CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin’de halving, Tezos’da ralli heyecanı

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Bitcoin’de halving, Tezos’da ralli heyecanı devam ediyor! Tezos (XTZ), yükselişe devam ederken, bir sonraki halving etkinliğinin, Bitcoin fiyatında büyük bir pumpa  yol açması bekleniyor.


Bitcoin’de halving, Tezos’da ralli heyecanı devam ediyor!

Her ne kadar BTC’nin son fiyat hareketi, Noel rallisi umutlarını büyük ölçüde söndürmüş olsa da başka bir kripto para şu sıralar, Bitcoin’in henüz göremediği yükselişi tadıyor.

Tezos’un son zamanlardaki performansı, XTZ yatırımcılarında çok büyük bir coşku yarattı.

Tezos’da ralli heyecanı tüm hızıyla devam ederken, Bitcoin’de halving sonrası fiyat hareketleri nasıl bir yön çizecek, merak ediliyor.

Bitcoin’in son fiyat hareketleri ve 2020 halving etkinliği

Aşağıdaki altı aylık BTCUSD fiyat grafiğinden de görülebileceği gibi; 26 Haziran 2019’da Bitcoin, 12.913 dolara ulaştıktan sonra, en yüksek fiyat seviyesinden %44 oranında değer kaybettti ve 7.219 dolara düştü.

Bitcoin 2019’un en düşük fiyat seviyesinden hala %85.68 yüksek olsa da son altı aydaki performansı (özellikle de geçen haftaki) piyasada hayal kırıklığı yarattı.

BTC’nin sönük performansı, Noel Baba ralllisinin bu yıl gerçekleşmeyeceğini düşünmemize neden oluyor.

Ve bu yüzden de Bitcoin yatırımcıları, dikkatlerini gelecek yıl gerçekleşecek olan büyük bir olaya çevirdi: BTC halving etkinliği.

Peki nedir bu halving? Bitcoin için neden bu kadar önemli?

Bitcoin’de halving, her 210.000 blokta bir (yaklaşık dört yılda bir) gerçekleşiyor. Bu etkinlikten sonra, madencilerin işlemleri doğrulamak için aldığı blok ödülü yarıya düşüyor.

Bu kez, halving etkinliğinin, 14 Mayıs 2020’de gerçekleşeceği tahmin ediliyor. 12.5 BTC olan madencilik ödülü, 6.25 BTC’ye düşecek. Ancak, net olmayan şey; Mayıs 2020’de gerçekleşmesi beklenen halvingin Bitcoin fiyatını nasıl etkileyeceği.

Karamsarlar,  “finansal ekonomide, varlığın fiyatlarının, mevcut tüm bilgileri yansıttığını belirten bir hipotez olan Efficient Market Hypothesis (EMH)’e dikkat çekiyor ve bir sonraki Bitcoin halvingin zaten fiyatlanmış olduğunu iddia ediyorlar.

Son iki halvingde de fiyatın, güçlü bir yükseliş eğilimi başlattığı bir gerçek. Ancak bazıları, son zamanlarda yaşanan düşüş trendinin ağı bambaşka bir sürece doğru sürüklediğini ve Bitcoin’de, halving öncesi meydana gelecek bir düşüş dalgasının, büyük bir felakete yol açabileceğini öne sürüyor.

İyimserler ise tam tersini söylüyor. Son olarak, 2012 ve 2016’daki ilk iki halving etkinliğinde de Bitcoin’in çok büyük yükseliş hareketleri sergilediğini hatırlatıyorlar.

Ve bir sonraki yarılamaya kadar ya da bundan kısa bir süre sonra, Bitcoin’in tekrar yükselişe geçecek şekilde güçlü bir ralli yapacağını öne sürüyorlar.

Tezos (XTZ), zayıf piyasada güçlü hareketlerle göz dolduruyor

Geçtiğimiz altı ayda Bitcoin, yaklaşık %44 oranında düşerken, Tezos, aşağıda gösterilen altı aylık XTZUSD fiyat grafiğinden de anlaşılacağı üzere, %33,12 değer kazandı ve 16 Haziran’da 1.298$’dan işlem görürken 13 Aralık’ta 1.728$’a yükseldi.

Dahası Tezos, yıllık bazda Bitcoin’den çok daha iyi bir performans sergiledi ve %269.93‘lük bir artış elde etti.

BTC’de halving heyecanı devam ederken, Tezos’un geçtiğimiz haftaki fiyat hareketlerine yakından bakıldığında, %30’dan fazla yükselerek, BTC’den çok daha iyi performans sergilediği görülüyor.

Sonuç olarak, Tezos, altcoin rakiplerinin birçoğuna fark attı ve şu anda 1.4 milyar dolarlık piyasa değeri ile 10. sıraya yükseldi.

Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin toparlanma yoluna girer mi yoksa sahte bir sıçrama mı yaşadı?

Coin Ajans

Pompliano: “Bitcoin’de Halving Fiyatlanması Henüz Gerçekleşmedi”

Coin Ajans

Bitcoin’in son çöküşünü nasıl okumalıyız? Son mu, yeni bir başlangıç mı? TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası