CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin’de yeni ATH’ye işaret eden göstergeler! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
“daisyturkiye”

Bitcoin haftayı yükseliş bölgesinde kapatmaya hazırlanıyor! Dahası teknik göstergeler yakın vadede yeni bir ATH’ye işaret ediyor! İşte Bitcoin teknik analizi ve tüm zamanların en yüksek seviyesine işaret eden göstergeler…

Bitcoin teknik analizi: Yakın vadede Bitcoin ne olur?

Bitcoin haftayı yükseliş bölgesinde kapatmaya hazırlanıyor! Özellikle PayPal’ın kripto para ödemelerini kabul etmeye başlaması piyasa duyarlılığını artırdı. Bu heyecan verici haberlerin ardından, Bitcoin yeniden kritik direnç bölgesine yaklaştı.

Dahası Bitcoin (BTC) fiyatı dün (1 Nisan) kısa bir süreliğine 60.000$’ın üzerine çıksa da yeniden, psikolojik olarak önemli olan bu seviyenin altına düştü.

Bitcoin’in mevcut fiyat görünümü doğrultusunda, 59.500$ alanını güçlü bir desteğe dönüştürmesi ve kademeli olarak tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmesi bekleniyor.

Günlük grafik, BTC’nin 25 Mart’tan bu yana yükseliş trendinde olduğunu gösteriyor. Hatta dün, kısa bir süreliğine 60.000$’ı kırdı.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin'de yeni ATH'ye işaret eden göstergeler!
Günlük BTC grafiği –  Kaynak: TradingView 

Bununla birlikte, BTC henüz 59.500 dolarlık direnç alanının üzerinde bir kapanış yapamadı. 13 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından beri günük zaman diliminde bu seviyenin üzerinde kapanış yapamadı.

Bununla birlikte, teknik göstergeler oldukça pozitif. Bu durum, MACD’deki pozitif tersine dönüş sinyali ve Stokastik osilatördeki yükseliş eğilimi ile destekleniyor.

“sportsbet”

Bu nedenle, mevcut trend muhtemelen yükseliş gösteriyor ve BTC’nin yakın vadede tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaşması bekleniyor.

BTCUSDT içn kısa vadeli fiyat görünümü

Kısa vadeli grafik, BTC’nin şimdiden 59.500 doların üzerine çıktığını gösteriyor. Şu anda, bu seviyeyi desteğe dönüştürmek üzere. Ayrıca RSI düşüş eğilimindeki trend çizgisini kırdı ve MACD yukarı doğru hareket ediyor. 

59.500 dolarlık bölgenin yanı sıra, bir sonraki kritik destek 56.500 dolar seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin'de yeni ATH'ye işaret eden göstergeler!
İki Saatlik BTC Grafiği – Kaynak: TradingView 

Bitcoin Dalga Sayımı ve Elliot Analizi

  • Analistler, dalgalarla gösterilen sürü psikolojisini tespit ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmek için Eliott Wave teorisini kullanıyor.
  • Elliot Dalga Teorisi, Ralph Nelson Elliot’un, kitle hareketlerinin yinelenen dalga formasyonlarını analiz ederek tahmin yürüttüğü bir teoridir.
  • ona göre piyasada gerçekleşen hareketlerin belirli bir nedeni var ve oluşan hareketler kendinden sonraki hareketleri de etkileyebilecek önemli verileri oluşturur.
  • Hareketler her zaman aynı çizgiyi takip etmese de fiyat değişimleri her zaman belirli bir yapısal düzeni korur. Bu düzene de “dalga düzeni” denir.

 BTC’nin Mart 2020’de başlayan yükseliş hareketi baz alınarak hesaplanan Elliot analizine bakıldığında hala aktif olan birkaç potansiyel dalga sayısı olduğu görülüyor.

Dalga sayımı Bitcoin’in, bu yükseliş hareketinin beşinci dalgasında (beyaz renkle işaretelenen) olduğunu gösteriyor.

Bu arada alt dalga sayımı turuncu ile gösteriliyor.

koinmedya_brave

Bir önceki hedef 70.000$’a işaret ederken; beşinci dalganın uzayacağı görülüyor. Bu nedenle, bir sonraki hedef muhtemelen 83.500-90.000$ arasındadır. Bu hedefin üst bölgesi, 1-3 dalgalarında (beyaz renkle gösterilen) ve 1-3 alt dalgalarında ( turuncu Fib) Fibonacci dizimi kullanılarak bulunur.

Ayrıca, bu hedef aralığının daha düşük seviyesi, dördüncü alt dalgada harici bir düzeltme kullanılarak bulundu.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin'de yeni ATH'ye işaret eden göstergeler!
Bitcoin Dalga Sayımı Grafiği

Bu arada tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) kıran hareket ile 2017’de kaydedilen 20.000 dolarlık ATH’yi kıran hareket arasında belirgin bir benzerlik var.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin'de yeni ATH'ye işaret eden göstergeler!

Her ikisi de başlangıçta 5. alt dalga gibi görünürken, genişleme gösterdi. Bu nedenle, ilk kırılmadan sonra gelen geri çekilmeyle birlikte, tüm zamanların en yüksek seviyesine kapı açan çok önemli bir yukarı yönlü hareket oldu. Aynı şeyin bu sefer de gerçekleşmesi mümkün görünüyor.

Her iki hareket için de küçük alt dalgalar (siyah renkli) aşağıdaki grafiklerde gösteriliyor.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin'de yeni ATH'ye işaret eden göstergeler!

Sonuç olarak;

Bitcoin’in 59.500 dolarlık alanı güçlü bir desteğe dönüştürmesi ve tüm zamanların en yüksek fiyatına doğru hareket etmesi bekleniyor. 

Kaynak

Bitcoin teknik analizi

Canlı BTC fiyatı: $ 59,427.00

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri


Bitcoin düzeltmeleri hakkında bilmeniz gereken 5 gerçek

RektCapital’de Bitcoin hakkında uzun dönemli oldukça dikkat çeken bir analiz yayınladı. Bu makalemizde bu analizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bitcoin oldukça spekülatif hareket eden bir finansal varlık. Buna rağmen uzun vadede Bitcoin grafiğine dikkat ettiğimizde konjonktürel hareketler gözleniyor. Bu hareketlerden uzun vadeli çıkarımlar elde edilebilir.

  • Yükselen trend düzeltmeden daha uzun sürüyor

Sürekli değer artışı gösteren bir finansal varlıktan söz edilemez. Yükselen trendin ardından illaki bir düzeltme yaşanıyor. Aşağıdaki grafikte RektCapital, 2017 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin fiyatlarındaki değişimi analiz ediyor. Bu dönemde Bitcoin 267 günü yükseliş trendinde ve 98 günü ise düşüş trendinde geçirdi.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin'de yeni ATH'ye işaret eden göstergeler!

Yani 2017 yılındaki boğa sezonunda bir yıllık sürenin yaklaşık %73’lük diliminde Bitcoin’in değeri arttı.

  • Düzeltmeler gayet normal

2017 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin 5 tane büyük düzeltme yaşadı. Bu düzeltmelerin en kısa süreni 3 gün en uzun süreni ise yaklaşık 1 ay devam etti.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin'de yeni ATH'ye işaret eden göstergeler!
  • Neredeyse her çeyrek dönemde bir düzeltme yaşandı

2017 yılı boyunca neredeyse her çeyrek dönemde bir Bitcoin fiyatlarında düzeltme yaşanıyor. Buna rağmen ilk çeyrekte 2 düzeltme dikkat çekiyor.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin'de yeni ATH'ye işaret eden göstergeler!
  • Çeyrek dönemlerin sonuna dikkat!

Düzeltmeler 2017 yılında genelde çeyrek dönemlerin sonuna doğru yaşandı. Eğer tarih kendini tekrar ederse içinde bulunduğumuz boğa sezonunda da çeyrek dönem geçişlerinde düzeltmeler yaşanabilir.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Düzeltmelerin boyutu genelde %30 ile %40 arasında değişim gösteriyor. Yani Bitcoin yatırımcıları kârlarının %40’a varan kısmını bu düzeltme dönemlerinde kaybedebilir.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin'de yeni ATH'ye işaret eden göstergeler!


2020 sonu Bitcoin Fiyatı ne olur?

Bitcoin fiyatı 2020 sene sonu tahmini 26.000 dolar civarı olarak değerlendiriliyor. Bitcoin fiyatı 2020 Aralık ayında tam da öngördüğümüz gibi 20.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Asıl yükselişler önümüzdeki sene bizleri bekliyor.

Teknik analiz kripto paralarda kullanılabilir mi?

Teknik analiz, gerçek dünya verilerini kullanarak piyasanın geleceğini tahmin etme sanatıdır. Söz konusu kripto para birimlerine ait hacim ve hareketli ortalama gibi faktörlerin geçmiş istatistiklerine bakmayı içerir. Diğer bir yaygın yöntem olan temel analiz, kripto para biriminin doğal değerini tayin yöntemidir.


Bitcoin hangi verileri kullanır?

Bitcoin kriptografi verilerini kullanır. Her bir veri yüksek güvenlikli hash algoritması tarafından işlenir ve blockchain ağına kaydedilir.


Bitcoin yükselir mi düşer mi?

bitcoin haber

Bitcoin 3 gündür yatay hareket ediyor. Bu hareket sonrası ya 27.000 dolara doğru yelken açacak ya da 21.00 dolar desteğini test etmek için aşağı eğilecek. 2 senaryo için de hareket planınız hazır olsun.


Bitcoin Düzeltmesi Nerede Biter?

Bitcoin 21.000 dolara kadar düzeltme yapabilir. Ancak düzeltme bitmiş de olabilir. Eğer öyleyse hedefin 27.200 dolar olduğunu belirtmemiz gerekir.


Bitcoin teknik analizi gerekli mi?

Bitcoin teknik analizi bize fiyatın hangi yöne doğru gittiği konusunda çok önemli bilgiler sunar. Esasen Bitcoin teknik analizi yapmak, para kazandırması bir yana, düşüşlerde az kaybetmek için çok önemlidir.


Bitcoin pahalı mı ucuz mu?

Bitcoin sene sonuna kadar tüm zamanların en yüksek değerini kırarak 50,000 doları görür. Nexo kurucusu böyle bir tahminde bulundu. Bu tahmininin dayanaklarına bakalım.

Bitcoin uzun vadede en çok kazandıran yatırım aracıdır. Bitcoin 20.000 dolarlık tarihi zirvesini kırdıve artık önünde hiçbir engel yok. BTC moon!


Bitcoin neden yükseliyor?

Bitcoin Dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş likidite bolluğu yüzünden yükseliyor denebilir. Ayrıca yaklaşık her 4 yılda bir yapılan Bitcoin halvingin de yükseliş üzerinde büyük etkisi var. Bitcoin anlık verileri için Tıklayın: https://koinmedya.com/coin/BTC/Bitcoin/USD/

İlgili – Bitcoin fiyat tahmini: 2021 – 2025

Bitcoin ne kadar? BTC – USD – TRY canlı grafik

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ünlü analistten yüreklere su serpen Bitcoin öngörüsü! TAKİP ET

Coinajans.com

CME Bitcoin Opsiyon Sözleşmelerinin Hacmi Bir Günde Yüzde 300 Sıçradı!

Ticaret Efsanesi Yatırımcıların Cevabını Aradığı “Büyük Bitcoin Sorusunu” Yanıtlıyor!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası