CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoin’de iki grafiği örnek gösteren Koreli analist, Temmuz’u bekliyor

kripto para haber coinajans

Son birkaç aydır gözlemlenen Bitcoin sahiplerinin BTC’lerini borsalardan özel cüzdanlarına aktarma eğilimi, hâlen sürüyor. Rakamlar, borsalardaki Bitcoin miktarının son iki yılın en düşük seviyesine indiğini gösteriyor.

Kripto para veri şirketi CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju’ya göre, bir boğa rallisi her zaman balinaların BTC’lerini borsalardan çekmesiyle başlar. Ki’ye göre ayrıca, bu ralliler genelde balinaların borsalardan Bitcoin çekme işlemlerinin yılın en yüksek seviyesine ulaşmasından 4 ay sonra görülür. İddiasını verilerle destekleyen Ki, 2017, 2018 ve 2019 yılından grafikler paylaştı.

Bitcoin’de iki grafiği örnek gösteren Koreli analist, Temmuz’u bekliyor 1
Kaynak: Twitter/Ki Young Ju

Yatırımcıların Bitcoin’lerini borsalardan çekmeleri, en büyük kripto parada uzun vadeli bir yatırım anlayışına geçtiklerinin bir işareti olarak değerlendirilebilir. En azından bu yatırımcıların Bitcoin’lerini kısa vadede satma niyetleri olmadığını gösterir.

Bir başka kripto para veri sağlayıcısı Glassnode’un geçtiğimiz günlerde paylaştığı bilgilere göre, 1 yıldan fazla bir süredir hareket etmeyen Bitcoin’lerin toplam arza oranı yüzde 60’ı geçti. Tüm BTC’lerin yüzde 61’e yakını 1 yıldır bir başka cüzdana aktarılmazken yüzde 43’ünde ise bu süre 2 yılın üstünde.

Bitcoin’de iki grafiği örnek gösteren Koreli analist, Temmuz’u bekliyor 2
Kim Young Ju tarafından paylaşılan bir başka grafiği göre 2020’de durum

Geçtiğimiz Şubat ayında borsalardaki BTC rakamı tarihin en yüksek seviyesine gelmişti ancak o zamandan bu yana bu rakam yüzde 40 oranında azaldı. Borsalardaki Bitcoin rezervi, Mayıs 2018’den bu yana bu kadar düşük seviyeye inmemişti.

Ki Young Ju’ya göre BTC fiyatı bir boğa koşusuna çok kısa bir süre içinde başlaması yüksek ihtimal. Bunun için tarih veren analist, Temmuz ortasını işaret etti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Binance Corona Virüsüne Yakalananlara Yardım Eli Uzatıyor

Coin Ajans

ABD’nin 2 trilyon dolarlık teşvik paketi piyasaları nasıl etkiledi?

Coin Ajans

Kafaları karıştıran soru: Kaç tane Ethereum var? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası