Bitcoin Haberleri

Bitcoin’de Sert Hareket Kapıda: Vadelilerde Açık Pozisyon 5 Milyar Doları Geride Bıraktı

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin ve kripto para piyasasındaki açık pozisyonların toplam değeri 5 milyar doları aştı. Bu rakamlar, Bitcoin yatırımcılarının yoğun bir şekilde vadeli işlem ticaretine yöneldiğini açıkça ortaya koyuyor.

FairSpin

Bitcoin
piyasasındaki açık pozisyonların toplam değeri 5
milyar doları aştı

The Block ‘un derlediği verilere göre, Bitcoin vadeli işlemlerindeki toplam açık pozisyon 13 Şubat’ta 5 milyar doları aştı. Açık pozisyonlar, henüz ödenmemiş/kapanmamış vadeli işlem sözleşmelerinin değerini ifade eder. Açık pozisyon oranındaki artış, piyasaya daha fazla para girdiğini ve trader’ların ana volatilitede kısa vadeli bir artış beklediğini gösteriyor.

Seyşeller’de kayıtlı bir kripto para vadeli işlem platformu olan BitMEX, şu anda 1,6 milyar dolarlık rakamla en büyük açık pozisyona sahip borsa konumunda. Bu rakam vadeli işlemlerindeki toplam açık pozisyonun yaklaşık %31’ine denk geliyor. Son aylarda BitMEX’in hakimiyeti Kasım ayında %44’ten bu seviyelere düştü. BitMEX’i sırasıyla 1,4 milyar dolar ve 1 milyar dolarlık açık pozisyonlarla Çin borsaları OKEx ve Huobi takip ediyor.

StormGain

CME Group ve Bakkt rakiplerinden geride kaldı

CME şu anda Bitcoin vadeli işlemlerini yapmak için beşinci en popüler borsa ve yaklaşık 312 milyon dolarlık açık pozisyona sahip. Popüler Bitcoin platformu Bakkt’ın ise sadece 18 milyon dolarlık açık pozisyonu var. Kripto paralarla ilgili diğer kritik haberler için “2020 Bitcoin Tahminleri Tutan Analistten Yeni BTC Tahmini Geldi!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Coinbase: “Bitcoin 93 Gün İçinde Dijital Altın Olacak”

Tarihte Sadece 2 Kez Gerçekleşti! “Bitcoin Yüzde 630.000’den Fazla Artabilir”

Bitcoin’in 17 Bin Doları ve 20 Bin Doları Göreceği Tarihler Açıklandı!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası