöyle açıkladı:

“Cash App için sistem genelinde işlem limitlerini artırmaya odaklanacağız ve Bitcoin yatırımımızı ikiye katlayacağız ve ürünlerimizi Cash App’e entegre etmek için yeni yollar arayacağız.”

Dünyanın en büyük kripto para birimi, son bir haftanın en düşük seviyesi olan 45.290$’ı test ettikten sonra yönünü yeniden yukarı çevirdi. Şu anda 50.500$’ın üzerinde işlem görmeye devam ediyor.

Bitcoin yorum: “Merkez Bankalarının rezerve olarak Bitcoin tutmasının mümkün değil!”

Avrupa Merkez Bankası (ECB) başkanı Christine Lagarde, merkez bankalarının yakın bir zamanda Bitcoin tutacağını düşünmüyor!

The Economist ile yaptığı bir konferans görüşmesi sırasında Lagarde, merkez bankalarının yakın bir gelecekte rezerve olarak Bitcoin tutmasının mümkün olmadığını söyledi.

“Merkez bankalarının böyle bir hamle yapmasının söz konusu olmadığını söyleyebilirim.”

Esasen bu, Lagarde’nin Bitcoin hakkında yaptığı ilk olumsuz yorum değil. Daha önce de bir çok kez Bitcoin’in spekülatif bir varlık olduğunu ve dolandırıcılık için kullanıldığını ileri sürdü. Ve sonuç olarak; bu yeni varlık türünün düzenlenmesi gerektiğini savundu.

Legarde, Bitcoin hakkında şüpheci olsa da küresel salgının dijital para birimlerine olan talebi artırdığını kabul etti.

Merkez bankaları neden Bitcoin’e karşı?

Aslında, ECB dijital bir euro geliştirme konusunun hala tartışıyor, ancak dijital paraların temelini oluşturan teknolojiye pek sıcak bakmıyor.

Daha önce de Christine Lagarde, Bitcoin’in düzenlenmesi yönünde bir çağrıda bulunmuştu. Elbette bu çağrı Bitcoin ile birlikte, tüm sektörün benzer düzenlemelerle karşı karşıya kalacağı anlamına geliyor. Ancak Lagarde, sektörün işleyişine yönelik yönergelerden ziyade Bitcoin kullanımının kontrol edilmesini istiyor gibi görünüyor.

Lagarde, bu sistemi sarsacak olan kripto para birimlerinin, finansal sektörde istikrar kazanabilmesi için düzenlemelere ihtiyaç duyduğunu vurguluyor. 

Çünkü blockchain teknolojisini kullanan kripto paraların, finansal sistemi sarsacağını düşünüyor.

Doğal olarak merkez bankaları, mevcut sistemi bu denli sarsacak inovasyonlara olumlu yaklaşmıyor; çünkü nihayetinde ihtiyaç duydukları istikrarı kaybetmekle karşı karşıya kalabilirler.

Bitcoin yorum: Bitcoin boğa koşusu daha yeni başlıyor! (7 Şubat 2021)

Ünlü kripto varlık yönetimi firması Galaxy Digital’in CEO’su, Bitcoin boğa koşusu ile ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Ünlü CEO, boğa piyasasının henüz sona ermediğini iddia ediyor.

bitcoin yorum Bitcoin'de güçlü

Alpha Trader’e verdiği bir röportajda Mike Novogratz, büyük bankaların Bitcoin’i yeni yeni benimsemeye başladığını ve bu yüzden BTC’nin önümüzdeki 22 ay içinde çok daha büyük zirvelere doğru yükseleceğini söyledi.

“Artık buradan geri dönüş yok! Zirvedeyiz. Bunun, ağ üzerindeki etkisi gerçekten inanılmaz. Gerçekten beni ikna eden şey şu ki; büyük kurumlar henüz benimseme döngüsünün başında.. Henüz büyük bankalar devreye girmedi. Şunu kesin olarak söyleyebilirim; geliyorlar!!”                                                                                   

Bitcoin bu yıl kesinlikle daha da yükseğe çıkacak ve sonraki yıl daha da yükseğe..”

Bitcoin uzun vadedeli yükseliş trendinde devam ederken, Galaxy Digital yöneticisi, kriptonun yükselmesini sağlayan temel faktörlere dikkat çekti.

“Covid, fiat paralar gibi gerçek varlıkların makro temelleriyle birlikte her şeyi değiştirdi. Bu arada Bitcoin o kadar iyi bir gelişme gösterdi ki; benimsenme noktasında önemli bir hız kazandı ve mevcut finansal varlıklardan biri gibi görünmeye başladı.” 

Dolar dışında bugüne kadarki en büyük evrensel varlık “Bitcoin” oldu. Ve bu nedenle, Bitcoin’i savunan ve onun neden önemli olduğunu anlatmaya devam eden bir topluluk oluşturma gücüne sahipsiniz. “

Novogratz ayrıca Galaxy Digital’in kripto portföyünde ne kadar varlık bulunduğunu da açıkladı.

“Şu anda fon dağılımız aşağı yukarı şöyle: %70 Bitcoin, %25 Ethereum ve %5 DeFi (merkezsiz finans).

Kaynak

Bitcoin nasıl 500K olur?

Geçtiğimiz yıl pek çoklarının iddiasına göre kurumsal yatırımlar bitcoini yeni zirvesine ulaştırdı. Hatta yeni yapılan bir araştırmaya göre  bitcoinin yeni fiyat yükselişleri eskisi gibi yanıltıcı bir hareketten doğmuyor aksine daha güvene dayalı bir tepkiden kaynaklanıyor.

Araştırma verileri 2017 yılından alınan veriler doğrultusunda işlenmiş.

ARK yatırımın, hazırladığı “ Bitcoin Kurumlara Hazırlık” başlıklı raporda

bu konuda çıkarılan pek çok sonuç arasında, Bitcoin yeni zirvelere nasıl çıkacak sorusu dikkat çekiyor. Bu araştırmaya göre, eğer S&P 500 şirketleri nakitlerinin %1’ini Bitcoine ayırsalar, Bitcoinin fiyatı yaklaşık 40,000 dolar artacak.

Kurumsal yatırımcılar son zamanlarda Bitcoini enflasyon risklerine karşı bir korunma aracı olarak ve uzun vadeli bir nakit alternatifi olarak görüyorlar. Hatta ARK’ın tahminine göre Bitcoin gittikçe daha çok güven kazanıyor ve belli şirketler Bitcoini bakiye bilançolarında bir nakit olarak algılıyorlar.

Dahası CryptoQuant CEO’su Young Ju, Coinbase borsasında dışarıya 15,200 BTC( yaklaşık 500 milyon dolar) aktığına işaret ediyor. Ju’ya göre bu işlem şriketlerin daha fazla BTC alma yolunda olduğunu gösteriyor.

Bu tür yatırımcılar da Bitcoine çok karmaşık yollardan erişim sağlayabiliyorlar. Geçen Ekim ayı itibariyle Bitcoin açık ilgi oranı CME’de tüm zamanların en yükseğine çıktı. Bunu hesaba katınca son on yılda

uch investors can also manage to access Bitcoin in “sophisticated ways.” As of October last year, Bitcoin open interest also reached an all-time high on CME. ARK, geçtiğimiz 10 yıl boyunca varlık sınıfları arasındaki günlük getirileri hesaba katarak, “volatiliteyi % 6,55’e indirince, getirileri en üst düzeye çıkarırken Bitcoin’e tahsislerin % 2,55’ten, değişmesi gerektiğini” öne sürdü.

ARK yatırım ekibinin yazdığına göre:

bitcoin yorum Bitcoin'de güçlü

ARK’nın simüle edilmiş portföy tahsislerine göre,% 2,5 ile% 6,5 arasındaki kurumsal tahsisler, bitcoin’in fiyatını 200.000 ila 500.000 ABD Doları arasında etkileyebilir.

Yatırım şirketi BlockTower Capital’in genel ortağı Michael Bucella, geçtiğimiz günlerde Bitcoin için yeniden tahsis edilen “devasa sermayeli büyük ve gelişmekte olan bir kurum grubundan bahsetti

Ve bir emtianın arz-talep modelini düşünürseniz, arz eğrisi zamanla fiilen sıfıra düşüyor ve talep katlanarak artıyor.

Bununla birlikte, Bitcoin, fiyatların tamamen bir yükseliş havasına giremediği oldukça volatil bir hafta geçirdi. Yazımızı yazarken Bitcoin 35.000 doların üzerinde ve son 24 saatte kabaca% 3’ten fazla artış gördü. Bu yeni fiyat hareketinin, MicroStrategy’nin ek 295 BTC satın almasının bir sonucu olabileceğini söylüyor uzmanlar.

Kaynak

Bitcoin hakkında herkesin merak ettiği soru CNBC manşetinde!( 2 Şubat)

Şu sıralar ABD finansal piyasaları toz duman. Yüzbinlerce dolar maaş alan Wall Street finansal danışmanlarının öngörülerinin tersi çıkıyor! Kazandıracak dedikleri kaybediyor, kaybedecek dedikleri ise kazandırıyor. Wall Street yatırım şirketleri milyarlarca dolar değerinde zarar açıklıyor. Tüm bu gelişmelerin fitilini GameStop ateşledi.

Ünlü televizyon kanalı CNBC, Bitcoin hakkında herkesim merak ettiği o soruyu soruyor. Bitcoin yeni GameStop olabilir mi?

Hisse fiyatlarının daha da düşeceğini düşünen Wall Street şirketleri GameStop hisselerinde açık pozisyon aldılar. Ancak Reddit’te örgütlenen bireysel oyunculular, “WallStreetBets” başlığı altında örgütlendiler. Son günlerin meşhur tabiri ile “büyük oyunu gören” bireysel oyuncular GameStop hisselerine hücum ettiler. Böylece tüm stratejisini GameStop’ın hisse fiyatlarındaki düşüşe göre ayarlayan Wall Street yatırım şirketlerin tüm stratejisi altüst oldu. Kaldıraç kullanan Wall Street Şirketleri ciddi biçimde zarar ettiler.

Sonra WallStreetBets akımı gümüşe hücum etti ve gümüş fiyatlarında ciddi değer artışı yaşandı. CNBC, bir sonraki adresin Bitcoin olup olmayacağını tartışıyor.

WallStreetBets, hayranlarından Elon Musk’ın son günlerin popüler sosyal medya aracı “Clubhouse’da” paylaştığı ifadeler ise CNBC manşetini haklı çıkarıyor. Musk, Clubhouse’da şu ifadeleri kullandı:

I am late to the party but I am a supporter of Bitcoin.” Yani “Partiye geç kaldım fakat ben bir Bitcoin taraftarıyım.

Lütfen Bkz: Elon Musk Bitcoin’i uçuracak!

Tüm bu açıklamalar acaba Bitcoin’de yukarı yönlü hareket edecek bir tsunamiye mi işaret ediyor!

Microstrategy CEO’su: Bitcoin, S&P 500 endeksinin yerini alacak!

Dünyanın, halka açık en büyük iş zekası ve yönetim firması MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, CNBC’de yayınlanan Power Lunch programında Bitcoin’in geleceği hakkında konuştu.

Bitcoin artık spekülatif bir varlıktan ziyade, güvenli bir liman ve bir değer deposu olarak görülmeye başladı. Eskiden toplam sermayenin %1 veya %2’si Bitcoin’e ayrılırken; şimdi çok daha büyük fonlar Bitcoin’e aktarılıyor.

Saylor, Bitcoin’in nihai sentetik ve uzun vadeli bir rezerv varlığı olduğunu ve bir değer deposu olmak için gereken tüm özellikleri taşıdığını iddia ediyor. Dahası Saylor’a göre artık kurumsal yatırımcılar, altından daha üstün bir şekilde tasarlanan Bitcoin’i güvenli bir liman varlığı olarak görüyor.

Saylor’un yanı sıra Deutsche Bank, JPMorgan, Blackrock gibi birçok büyük kurumsal şirket de BTC’nin altın fiyatlarını etkilediğini veya bir yatırım varlığı olarak altının yerini alacağını düşünüyor. Ancak Saylor, bundan bir adım daha ileri giderek, BTC’nin S&P 500 veya Dow gibi hisse senedi endekslerinin de yerini alabileceğini ileri sürüyor. 

“Nakit zengini şirketler, mali genişleme oranından daha hızlı değer kazanacak bir varlık bulmak istiyor. “

“Bu gerçekleştikten sonra, Bitcoin iş dünyasına daha da iyi entegre olacak. S&P 500 ve Dow gibi hisse senedi ve tahvil endekslerinin yerini alan parasal bir endekse dönüşecek. Önümüzdeki 10 ila 30 yıl boyunca güvenli bir değer deposu görmek isteyenler, enflasyonsuz dijital varlığa yönelecek.”

bitcoin

 MicroStrategy adını son birkaç aydır çok sık duymaya başladık. Aslında bu firma, son zamanlardaki dev Bitcoin yatırımlarıyla kripto sektörüne yönelik kurumsal katılıma hız kazandıran firmalardan sadece birkaçı. MicroStrategy, son olarak 22 ocak’ta 10 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı.

Saylor bu röportajı, MicroStrategy 10.000 BTC daha satın aldığını duyurduktan sonra verdi. Bu son alımla birlikte, şirketin toplam Bitcoin sermayesi 70.784 BTC‘ye çıktı. MicroStrategy, son 314 BTC’yi 31.808$ ‘dan satın aldı.

MicroStrateg, sektordeki gelismeleri inceleyerek pazarlama ve is yonetimi konusunda veri ve bilgi aktaran profesyonel hizmetler şirketi olarak biliniyor. Ancak Saylor ve ekibi, şirketin nakit fazlasını bir değer deposu olarak Bitcoin’e yatırıyor. Bu da CNBC sunucusunun belirttiği gibi, şirketin hisse senedi fiyatının, Bitcoin fiyatlarından etkilenmesine neden oluyor.

Saylor ise bunu şöyle açıklıyor:

“Şirketler nakit kaynaklarını bir varlığa dönüştürmek istedikleri için iki şeyden birini yapacak. Birçoğu MicroStrategy’nin yaptığını yapacak: Yani doğrudan Bitcoin satın alacaklar. Diğerleri Square ve Paypal’in yolundan gidecek ve ürün ve hizmetlerine Bitcoin’i ekleyecekler.”

Kaynak

Bitcoin yorum: Ünlü araştırma şirketi merak edilen soruya cevap veriyor! (12 Ocak 2020)

Reel anlamda piyasada işlem gören kaç adet Bitcoin var? Satılık olmayan Bitcoin sayısını öğrenince şaşıracaksınız!

Bitcoin, 8 Ocak 2021’de (4 gün önce) 41,941 doları görerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu rakamı gördükten sonra ciddi bir satış baskısı ile karşılaşan Bitcoin, 11 Ocak’ta 30 bin dolara kadar geriledi. Ancak bu seviyeden gelen tepki alımları Bitcoin’i 35 bin doların üstüne taşıdı. Bitcoin, şimdilik “extreme bullish” olarak tabir edeceğimiz rotadan henüz sapma göstermiyor.

bitcoin yorum Bitcoin'de güçlü

Ünlü araştırma şirketi, Bitcoin üzerinde arz yönlü önemli bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırma sonuçlarına geçmeden önce bazı istatistikleri hatırlayalım: Bilindiği üzere Bitcoin’in arzı 21 milyon adet ile sınırlı. 21 milyonluk arzın, 18.59 milyonu piyasaya sürüldü ve kalan 2.41 milyon Bitcoin ise piyasaya sürülmeyi bekliyor. Bitcoin’in günlük arz miktarı 900 adet ve bu rakam her 4 yılda bir yarı yarıya azalıyor. Yani Bitcoin gittikçe daha kıt hale geliyor.

İlgili – Bitcoin nedir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

CoinMarketCap verilerine göre piyasada işlem gören Bitcoin sayısı yukarıda ifade edildiği gibi 18.59 milyon adet. Ama bu rakam gerçekten doğru mu?

Cevap: Teorik olarak evet ancak pratikte hayır.

Kayıp olan Bitcoin’ler ve zarar gören Bitcoin cüzdanları sayesinde piyasada işlem gören Bitcoin sayısı 18.59 milyonun oldukça altında. Bazı Bitcoin yatırımcıları ise Bitcoin üzerinde ölesiye uzun pozisyon almayı tercih ediyor. Çocuklarına miras bırakmayı planlıyorlar.

Yukarıdaki nedenlerden ötürü piyasa işlem gören Bitcoin’lerin büyük bir oranı reelde piyasada değil. Glassnode isimli araştırma şirketi işte bu soruya cevap veriyor! Yani reelde piyasada işlem gören Bitcoin miktarı, sadece 4,08 milyon adet!

Piyasada işlem gören Bitcoin’lerin yaklaşık %78’si reel anlamda piyasada değil. Yani Bitcoin’lerin %78’i satılık değil. Bu oran Bitcoin’in çok kısa sürede 40 bin doların üstüne çıkmasının nedenini açıklıyor.

Aşağıdaki renklendirilmiş grafik piyasada likit olan ve likit olmayan Bitcoin oranlarını veriyor.

bitcoin yorum Bitcoin'de güçlü

Mavi ile renklendirilmiş alan likit olmayan yani satılık olmayan Bitcoin miktarını belirtiyor. Kırmız ile renklendirilmiş olan alan ise piyasada el değiştiren Bitcoin miktarı. İşte bu Bitcoin’ler fiyatı belirliyor.


2020 – 2021 Bitcoin yorumları: Bitcoin’in en büyük koruyucusu hiç beklenmedik yerden çıktı!

Bitcoin’i hükümetlerin saldırısından korumanın yolu

Erik Voorhees, kurumsal yatırımcıların Bitcoin (BTC) gibi kripto paraların geleceğini güvence altına almada önemli bir rol oynayacağını düşünüyor.

Bu yılki LaBitConf panelinde konuşan Voorhees, Bitcoin’in benimsenme eğrisinin önümüzdeki 5 ile 10 yıl içinde önemli ölçüde artacağını belirtti. Ona göre zamanla dünyanın yarısının artık öyle ya da bu şekilde BTC’ye maruz kalmış olacak. Ancak kitlesel benimsenme ise çok daha sonra yaşanacak. Tam da o zaman Bitcoin global para standı olacak.

Panel katılımcıları bir konuda hemfikir. Onlara göre çok farklı kurum ve kuruluşların BTC’ye sahip olması ve alması Bitcoin için iyi bir durum. Bu açıdan kurumsal benimsenme kripto para ekosistemi için net pozitif bir durum. Çünkü oyunun kurallarının değişmemesini ve hükümetlerin de müdahale etmemesini temin edecek.

Voorhees’e göre eğer Bitcoin sadece bireysel yatırımcılar tarafından kullanılırsa hükümetlerin sansürünü teşvik edebilir. Ancak işin içinde büyük kurumsal oyuncular olursa, hükümetlerin müdahalesine karşı paratoner rolü oynayabilir.

Bitcoin konusunda ise Voorhees şöyle diyor:

“Bitcoin sahipleri ne kadar karma ve çeşitli olursa o kadar büyüyebilir. Bu da o kadar iyidir. Para üzerindeki kontrolün demokratikleştirilmesi Bitcoin’in özüdür.”

Buna rağmen Voorhees kurumsal benimsenmenin henüz erken aşamalarında olduğumuzu söylüyor. 2020 da bunu gösterdi. Paul Tudor Jones ve Stanley Druckenmiller gibi büyük yatırımcılar da Bitcoin ile ilgili duruşlarını bu yıl açıkladılar. Şimdi de Paypal ve Cash App, yeni çıkan Bitcoin’lerin çoğunu alıyor.

Kaynak

İlgili: Bitcoin (BTC) nasıl alınır?

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan topluluklar

SMA göstergesi nedir?

Basit Hareketli Ortalama SMA, belirli bir zaman aralığı içindeki veriyi alır ve veri setinden ortalama bir fiyat çıkarır. SMA’da yeni fiyat seti girdiğinde eskisi çıkarılır. 100-gün SMA’sı son 100 gün içerisindeki fiyat ortalamasını gösterir.

Bitcoin iyi bir yatırım mı?

Bitcoin, inanılmaz düşük ücretlerle nakde çevrilebilen ve altın gibi varlıklara da dönüştürülebilir bir varlık. Kısa vadeli getiri arayanlar için BTC inanılmaz yüksek likidite ile iyi bir yatırım olabilir. Bir de Bitcoin uzun vadeli yatırım için de düşünülebilir. Çünkü bazı temel özelliklerinden dolayı yüksek talep gören bir varlık.

İlgili – Bitcoin nedir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

İlgili – Bitcoin fiyat tahmini: 2021 – 2022 – 2023 – 2025

Bitcoin iyi bir yatırım aracı mı?

bitcoin 100.000 dolar

Bitcoin insanlık tarihinde, bu denli yüksek oranda kazandırmış ilk ve tek yatırım aracıdır. Dahası Bitcoin’de fiyat balonu henüz oluşmamıştır. Analistler 2021 sonu için 100.000 dolar seviyelerini işaret etmektedir. Bitcoin, Mayıs ayında gerçekleştirilen halving etkinliği sonrası bilindik boğa döngüsüne girmiş bulunuyor. Sizce 2021 sonunda BTC kaç dolar olacak?

İlgili – Bitcoin madenciliği nedir ve BTC nasıl üretilir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Grayscale fon girişini askıya almasına rağmen Bitcoin almaya devam ediyor

İsviçreli Firma Dünyanın İlk “Ücretsiz” Bitcoin ETP’sini Piyasaya Sürdü

Bitcoin türev işlemlerinde 7 Eylül depremi, kayıp 4 milyar dolar TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası