CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin’de Sert Düşüş! İşte Düşüşün Tetikleyicisi

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Bitcoin fiyatında akşam saatlerinde sert düşüşler meydana geldi. Yazının yazıldığı sırada Bitcoin fiyatı 9.078 dolara kadar düşerek sonrasında 9.338 dolar seviyelerine geldi.

Bitcoin’de Sert Düşüş! İşte Düşüşün Tetikleyicisi 5

Düşüşü Ne Tetikledi?

Şimdi herkes düşüşü neyin tetiklediğine dair bir merak içerisinde. Piyasaya baktığımızda kripto para birimlerinin düşüşünün borsa satışlarına denk geldiği görülüyor. Hal böyle olunca da Bitcoin artık giderek daha fazla ABD hisse senetleriyle ilişkilendiriliyor.

Piyasalardaki düşüşü borsalardaki satışlar tetikleyince Dow Jones Endeksi, yüzde 5.22 düşüşle 25.582 puan seviyesine geriledi. Petrol’de de son derece etkili düşüşler meydana geldi. Petrol yüzde 10 düşüşle Nisan’dan bu yana en sert günlük düşüşünü kaydetti.

S&P 500 endeksi de şu anda 148 puanlık bir düşüş yaşadı. Düşüş yüzde 5’lere yaklaşmış durumda.

Bitcoin’de Sert Düşüş! İşte Düşüşün Tetikleyicisi 6

FED’in Açıklamalarından Sonra Düşüş

Piyasalardaki düşüşün FED’in dünkü toplantısının hemen akabinde gelmesi dikkat çekti. Piyasa FED’in temkinli duruşuna bugün sert satışlarla cevap vermişe benziyor.

Konuyla ilgili olarak Client Portfolio Management’tan Alex Piré, yaptığı açıklamada FED’in açıklamalarının ardından bugün yaşanan düşüşün piyasanın bir nefes alması anlamına geldiğini ifade ediyor.

Fed Başkanı Jerome Powell’ın yatırımcılara “piyasanın ne duymak istemeyeceğini” söylemekle kısmen sorumlu olduğunu belirten Piré alınan  ekonomik haberlerin oldukça tutarlı kaldığına işaret ediyor.

Düşüşe Bitcoin’in de eşlik etmesi akıllara Mati Greenspan’ın 8 bin dolara doğru Bitcoin’de bir düşüş beklentisini getirdi.

Bitcoin’de Sert Düşüş! İşte Düşüşün Tetikleyicisi 7

Kripto para analisti Greenspan geçtiğimiz günlerde BTC’de 8 bin dolara doğru bir riskin söz konusu olduğunu ifade etmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

İşte Dünyaca Ünlü 4 Analistten “Kısa Vadeli” Bitcoin Fiyat Tahminleri

Coin Ajans

Yarım milyar dolarlık Bitcoin balina hareketi – Endişelenmeli miyiz?

Coin Ajans

Fed’in Tarihi Faiz Kararı Sonrası Dolar/TL, Borsa ve Bitcoin’de Son Durum

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası