CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin’de Onmilyonlarca Dolarlık Büyük Tasfiye! İşte Olanlar…

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin dün sert bir şekilde yükseldi ve kripto para 6.000 dolar seviyelerinden bazı borsalarda 7.300 dolara kadar sıçradı. Bu süreçte BitMEX’te son derece değişken bir gün yaşandı ve 61 milyon dolardan fazla Bitcoin (BTC) short’u yani kısa pozisyonu silindi.

Boğaların zaferi: Bitcoin’de 61 milyon dolardan fazla short tasfiye edildi!

Bitcoin boğaları, 12 Mart’taki yüzde 50’lik fiyat çöküşünden bu yana ilk büyük zaferlerini elde etmeyi başardı. 2 Nisan’da önde gelen kripto para biriminin fiyatı 7.300 dolara kadar yükseldi ve gün için açılış fiyatına kıyasla BTC 1.300 dolarlık bir ralli gerçekleştirmiş oldu. Sonuç olarak, Datamish tarafından sağlanan verilere göre, lider kaldıraçlı Bitcoin borsası BitMEX‘te 61 milyon dolardan fazla BTC short’u yani kısa pozisyonu tasfiye edildi.    

Bitcoin’de Onmilyonlarca Dolarlık Büyük Tasfiye! İşte Olanlar… 5

BitMEX tasfiye botuna göre, bazı derin cepli ayılar en az 100.000 dolarlık (maksimum 100x kaldıraç kullandığını ima ediyor) kayıplar kaydetti. Bu büyük tasfiyeye rağmen, 61 milyon dolarlık rakam, 12-13 Mart’ta bir günde tasfiye edilen 700 milyon dolarlık kaldıraçlı BitMEX pozisyonlarında meydana gelen boğa katliamı ile karşılaştırılamaz.

Uzman görüşü: Bitcoin’de büyük yükseliş yakın

Boğalar tam olarak bir yıl önce, şaşırtıcı bir şekilde yüzde 20’lik bir pompanın ardından 500 milyon dolarlık short’un silinmesiyle çok daha etkileyici bir geri dönüş yaptı. Yüzde 14’lük rallisinin ardından Bitcoin, son dönemdeki kazanımlarının neredeyse tamamını diğer varlıklarla birlikte buharlaştırdı. Bu uzmanlara göre, Bitcoin’in hala çok zayıf bir zeminde olduğunu ve şu anda 6.850 dolardan işlem gördüğünü gösteriyor.

Bitcoin’de Onmilyonlarca Dolarlık Büyük Tasfiye! İşte Olanlar… 7

Bununla birlikte uzmanlara göre, BTC artık ABD hisse senetleriyle birlikte hareket etmiyor gibi görünüyor.  Bu durum bazı analistlere göre, halving’inde yaklaşmasıyla lider kripto paradaki büyük yükselişin yakın olduğunun açık bir göstergesidir. Kripto paralarla ilgili diğer kritik haberler için “Ripple’da 0,13 Doları Bilerek Tarihe Geçen Analist: Sırada Bu Seviyeler Var!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Popüler Analistten Bitcoin’de Long Squeeze Uyarısı

Coin Ajans

Bitcoin ve Altcoin Çöküşünün Tetikleyicisi Belli Oldu

Coin Ajans

Ünlü Analist Bitcoin Fiyatının Patlama Yapacağını Gösteren Kilit Verilere İşaret Etti

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası